فتوای لغوامتیاز تنباکو قدرت مرجعیت را به رخ کشید

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
جمعه - ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

فتوای لغوامتیاز تنباکو قدرت مرجعیت را به رخ کشید

امام جمعه بافق با اشاره به سالروز لغو امتیاز تنباکوگفت: این اقدام قدرت مرجعیت و روحانیت را به استکبار و استعمارگران نشان داد.

امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با بیان ضرورت مراسم حج تمتع گفت:عربستان با کارشکنی ها و جنایاتی که در حج سال گذشته انجام داد قصد دارد در این حرکت بزرگ معنوی و دینی مسلمانان خدشه وارد کند.
حجت الاسلام سلیمانی تصریح کرد: کشور عربستان حق ندارد از اعمال حج تمتع جلوگیری کند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل گفت: برنامه ریزی برای تحقق اقتصاد مقاومتی از راه بهره گیری از منابع داخلی و ظرفیت های بومی ضروری است .
سلیمانی تصریح کرد: اگر با با برنامه ریزی و مدیریت منابع اقتصاد مقاومتی تحقق یابد فرهنگ ، سیاست و موضاعت اجتماعی نیز ساماندهی می شود.
امام جمعه بافق همچنین با گرامیداشت 26اردیبهشت ماه سالروز اشغال منطقه مسلمان نشین فلسطین توسط رژیم صهیونسیتی گفت: مردم این منطقه با کمترین امکانات و تجهیزات به مقابله با صهیونسیت پرداختند .
سلیمانی خاطر نشان کرد: در طول سی هفت سال اشغال فلسطین ،رژیم صهیونیست به پشتوانه استکبار جهانی آمریکا بالاترین جنایات را در مناطق مسلمان نشین کرده است .
امام جمعه بافق در ادامه سخنان خود با اشاره سالروز لغو امتیاز تنباکو به فتوای میرزای شیرازی افزود: این اقدام قدرت مرجعیت و روحانیت را نشان داد.
وی تصریح کرد: اگر امروز دشمنان نظام و انقلاب تلاش می کنند تا به اسلام ضربه بزنند به خاطر همین قدرت ولایت فقیه و مرجعیت است .
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین دیدگاه های حضرت علی (ع) در زمینه دوران زندگانی و جوانی پرداخت و بیان داشت : نسبت به جوانان باید با نگرشی مثبت نگاه کرد و در برابر مشکلات آنان با سعه صدر برخورد شود.
امام جمعه بافق گفت:همگان باید در زندگی خود علم و دانش را سرلوحه قرار دهد تا برنامه ریزی بهتری برای برخورد با فرزندان خود داشته باشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این خبر چه دردی از جامعه را دوا میکند

سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی خدا رحم کرد که میرزای شیرازی یک فتوای تنباکو و تحریمش روو داد، یعنی مرجعیت شیعه، واقعا بند تحریم تنباکو هست؟؟؟؟!!!! هرجا حرف از قدرت مرجعیت می باشد، مثال پیش پا افتاده ی تحریم تنباکو میرزای شیرازی رو می آورند که تهش رو بررسی کنی، می بینی اینجوریا هم که اینا می گن نیست…. چون از بچگی توی کتابامون اوردند و اصلا توتون و تنباکو توی سن بچه ها، که اون درس رو می خوندند، مورد توجه بود، همینطور توی کله امان حک شده، در صورتیکه خیلی منبع درست درمون تاریخی براش نیست و خیلی هم اثر نداشته…. شما یکبار شده بپرسین از خودتون چرا مراجع، مثلا به یغما بردن چاه های نفت کشور، واکنش نشان ندادند و مثلا برای بیکار شدن انگلیسی ها بگن: الیوم، کار کردن برای شرکت های انگلیسی که نفت مار و می برند ، حرام است…. الیوم، فروش نفت به انگلیسی ها با این قیمت حرام است، …. الیوم، بستن قراردادهای نفتی با انگلیسیس ها با این اوصاف که سود حالص برای اوناست، حرام است…..و یا الان : الیوم، اختلاسگران بالای ده میلیارد تومان را باید فی الفور اعدام کنند…. الیوم، حقوق بالای 87 میلیون تومانی مدیران بیمه، حرام است….. الیوم، فیش حقوقی مدیران کشور، باید به رویت مردم برسد ….الیوم، حقوق کارگر حداقلش برسد به خط فقر (خنده دار است که خط فقر مثلا در تهران 2/5 میلیون تومان و در شهرستانها 1/5میلیون تومان است و اونوقت حداقل دستمزد کارگر، 800 تومان..خخخخخخ) الیوم، رد صلاحیت دلسوزان نظام، حرام است…… الیوم، ……………………….الیوم، سال 88 کجا بودند اینها….خخخخخ بیخیال،خوب، مراجع برای این حرفها ساکتند….

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حقیقت همیشه فدایی مصلحت است
در این شرایط مراجع باید قدرت خود را به رخ زراندوزان و مافیا پول و ثروت ،قدرت و بانکها ربا خوار،….بکشند تا نقش مراجع برای مردم ملموس تر شود ،
فتوا دادن به تنهایی فایده ای ندارد و این فتاوا باید توام با عمل باشد تا جایگاهی که در نزد مردم دارند از دست ندهند