چمن مجتمع ورزشی آزادگان زنده می شود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

زمین فوتبال کلوپ ورزشی یکی از قدیمی ترین زمین های فوتبال شهر بافق است که بازیکنان و چهره های ماندگار فوتبالی را پرورش داده است. زمینی پراز خاطره که ده سال پیش با هزینه هنگفتی چمن شد و طی سالیان گذشته به علت عدم پرداخت بهای سنگین آب، عدم توانائی درنگهداری آن از بین رفت و اکنون از خاطرات ورزشکاران و از آن هیاهوی مسابقات زمینی خاکی بر جای مانده که رنگ خزان به خود گرفته است.
خبرنگار« بافق فردا» به منظور تهیه گزارشی از وضعیت کنونی مجتمع ورزشی آزادگان به سراغ محمد قائمی کارشناس تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش بافق رفت و در این رابطه با وی به گفتگو نشست.
محمد قائمی در این خصوص گفت: سالها بود مربیان تربیت بدنی، دانش آموزان و تیم های فوتبال شهر و روستا آرزو داشتند روزی زمین خاکی کلوپ ورزشی یا همان مجتمع ورزشی آزادگان تنها زمین قدیمی فوتبال چمن شود تا این که درسال 85 مسئولین وقت آموزش وپرورش برای تحقق این آرزو با پیگیری های مستمر و جلسات متعدد با مدیرعامل وقت مرحوم «مهندس دهستانی» موفق شدند موافقت وی را بگیرند و عملا پروژه چمن کلوپ کلید خورد . و بلافاصله عملیات خاکبرداری و نصب بلوک دورتا دور زمین انجام گرفت.
وی اضافه کرد: لوله گذاری، نصب پمپ ها و ساخت منبع آب توسط آموزش و پرورش صورت پذیرفت .پس از آزمایش فنی خاک عملیات خاک ریزی و “ویس” توسط شرکت سنگ آهن انجام شد و درمرحله کاشت چمن قرار گرفت که «صباغیان» کارشناس وقت فضای سبز شرکت سنگ آهن مسئولیت کاشت چمن را بعهده گرفت. “خواجه ای”،” فتاحی” و “صادقی” نیز وی راهمراهی کردند.
مسئول تربیت بدنی آموزش و پرورش بافق ادامه داد: حفظ ونگهداری چمن ازاهمیت زیادی برخوردار است که متاسفانه درمجموعه آموزش وپرورش نیروی کاربلد و متخصص وجود نداشت و پنج الی شش سال اول توسط نیروی آزاد آبیاری می شد. و به دلیل غفلت فراوان در حال حاضر چمن حال و روز خوبی ندارد .
قائمی با بیان اینکه وضعیت کنونی چمن کلوپ ورزشی دلایل متعددی دارد گفت:عدم تخصیص بودجه طی دو سال گذشته بخاطر کمبود اعتبارات دولتی، عدم جذب منابع ،عدم تخصیص نیروی خدماتی به علت نداشتن نیرو در آموزش و پرورش،
عدم نظارت بر روند حفظ و نگهداری چمن توسط مسئول مستقیم کلوپ،قطع مکرر آب به دلیل بدهی چند میلیونی به اداره آب و فاضلاب و جایگزین کردن فوتسال به جای فوتبال در مسابقات آموزشگاهی از دلایل از بین رفتن چمن است.
مسئول سلامت اداره آموزش و پرورش بافق تصریح کرد:با پیگیری و درایت مدیریت آموزش وپرورش و جلسه با مدیر عامل شرکت سنگ آهن “اکیپی “از طرف شرکت سنگ آهن برای تعیین قیمت کارشناسی درمورد بهسازی وترمیم مجدد چمن کلوپ از مجتمع اعزام شدند. و جای بسی خرسندی است که مدیرعامل شرکت سنگ آهن برای احیای چمن مصمم می باشد. امیدورایم با درایت و تدبیری که در این زمینه اندیشیده می شود بزودی شاهد زنده شدن این چمن باشیم.
محمد قائمی درپایان این گفتگو از زحمات کلیه همکاران و کسانی که از ابتدا همت گذاشته و این پروژه را عملیاتی کردند صمیمانه تشکر کرد.
مسئول تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش بافق همچنین از همراهی مدیرعامل شرکت سنگ آهن، اعضای هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی و “مهندس سرداری” تقدیر وتشکر نمود.

 

423802702_77060_12908768963939082429


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام واحترام به همه اگرسی باردیگه هم این زمین رمت شودوبرای آن هزینه شودچون ادار ه آموزش وپرورش ازگذاشتن یک نیروبرای آبدهی آن عاجزاست دوباره به همین حال برمی گردد.