نجات جان همنوعان درگیر با حوادث،فقط با کسب مهارت های کمک های اولیه، میسر است

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

بنی آدم اعضای یک پیکرند
سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان محترم
علیرغم پیشرفت علم و تکنولوژی،انسان هنوز درمقابل عوارض سوانح و بلایای طبیعی ناشی از دگرگونی های طبیعت و حوادث خودساخته دست بشر آسیب پذیراست وبا توجه به ازدیاد روزافزون حوادث مختلف بخصوص(جنگ،تصادفات رانندگی،سوختگی ها،خفگی به دلایل مختلف،سقوط از ارتفاع،برق گرفتگی،گزش حیوانات و حشرات سمی،مسمومیتهای مختلف وغیره…)اصولی ترین کار کسب مهارت وآمادگی به منظور مقابله باحوادث وبکارگیری آن جهت حفظ سلامتی خود و اطرافیان و کم نمودن تلفات درلحظات طلایی اولیه وقوع یک حادثه میباشد.
اصلا به ما چه؟؟؟هان؟مگه بیکاریم؟؟ من از دیدن خون میترسم.من از ارتفاع میترسم.آمبوبلانس الان از راه میرسه.
اینها واژگانی بسیار پرکاربرد بین بعضی ازمردم است.آیا درهنگام وقوع حوادث گفتن چنین جملات ناپسندی مسئله حل میشود؟نجات جان همنوعان درگیر با حوادث و لحظات طلایی کمک به مصدوم فقط و فقط با کسب مهارت های کمک های اولیه و سپس امداد و نجات میسر است .
نجاتگران واعضای داوطلب جمعیت مردمی هلال احمر با عزمی راسخ و اراده ایی آهنین باعضویت در جمعیت هلال احمر بافراگیری آموزش های مختلف امدادونجات تمام تلاش خودرا درجهت کمک به همنوعان گرفتار در حوادث بدون توجه به نژاد،مذهب،سیاست ومیلیت مینمایند.
نجاتگر که میشوی یعنی آماده باش گاه و بیگاه.بیدارخوابی و تحمل گرما و سرما.نجاتگرکه میشوی یعنی آماده نمودن کوله پشتی و لباس و کفش مناسب برای کمک به گرفتار در حادثه و این یعنی نهایت ایثار و از خودگذشتگی وچه شیرین است نجات جان هموعان خود.
جمعیت هلال احمر شهرستان بافق نیز با فراخوان افراد علاقمند نسبت به عضوگیری و آموزش کمکهای اولیه و امداد نجات دربخش های امداد و نجات،سازمان جوانان، داوطلبان،تدارکات و پشتیبانی وغیره بصورت شبانه روزی به انجام وظیفه مشغول میباشند.
ایجاد پست ثابت پایگاه امدادونجات جاده ای واقع درسه راهی سه چاهون،ایجاد پست راهنمای مسافرین نوروزی وطرح ابتکاری حمایت از حفظ یوز آسیایی.تشکیل خانه های داوطلبی درسطح شهرستان و روستاها جهت متمرکز نمودن کمک های نقدی و غیرنقدی خیرین ورساندن آن بدست نیازمندان، تشکیل دیوار مهربانی باکمک خیربافقی،طرح زیبای همای رحمت،سرکشی به روستاها ومناطق محروم وشناسایی نیازمندان ازجمله اقدامات جمعیت هلال احمر شهرستان بافق میباشد.
توصیه اکید نجاتگران جمعیت هلال احمر و سایرهمکاران در قسمت اورژانس درهنگام حوادث جاده ای و زلزه به مردم خلوت نمودن اطراف مصدومین و بازنمودن مسیرتردد آمبولانس و خودروهای امدادی میباشد از شما خواننده گرامی عاجزانه درخواست مینماییم اگر به اصول امدادرسانی آگاه نیستید در اولین فرصت نسبت به فراگیری کمک های اولیه اقدام نمایید.
درهمین راستا بمناسبت هفته هلال اهمریک دوره ویژه آموزش کمک های اولیه توسط مربیان بومی شهرستان تشکیل میگردد .ازکلیه خوهران و برادران علاقمندان درخواست میگردد جهت فراگیری اصول اولیه امدادونجات اقدام نمایند.
باتشکر:

ماشاالله شمس الدینی نجاتگر جمعیت هلال احمر بافق

photo_2016-05-13_09-36-49

photo_2016-05-13_09-36-29

photo_2016-05-13_09-36-22


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به آقای شمس الدینی .خسته نباشی

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر تمام نجاتگران بخصوص اقای شمس الدینی عزیز

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن سپاس از نویسنده محترم متن بالا پیشنهاد میکنم اگر به جای نوشتن سطر طولانی ( اصلا به ما چه؟؟؟هان؟مگه بیکاریم؟؟ من از دیدن خون میترسم.من از ارتفاع میترسم.آمبوبلانس الان از راه میرسه ) فقط واژه کوتاه و معنادار ( بی تفاوتی ) را می نوشتید فکر میکنم کفایت می کرد و هرآنچه را هم که فراموش شده را در بر می گرفت .

    ماشاالله شمس الدینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام
    ممنون از مطالعه ودقت نظر شما.
    اتفاقا لازم بود درج چنین جملاتی چون بارها در صحنه تصادف شاهد بودم چنین کلماتی بین مردم ردوبدل میگردد.اگر یک لحظه ما خودرا جای فرد آسیب دیده بگذاریم متوجه خواهیم شد این جملات چقدر زشت و ناپسند هستند.فردی که در دریا درحال غرق شدن هست حتی به برگ کاهی هم دست میگیرد به امید نجات پس چطور یک انسانی که لابلای آهن پاره های خودرو گیر افتاده ازمن رهگذر انتظار کمک نداشته باشد.با فراگیری آموزش در درجه اول برای خود و خانواده و بعد مردم مفید خواهیم بود .خیلی ساده و راحت با شرکت در کلاس های کمک های اولیه خواهیم توانست جان یک فرد را نجات دهیم.

محمد رضا رضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ممنون جناب آقای شمس الدینی .بسیار زیبا وبجا بود

سجاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.آقای فتاحی وآقای شمس الدینی خسته نباشید

فاطمه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
من هم چندین بارتو خیابون شاهد بودم افراد نا آگاه حرف های خاله زنکی میزدن.
چه خوب بود مردم عزیز بجای پرداختن به نظریهای کارشناسی خاله زنکی میرفتن کمک های اولیه رو یاد میگرفتن که تو صحنه حوادث یه کار اصولی و مفید انجام بدن نه اینکه پشت دستشون بزنن و نوچ نوچ کنن