سرعت کار در سال ۹۴ خوب بوده و بیش ازانچه تصور می شده است کار شده/آمادگی کامل برای ادامه کار در بخش باقی مانده شهر را داریم

دسته: عمومی
۱۱ دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
همشهریان بافقی طی تماس های مکرراز روند علمک گذاری و گازرسانی شرکت گاز شهرستان گلایه  نمودند.
خبرنگار «بافق فردا» طی تماسی با رئیس شورای اسلامی شهر بافق جویای علت این بحث و موضوع شد.
محمد رنجبر ظهر دیروز در مصاحبه خود چنین عنوان کرد: هر گونه کندی احتمالی در روند گاز رسانی به منازل شهروندان صرفا ناشی از کوتاهی اداره گاز می باشد. و شهرداری هیچ گونه مشکلی در رابطه با صدور مجوزهای حفاری ندارد.
خبرنگار ما به منظور تهیه گزارش و جویای علت گفتگویی هم با مدیرعامل شرکت گاز استان انجام داد.
مدیرعامل شرکت گاز استان از خبرنگار«بافق فردا» خواست تا آنچه را شنیده و ضبط نموده است به اطلاع مردم برساند. به همین منظور در این گزارش تمامی کلامات و جملات بکار رفته درج می گردد.
بافق فردا: علت تاخیر در نصب علمک گذاری و گاز رسانی برخی از مناطق شهر بافق چیست؟
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: چگونه متوجه شدید تاخیر در کار است؟
بافق فردا: مردم از این بابت گلایه و شکایت دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد:چطور تشخیص می دهید کار تاخیر دارد؟ مگر شرکت گاز درشهر شما کار نمی کند؟
بافق فردا: بله شرکت گاز در شهرستان فعالیت دارد. اما مردم از روند کار گلایه دارند.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد:ببخشید مگرما باید همزمان ده کار را با هم انجام دهیم؟ داریم کار انجام می دهیم.
بافق فردا: آیا جواب جنابعالی همین است؟
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: جواب من این است که شما در حال حاضر صورت مسئله را اشتباه طرح می کنید. و شاید آنچه در ذهنیت شما است غلط باشد.این موضوع اول.
و موضوع دوم هم اینکه وقتی ارگانی تقصیر را به گردن یکی دیگر بیندازد کار خوبی نکرده است. به شرکت گاز مراجعه کنند ببینم مشکلشان چیست.
اگر مشکلی باشد برایشان حل می کنم. اینکه بگویند تاخیر به ما ارتباط ندارد به آنان ارتباط دارد درست نیست. شما الان دنبال چه می گردید؟
بافق فردا: الان علمک گذاری منازل با تاخیر انجام می شود. این صحبت مردم است .
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: پارسال بالغ بر ۶ هزار علمک درشهر بافق نصب شده است.کسی آمد بگوید سرعت کار خوب بوده است؟ شما خبرنگاری ها فقط خبر منفی را می خواهید منتقل می کنید. آیا خبر خوب را توانستید منتقل کنید؟ ۶ هزار علملک را هیچ وقت سوال کردید. آقای فلاح چقدر برنامه در بافق داشتید؟ و چقدر پول داشتید؟ چقدر بودجه داشتید؟ کو این سوالات کجاست؟
چند علمک می بایست نصب شود و چه تعداد نصب شده است؟ طبق برنامه جلوتر هم هستیم. دربرنامه بافق اصلا میزان علمک گذاری در این حد نبود. که خدا را شکر در حال حاضر نصب شده است. قطعا با همکاری تمامی مسیولین است. سرعت گاز خوب است و در صورت همکاری کار خوب پیش می رود. اگر خدای ناکرده ارگان ها همکاری نکنند مسلم است تاخیردر سرعت کار پیش می آید.
بافق فردا: در حال حاضر روند گاز رسانی چگونه است؟
مدیر عامل شرکت گاز استان یزد:روند در حال حاضر بد نیست و پیمانکار در حال فعالیت است. مشکل خاصی نداریم. موضوع بین ما و شهرداری باید حل شود. آقایان بیایند انشاالله مذاکره می کنیم مشکل را حل می کنیم. با کسی هم تعارف نداریم. آن بحث اثر خود را نگذاشته است. انشاالله بیایند مشکل حل کنند. و از طریق فرمانداری مشکل حل می شود.
بافق فردا: چرا اینقدر عصبانی هستید؟
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: من عصبانی نیستم. شما فکر کنم بیشترعصبانی هستید. خبرنگاری که با انرژی منفی صحبت کند. اگر خبرنگار هستید می خواهید چشم و چراغ مردم باشید. چشم هم زیبایی را می بیند و هم بدی را. فقط بدی را نگاه نمی کند. از بافق از خبرنگاری شما هیچ خبر خوبی دریافت نکرده ایم متاسفانه. این نتیجه عملکردتان است.
بافق فردا: شاید سایت ها را رصد نکرده اید؟
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: من سایت ها را رصد می کنم دو الی سه مرتبه به شهرتان آمده ام همین شخص شما و دوستانتان هر وقت آمدم ازسرعت و پیشرفت گلایه مند هستند. نمی دانم هیچ ارگانی توانسته در این شهربا این سرعت کار کند. کل شهر بافق را شخم زدیم. کل شهر را. کاری که باید در ۵ سال انجام شود. در یک سال انجام شده است. هنوز هم زنگ می زنید اینجا آقا چرا اینجور است؟ چر ا قبض ها خیلی گران است؟ چرا کار تعطیل شده است؟
یک بار هم بگویید آقا دستتان درد نکند. با ۲۰ دلار کار می کنید خدا قوت.ما می دانستیم نفت در سال ۹۴، با ۸۰ دلار بودجه مجلس بوده است. الان با این گرفتاری پول وارد استان و شهر می شود.این ها را بگویید.
بافق فردا: چشم.تمام درد دل شما را به گوش مردم خواهم رساند.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد: مطمئن باشید تا دیدگاه مثبت نباشد کار جلو نخواهد رفت . اگر خانم، تا زمانی که منفی گرایی کنید کار خراب می شود و غیر از آنکه دل همدیگر را خالی کنیم. غیر از افسردگی برای هم چیزی دیگر نیست.

تا زمانی که با دید منفی به مسائل نگاه می کنید هم در زندگی خانوادگی مشکل پیدا می کنید خدای نکرده. هم در اجتماع. یادمان باشد الان در این مملکت بیشتر ازهر چیزی طبق بیانات مقام معظم رهبری به همدلی نیاز داریم.
هنوزبیل و کلنگ شرکت گاز یک دقیقه بیکار زمین گذاشته نشده است. روزهای جمعه، تعطیل دارند کار می کنند. ماه مبارک رمضان کارمی کنند. شرکتی که ظرف یکسال بیش از ۱۸۰ الی ۱۹۰ کیلومتر کار در شهرشما انجام داده است. ۶۸۰۰ تا علمک نصب کرده و ۷۰۰۰ تا مشترک دارد. با این وضع بودجه و گرفتاری همه می دانید . خیلی از ارگان ها کارهای زیر بنایی را تعطیل کردند اما با سرعت و قدرت بیشتر کار می کنیم. موضوع اول را دقت داشته باشید.
به عنوان یک شهروند قضاوت کنید. اول دقت کنید ببینید حق و ناحق چی است؟
موضوع دوم ارتباط قطعا باعث پیشرفت می شود. من به عنوان مدیرشرکت گاز به تنهایی نمی توانم همه کار انجام دهم اگر تعامل وهمدلی شهردار،فرماندار، شورای شهر، بخشدار و مردم نباشد امکان ندارد این کار انجام شود.
اگر در سال ۹۴ کار خوب پیشرفت کرده است.آمار عالی است این نشانه همدلی و همزبانی بین مسیولین است که اتفاق افتاده است و امیدواریم در سال ۹۵ که دو ماه از آن گذشته و پیمانکار فعال است به این شکل پیش برود.
اگر خدای ناخواسته کسی در این تعامل کوتاهی کند قاعدتا روی سرعت کار اثر می گذارد. بنده به عنوان مدیرعامل هیچ تعارف با کسی ندارم. شما خبرنگار هستید هر کسی که با من مصاحبه کند می گویم به دلیل عدم تعامل بین ما وفلان ارگان نتوانستیم کار را پیش ببریم. مردم هم بدانند. اگر پروژه شرکت گاز در ایام تعطیلات یک ماه متوقف شد. علت را بدانید.
نیامده ایم دل کسی را خالی کنیم. و دوم اینکه کار، کار زیبایی است .کار خدمات است. کار تکریم مردم است. نباید با انرژي منفی همراه شود. وهمیشه قسمت خالی ظرف را دید. قسمت پر را ببینید شما اصلا هیچکدام ازبافقی ها فکر نمی کردید در عرض یکسال به این سرعت کار پیش برود. که الحمدالله این اتفاق افتاد. در همین دورانی که دولت در بدترین شرایط مالی بود. اما خوشبختانه در بحث بافق و سایر جاهای استان همکاری کرد و برگ زرینی را در تاریخ خود داشته باشد.
بافق فردا: روند گاز رسانی در بافق چگونه است؟
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد:روند گاز فعلا خوبه . مذاکره ای با شهردار و شورا باید انجام شود. شما را هم بی زحمت ابزار فشار قرار ندهند. یک مشکلی هست می توانستم زنگ بزنم از واحد خبرنگاری بافق از شهردار سوال کنید چرا با ما تعامل نمی کند؟ چرا پروژه فلان نمی توانند استارت کنند. ما نباید مطرح کنیم باید مسیولین مشکل را حل کنند.
با رسانه ای کردن چیز درستی نیست. به عنوان خبرنگار در یک کلام به شما می گوییم شرکت با قدرت آمادگی ادامه پروژه را دارد. به شرط تعامل. ما آمادگی داریم.
بافق فردا: هیچ مسئولی در بافق خبرنگاران را ابزار فشار قرار نداده است. وعین جملات و درد دل شما درج می شود.
مدیرعامل شرکت گاز استان یزد:زحمت می کشید عین حرف ها را برسانید ما ممنون هستیم .نه برداشت خود را بنویسید. اگر ضبط می شود ضبط را یک بار دیگر گوش کنید. آخرین کلام من این بود در دو بخش گفتم یکی سرعت کار در سال ۹۴ خوب بوده و بیش ازانچه تصور می شده است کار شده مسئولین استان و شهرستان واقفند. و شهادت می دهند .
دو: شرکت گاز آمادگی کامل برای ادامه کار در بخش باقی مانده شهر را دارد. مشروط به تعامل دستگاه هایی که باید پای صحنه باشند. مثل سال ۹۳ و ۹۴


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حرفش کاملاحساب است

حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از این همه سال گاز به بافق اومده…..مدیر محترم شرکت گاز استان به مردم حق بدین که پی گیر باشند.از زحمات جنابعالی وهمکاران گرامیتان مخصوصاً نمایندگی شهرستان تشکر وقدردانی میکنیم .

soheil این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جای تاسف داره که چنین افرادی با این نحوه پاسحگویی مسئول این مردم بیچاره هستند.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
بدبخت مردم که بین مسولین ماندند کی راست می گه خدایا نمی دانیم به کی پناه ببریم

ساکن محله مسجد ریگ امام رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
محله ریگ امام رضا (ع) که درمرکز شهر ودرکنار خیابان وحشی قراردارد هنوز که هنوزه گاز نداره
کجائی اقای مدیر شرکت گاز واقع بین باش .

ابوالفضل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای مدیر عامل شرکت گاز یزد دستتان درد نکند که بعد از اینهمه سال که نظر لطفی شد در حق مردم مظلوم بافق اینقدر منت سر مردم میگذارید،ما از شما بابت این یکسال زحمتی که کشیده اید و میکشید تشکر میکنیم اما آیا شما حاضرید بابت سالها تاخیرتان از مردم بافق عذر خواهی نمائید!!!!،بهتر نیست از پشت میز ریاستتان بلند شوید و یک سری هم به کوچه های بافق بیاندازید و از نزدیک جویای احوال کار شوید؟؟؟؟
اینکه شما به بافق تشریف بیاورید و در اتاق کنفرانسی گزارشاتی از روی کاغذ برای شما قرائت شود و یا شاید از طریق دستگاه فاکسی آماری به شما ارائه شود که فایده ندارد،اگر مردم از کندی کار گله میکنند حتما یکجای کار میلنگد امیدوارم پیگیریهایتان را بیشتر کنید.

    همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    تازه مصیبت های بعد از گاز گشی و نشست کوچه ها به علت سهل انگاری نیروهای خدماتی را کجای دلم بزارم!؟

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

صحبتهاشون درسته حالا هی با هم بچنگید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اززحمات اقای مهندس دهقان شاهی ونیروهای اداهر گاز بافق تشکر میشه ولی هنوز خیلی از محلهای شهر گازکشی نشده.به فکرباشین

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مدیر لطف کنید بگید روزانه چندعلمک نصب می شه که اینقدر طلب کارید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۷:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم دو نکته بگم
50سال سنگ معدن رو برداشتید دادید فولاد اصفهان و خوزستان و…و یک نفر نیامد بگه این سنگ رو بردیم این گاز جبرانش که حالا منت سر ما بذارند یکساله و دوساله گاز یک شهر رو کشیدیم
دوم اینکه اون جاهاییکه گازکشی اش مونده اکثرا بافت قدیم شهر هستند و ما مردم هم میدانیم که کار تو این محله ها سخته و تقصر خودتان هم هست اول باید میومدید این محله ها رامیکشیدید بعد محله های بالای شهر رو که مسئولین توش زندگی میکنند و به فکر ما نیستند چون اگر اینجوری روال پیش بره دوباره باید دنبال نفت باشیم