از مصلای امام خمینی(ره) در تهران تا جاده بافق در یزد

دسته: عمومی , مقالات
۳۵ دیدگاه
پنج شنبه - ۶ خرداد ۱۳۹۵

جاده ای که 40 سال است که همچنان قربانی می گیرد!
سه روز پیش:
بر اثر برخورد یک دستگاه تریلی با پراید دو زن کشته ویک کودک مصدوم شدند.این حادثه عصر روزگذشته در 10 کیلومتری بافق روبروی ایستگاه تحقیقات شتر اتفاق افتاد.
30 تیر 94:
دو حادثه مختلف رانندگی در جاده‌های شهرستان بافق ۲ کشته و سه مصدوم به جای گذاشت.
5فروردین95:
رئیس اورژانس 115 بافق گفت: صبح امروز پس از پل هوایی واقع در محور بافق-یزد بر اثر برخورد دو خودروی پژو با سمند یک نفر کشته و پنج مصدوم بر جای گذاشت.
24شهریور93:
مسئول اورژانس ۱۱۵ بافق گفت:روز یکشنبه عصر ساعت ۱۹:۳۰ یکدستگاه خاور با سواری پژو ۵ مصدوم به جای گذاشت.
و… کافی است گشتی کوتاه بزنی در عالم اخبار! کافی است دنبال واژه هایی نظیر واژگونی، تصادف، کشته، مصدوم، جاده بافق،اورژانس115 و… آن وقت باور خواهی کرد که یک جاده 40 سال است که قربانی می گیرد یعنی در سایه نادیده انگاری محض یک جانی شناخته شده و حرفه ای هر بامداد و شامگاهی ممکن است رخت عزا بر تن خانواده ای کند و اما واکنش ها…
وقتی 40 سال یک جاده قربانی می گیرد! یعنی فقط دروغ می گوییم و دیگر هیچ!
رضا امیرخانی را برخی با قیدار می شناسند، برخی با من او، برخی با جانستان کابلستان و برخی دیگر با… بالاخره وقتی می گوییم رضا امیرخانی یعنی همان نویسنده خوش قلم و شهیر! وی در اعتراضی هوشمندانه عبارت زیبایی به کار می برد با این مضمون که:«برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب در مصلای امام خمینی (ره) گواه پسرفت فرهنگی است و از درجا زدن هم بدتر است.»
بر اساس همین جمله و با مقایسه ای کوچک می توان نوشت:«وقتی چهل سال یک جاده به یک شکل جان می ستاند از از اولاد آدم ابوالبشر یعنی روایت نزدیک به صحیح«مؤ من از یك سوراخ دو دفعه گزیده نمى شود،لایلدغ المؤ من من جحر مرتین» مال ما نیست! مال بلاد کفر است! یعنی مگر می شود جاده ای 120 کیلومتری که به منابع سرشار زیرزمینی راه دارد و یکی از ثروتمندترین نقاط ایران زمین است 40 سال مداوم فرزندان سرزمینش را به کام مرگ بکشاند و هیچ کس دم نزند؟
یادی تلخ از گذشته ای نه چندان دور…!
چهاردهم مهرماه 1389 در یادداشتی با عنوان:«آخرین پیچ جاده! برای جوانانی که «بافق» را در عزای نبودنشان به گریه نشاندند.» نوشتیم:«تا دیروز وقتی نام بافق را به گوش می شنیدی، گوشه ای از ذهنت را حریم حرمت امامزاده عبدالله(ع)پر می کرد و باقی دلبستگی هایت را واسوخت های «وحشی بافقی»؛ یادی از بزرگ مردان بافق می نمودی و 120 کیلومتری که از حصیر و بوریای آن شهر دور افتاده ای…» و این غمنامه را برای جوانانی نوشتیم که دیگر به خانه باز نگشتند!
مخلص کلام
وقتی به دنبال حوادث گوناگون جاده ای می گشتیم انواع و اقسام حوادث را یافتیم اما موارد ذیل یافت نشد!
ندیدیم و نیافتیم که حضرت آیت الله وافی در نامه ای شدید اللحن نسبت به حوادث خونبار و تأسف برانگیز جاده بافق واکنشی نشان داده باشند و به استانداران وقت نامه بنویسند که…
ندیدیم و نیافتیم که حضرت آیت الله ناصری در خطبه های نماز جمعه به مسئولان گوشزد کرده باشند که اگر جاده بافق را نمی توانید تمام کنید از مردم بخواهیم پول جمع کنند برای اتمامش!
ندیدیم و نیافتیم که آقا سید کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه آن گوشه شهر از بی کفایتی و بی لیاقتی که فقط نشسته اند و نظاره گر حوادث جاده بافق هستند سخنی به میان آورده باشند!
ندیدیم و نیافتیم نطق میان دستوری که نماینده ای یقه وزیر راه را گرفته، گفته باشد تا کی باید مردمان بافق در جاده ای پرخطر با مرگ دست و پنجه نرم کنند!
ندیدیم و نیافتیم جناب مهدوی رئیس انصار حزب الله که در میان جلسات متعدد سخنرانی خود هشدار داده باشند به مسئولان که اگر دین ندارید وجدان که دارید پس اجازه ندهید هر روز و هر لحظه این جاده قربانی بگیرد!
ندیدیم و نیافتیم تجمعی اعتراض آمیز حوالی میدان میرچخماق و کنار گلزار شهدای گمنام مبنی بر این که مردمان بافق هم همشهری و هم کیش و هم نوع ما هستند پس فکری بردارید
ندیدیم و نیافتیم سردردی، وجدان دردی، احساس مسئولیتی، احساس دینی، احساس وظیفه ای چیزی که سر و سامان بدهد به این جاده، جاده ای که 4 دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی همچنان قربانی می گیرد!
ندیدیم و نیافتیم از متخصصان برپایی کمپین های«نه به این و نه به آن» که کمپینی به نام«نه به حادثه در جاده بافق» به راه بیاندازند و… جاده بافق همچنان قربانی می گیرد شاید همین امروز یا نهایتا فردا دم غروب تلخ و کشنده جمعه ای دیگر!

رضا بردستانی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین شهرما خودرابخواب زده اند….یانمیبینند. بنظرمن خودمردم بایدباایجادکمپین ویاپیگیری مجدانه این معضل بزرگ رابیاری خداازپیش روبردارند….چرابرای یوزاینقدرهمایش وبرنامه هاترتیب میدهندولی برای جان انسانها ارزشی قائل نیستند…افسوس….

امیریان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تا زمانی که یک روحانی در جاده کشته نشود هیچکدام از حضرات بالا کلامی نخواهند گفت زیرا خودشان را از بقیه ی مردم جدا کردند .

  ولایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  همین موضوع که روحانیون کمتر تصادف می کنند نشانه ی این است که مشکل از جاده نیست بلکه از اعتقادات مردم است . افرادی که اعتقادات کمتری دارند بیشتر تصادف می کنند زیرا که بلای الهی بر آنها نازل می شود . اگر به اعتقادات نبود ما شاهد تصادف بی رویه ی روحانیون در جاده ی بافق یزد بودیم . در سالهای اخیر حتی یک روحانی را سراغ نداریم که در این جاده تصادف کرده باشد .
  پس به جای دو بانده کردن جاده ی بافق-یزد هزینه ی آن را در اختیار مراکز مذهبی و روحانیون قرار دهیم تا بر روی دین مردم کار کنند تا تصادفات کم شود . اگر جاده دو بانده شود یقین بدانید تصادفات کمتر نمی شود زیرا که دین مردم ضعیف شده است .
  بارها در دعای کمیل این جملات را زمزمه کرده ایم: اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تهتک العصم، اللّهم اغفر لی الذّنوب الّتی تنزل النقم، اللّهم اغفرلی الذنوب الّتی تغیّر النّعم، اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تحبس الدّعاء، اللّهم اغفرلی الذّنوب الّتی تنزل البلاء؛(1) خدایا بیامرز گناهانی را که پرده های عصمت را می درد(و آبروی انسان را می برد) خدایا بیامرز گناهانی را که بدبختی ها را فرو می ریزد. خدایا ببخش گناهانی را که نعمت ها را تغییر می دهد، خدایا ببخش گناهانی را که دعای انسان را (از اجابت) حبس می کند (و باز می دارد) و خدایا ببخش گناهانی را که بلاها را نازل می کند.
  اما این موضوع که عده ای دو بانده نشدن جاده ی بافق یزد را وسیله ای برای تازش به نظام قرار داده اند جای تعجب دارد . تعجب از این بابت که این افراد چگونه جرات می کنند به مبانی ناب نظام اسلامی بتازند و هر چه از دهانشان درمی آید بگویند .
  مطمئنا نمی توان خون یک روحانی و عالم دین را با خون یک انسان عادی برابر دانست . بنا به روایات مرگ عالم برابر خلل در دین است . به پاره ای از این روایات اشاره می کنم :
  رسولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : مَوتُ العالِمِ ثُلمَةٌ في الإسلامِ لا تُسَدُّ ما اختَلَفَ اللَّيلُ و النَّهارُ .حديث
  پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مرگ عالم، رخنه اى است در اسلام كه تا شب و روز در گردش است، هيچ چيز آن را نمى بندد.
  عنه صلى الله عليه و آله : ما قَبَضَ اللّه ُ تَعالى عالِما مِن هذهِ الاُمَّةِ إلاّ كانَ ثَغرَةٌ فِي الإسلامِ ، لا تُسَدُّ ثُلمَتُهُ إلى يَومِ القِيامَةِ .
  پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : خداوند متعال عالمى را از ميان اين امت نَبرَد، مگر اين كه رفتن او رخنه اى در اسلام باشد، كه تا روز قيامت اين رخنه بسته نمى شود.
  عنه صلى الله عليه و آله : مَوتُ العالِمِ مُصيبَةٌ لا تُجبَرُ و ثُلمَةٌ لا تُسَدُّ ، و هُوَ نَجمٌ طـمِسَ ، و مَوتُ قَبيلَةٍ أيسَرُ مِن مَوتِ عالِمٍ .
  پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : مرگ عالم مصيبتى جبران نا پذير و رخنه اى بسته ناشدنى است. او ستاره اى است كه غروب مى كند. مرگ يك قبيله آسانتر از مرگ يك عالم است.
  صفحه اختصاصي حديث و آيات الإمامُ الصّادقُ عليه السلام ـ لَمّا سُئلَ عَن قَولِ اللّه ِ عَزَّ و جلَّ : «أ وَ لَمْ يَرَوا أنّا نَأْتي الأرْضَ نَنْقُصُها مِن أطْرافِها» .حديث ـ : فَقدُ العُلَماءِ .
  امام صادق عليه السلام ـ در پاسخ به سؤال از آيه «آيا نديدند كه ما از اطراف زمين مى كاهيم» ـ فرمود : مراد از دست رفتن علماست.
  حضرات آیات وافی ، شیرازی و مدرسی ستون های یزد هستند و اگر این عزیزان نبودن بلایای طبیعی یزد را از بنیان می کند . اگر می بینید آمار تصادفات بیش از این بالا نمی رود به خاطر همین علما هستند و گرنه تصافات بی داد می کرد .
  لطفا بدون آگاهی دینی نظر ندهید . شکرگزار روحانیت باشید و گرنه بلا نازل می شود و تصادفات افزایش به عبارتی :
  شک نعمت نعمتت افزون کند / کفر نعمت از کفت بیرون کند

   ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

   کاش شما خود را معرفی می کردید ،تا دغدغه ما را کم می کردید ،اینقدر مشکلات کم هست که جای تفکرات شما خالی هست تا کی باید اسیر تفکرات شما باشیم ،چرا در آلمان ،ژاپن ،…..که مسلمان نیستند آمار تصادفات پایین است ،اگر به حرف شما یک غیر مسلمان نباید زنده می ماند در حالی که آنان به دنبال راههای آسمان هستند ،و ما هنوز به دنبال احداث جاده بر روی زمین ،
   خواهشا این افکار را برای خودتان نگه دارید و نمک بر روی زخم نباشید و تمام مسائل را با مخلوط نکنید

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما آقای بردستانی عزیز.
بازم درود بر شرافت شما جناب آقای بردستانی عزیز.یه چیز جالب بگم من.همه مسئولان از همین جاده عبور میکنن باند فرودگاه هم نداریم که بگیم اونا شاید باخانواده با طیاره میپرن و چشمشون به پیچ های خطرناک و مرگ آور این جاده نمی افته .؟
بابا دس خوش یه نویسنده شجاع از یزد پیداشد و بدون تعارف برایمان و از درد جانکاهمان نوشت.
آقا رضا شاید بعضی خیلی پوس کلفت شدن که هرچی طعنه بهشون میزنیم افاقه ای نمی افته.
ولی این طرزش نیس.
مرگ فقط مال همسایه نیس
یه روزی هم تو همین سایت خواهیم خواند باکمال تاسف و تالم درگذشت شادروان…..به اطلاع مردم ….خواهد رسید عجله نکنید.
جهان مادی ما مانند گردو گرده بالاخره تف سربالا میفته رو صورت خود شخص.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای بردستانی عزیز
دست مریزاد. خدا قوت. خوب نگاشتی برادر
ولی این را بدان :
اگر ندیدیم و نیافتیم
باز هم نگردیم چون نمی یابیم.
گشتم نبود
نگرد نیست.

مسافر جاده یزد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
اقای بردستانی به موضوع خیلی خوبی اشاره کردید .متاسفانه ریخته شدن خون مردم در جاده های کشور نگرانی برای دلواپسان به وجود نمی اورد و موضع گیری که به نفع مردم باشد راشاهد نبوده ایم
ولی برای کوچکترین موضوع سیاسی که با مذاق بعضی از دلواپسان خوش نمی اید وکفن پوش میشوند برای ما جای سئوال است.
اگر یکی از خویشاوندان افرادی که نام بردید دراین جاده مرگ به بهشت میرفتند ان موقع بود که بهشت دیگر جای خوبی نبود وبرای رفع این مشکل صدای آنها بلند میشد.
امام جمعه شهرمون هم زیاد پی گیر این موضوع نیست.

رائی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شرف بزرگ مرد بافق اقای دهستانی
جانا سخن از زبان ما میگویی

دلسوز شهر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام هیچ کس به فکر مردم نیست بوجه دو بانده کردن جاده یزد و بافق مثل یک قالب یخ میمونه که تا به بافق میرسه آب میشه و مسئولان میگن بودجه نیست تا یکی از مسدولان بافق در این جاده نمیرن جاده درست نمی شود به همه مسئولان میگیم ما هم خدای داریم که بزرگه و بالای سرمان هست و شاهد همه کار های مسئولان هست .

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ولائی خیلی چرند وپرند میگی جمع کن

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر شما بر صداقت شما امیدوارن پیروز و مستدام باشید.گفتن حقایق تلخ است آفرین بر شما ,تا کی ما باید کشته بدیم؟؟؟؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای سردبیرسلام
ظاهرا شما هم بدت نمیاداین یارو باصطلاح ولایی وجه کمدی محتوای سایت باشه ولی خداییش اینجا از جمله معدود مواردی هست که حذف وسانسور همان ویرایش واصلاحه .بگیر بابا جلو این آبروریز ولایت را.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ای کاش این اقای ولایی رامی شنا ختم وکمی پولش می دادیم ومی گفتیم کنار جاده بینشند وروزها دعا کند همین کسان هستند که مردم واین شهر ترقی ندارد چرا درد دل مردم را به پای انقلاب می گذاری وما انقلاب کردیم که در خفقان نباشیم

ی چیز بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این ولایی شخصیت خیلی جالبی دارد ،فکر کنم از خواب هزار ساله بیدار شده است و از مسایل روز دنیا اطلاع چندانی ندارد ،و همچنین از قوه خیال پردازی بالایی بر خوردار هستند ،آقای ولایی یک سوال دارم ،چرا پانصد نفر پارسال در حج تمتع در منی کشته شدند ،خواهشا به موضوع آخر زمان ربط ندهید ،چرا به دو نفر در فرودگاه جده تجاوز شد ،چرا داعش به وجود آمد ،چرا طالبان به وجود آمد ،چرا شیعه انگلیسی ،امریکایی به وجود آمد ،آیا این مسایل به اعتقادات مردم ربط دارد ،در صورتی که مردم در به وجود آمدن آن نقشی نداشتند ،امیدوارم منظور من را گرفته باشید ،و امیدورام جوابی مثل جواب به تصادفات در جاده بافق ندهید که واقعا شرم آور است

سمتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ولایی حرف بدی نزده . آیه و حدیثش هم که صحیحه . روایات زیادی داریم که بلا ناشی از گناهه . تصادف هم از بلاهاست . موضع گیری ها علیه ولایی اشتباه است . به جای تخریب دلیل قرآنی بیارید مثل ولایی .

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقای سمتی فراموش نکنید ،داعش هم با برداشت سطحی از قرآن این جنایات را انجام می دهد ،پس برداشت هرکس از قران مختص به افکار خودش است نه از پیام رسانی واقعی قرآن

حسنی نژاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این اقای مثلا ولائی قبلا در کامنت نوشته اقای حسن زاده گفته بود کسانی که در جاده بافق یزد کشته می شوند شهید هستند و به بهشت میروند اما اینجا موضوع را به بلا نسبت داده و گفته عذاب الهی است و مسلم است که با نزول عذاب بهشتی در کار نیست ، بابا از قدیم گفته اند دروغگو کم حافظه است !! این احمق بیشعور با این منطقش آبروی اسلام و دین را داره میبره و لازم است تا یک نفر در گاله اش را ببندد ؟! از طرفی معلوم شد این بدبخت بینوا دچار خود کم بینی است و بشدت از فقر معنوی رنج میبرد و جالب است که عدم نزول بلا در یزد را نسبت می دهد به وجود این و آن ! به نظر امام خمینی (ره) در باره مردم و توده های میلیونی آنان توجه نمائید که فرمودند : من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده ی میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عهد رسول الله(ص) و کوفه و عراق در عهد امیرالمؤمنین و حسین بن علی:، می باشند. آن حجاز که در عهد رسول الله(ص)، مسلمانان نیز اطاعت از ایشان نمی کردند و با بهانه هایی به جبهه نمی رفتند ـ که خداوند تعالی در سوره ی توبه با آیاتی آن ها را توبیخ فرموده و وعده ی عذاب داده است. و آن قدر به ایشان دروغ بستند که به حسب نقل، در منبر به آنان نفرین فرمودند. و آنان اهل عراق و کوفه با امیرالمؤمنین آن قدر بدرفتاری کردند و از اطاعتش سرباز زدند که شکایات آن حضرت از آنان در کتب نقل و تاریخ معروف است. و آن مسلمانان عراق و کوفه ـ که با سیدالشهداء(ع)، آن شد که شد. و آنان که در شهادت دست آلوده نکردند، یا گریختند از معرکه، و یا نشستند تا آن جنایت واقع شد.
حالا این احمق بنام اسلام مردم را می کوبد ! راستی چون این کم شعور گفته بود میزان حال افراد است باید گفت که حال فعلی تو خیلی خراب است ، خراب ! و مصداق افرادی چون توی بیمقدار این آیه قرآن مجید است که میفرماید : الذین یعملون السؤ بجهاله و یحسبون انهم یحسنون صنعاً . این کژ اندیشان فکر می کنند که کار خود می کنند در حالیکه از بیخ و بن گمراهند .

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدمت آقای سمتی .عزیزم خوردی تا حالا16 نفر کامنت گذاشتن 14تای آون مخالف آقای ولایی هستن ….یعنی اگه حق با اونم باشه کسی از اون خوشش نمیاد . یعنی دیگه بسه . دست از سر ما بکشید .شمار و به هرکه می پرستید دست ازسر ما بردارید آخرشو بگم بهتر که در گاله رو بی زحمت ببندیییییییییید

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مثلا ولایی واقعا !!!تو سرت با این نظر ت افکارت دقیقا دا عشقی است باید از این افکار ترسید

رنجبربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای ولایی مسئولین مملکت در برابر همه بدبختی های مردم مسئول هستند و باید پاسخ بدهند
چرا فقط به کنسرت و شادی جامعه گیر می دهند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۴:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعاولایی چه حرفهای بی ربطی زده است.ازدوران غارنشینی عم گذشته سخنانش.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۶:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

معلوم میشه این آقایی که با نام ولایی کامنت گذاشته، نه اینکه طرفدار ولایت و روحانیت دین نیست بلکه از اساس با دین و مذهب مخالف است.
از شکل دفاع ایشان مشخص است که می خواهد به دین ضربه بزند نه اینکه دفاع کند.
خدا مردم را از شر شیاطین جن و انس محفوظ بدارد!

سید امین رضوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تشکر از آقای بردستانی، بجا و زیبا…. در نوشته آقای حسن زاده هم گفتم، بهترین نوع برخورد با افکاری مانند آقای ولایی، بی اعتنایی کردن و به قضاوت مردم گذاشتن آنهاست. چرا که موضوع این نوشته، تفکرات آقا یا خانم ولایی نیست که خودش را اگر معرفی می کرد، دیگر اینهمه کامنت برخوردی نداشت و مردم می شناختنش و بی خیالش می شدند قطعاً … همین نوشته آقای بردستانی تا نظرات 8-9 خیلی خوب بود، انگار نه انگار نظری به نام ولایی هست. به بحث اصلی بپردازیم…. کسی که آیه قران را (ان اکرمکم عندلله اتقیکم) را به طور کلی منکر می شود و خون روحانیون را برتر می داند، قطعا مسلمان نیست آقای سمتی… مردم بهتر است به حاده بیاندیشند نه به افکار ی که اینقدر بازارش کساد است که جرات این را که نام خود را بنویسند ندارند….
اما جاده، واقعا خوب عمل شده که نویسندگان ما می نویسند، بهتر است این روند تا رسیدن به نتیجه وتخصیص اعتبار لازم ادامه یابد، هیچکس از مرگ کسی خوشحال نمی شود، چه مسئول باشد چه سائل، اما در هر صورت، 40 کیلومتر دوبانده کردن، سهم خواهی کمی است از مردمی که 40 سال است جانشان را سنگ محک کرده اند در ارسال سنگ به اصفهان….پس، حتی از ذوب آهن اصفهان نیز می توان کمک گرفت، از صندوق بازنشستگی فولاد، از فولاد خوزستان، از …. از هر جایی که بافق، به آنها خدمت کرده است، می طلبد روحانیون شهر،در کنار پرداختن و شاکی شدن از پخش یک فیلم طنز در سینما آهنشهر، به دوبانده کردن این جاده، بیشتر بپردازند، در هر منبری بگویند، چرا که این روایت هم نقل شده در کنار همه ی روایتهایی که بیان می کنند: هر کس گره از کار مومنی باز کند، خداوند گره از کارش باز خوهد کرد. پس آغاز کنیم به نام آلله و پیش رویم به نام خدمت به مردم…. درضمن، صندلی شماره 52 مجلس نیز از خود ماست، پس اولین اقدام آقای صباغیان، تخصیص اعتبار برای این جاده باشد که فعلا از نان شب برای این مردم، واجب تر است.

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  خبرگزاری ایلنا به نقل از یک شاهد عینی نوشته است که در درگیری‌ در سخنرانی حسین الله کرم در حوزه علمیه خرم آباد پنج نفر از طلبه‌ها زخمی شده‌اند.
  به گفته این شاهد عینی بنا بوده روز چهارشنبه در حوزه علمیه کمالیه خرم آباد مراسمی برای بزرگداشت شهدای مدافع حرم برگزار شود “اما متاسفانه برگزار کنندگان، موضوع را تغییر دادند”.
  روزنامه وقایع اتفاقیه نوشته که حسین الله‌کرم در این مراسم به انتقاد از دیدار فائزه هاشمی با فریبا کمال آبادی، از مدیران جامعه بهایی می‌پردازد و پس از آن یکی از همراهان آقای الله‌کرم به اکبر هاشمی رفسنجانی و خانواده‌اش ناسزا می‌گوید که همین باعث درگیری می‌شود.
  طلبه‌ای که بدون افشای هویتش با ایلنا مصاحبه کرده گفته است “برخی افراد فحاشی ناموسی و هتاکی بی‌شرمانه نسبت به مادر، همسر و فرزند” آقای هاشمی رفسنجانی کرده‌اند و پس از اعتراض طلبه‌ها “شعار مرگ بر سازشکار سر دادند و اقدام به شکستن شیشه‌های حوزه علمیه کردند.”
  ………………………
  آقای رضوی همین امثال شما دور برداشتند که می روند طلبه ها را در حوزه ی علمیه می زنند و شیشه ها را در حوزه ی علمه می شکنند .
  فیلم 50 کیلو آلبالو توهین به مقدسات است و از مسئولین می خواهیم که آن را جمع کنند . زیرا عین اشاعه ی فحشاست .
  وای بر مظلومیت روحانیت وای بر مظلومیت روحانیت وای بر مظلومیت روحانیت وای ….
  ای امام جمعه از مظلومیت حوزه بگو .

   ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۲:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

   وای وای وای
   گهی زین به پشت گهی پشت به زین

    رضا کارگران بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    چرا کسانی که حامی ولایت و روحانیت هستند، جرات نمی کنند نام و فامیلشان را بنویسند اما همین آقای رضوی که می گین دور برداشتند امثال اونها، اسم و فامیلش رو کامل می نویسه، کار و مغازه اش هم مشخصه، خانواده و تفکرات و سادات بودنش و رفتارش در اجتماع بافق هم مشخصه، آقای ناشناس و یا ولایی، شماها دارین از روحانیت و ولایت دفاع می کنین، اگر مرد هستین اسم و فامیلتون رو بنویسین…. همین شماها هستین که کسی رو که امام خمینی ره گفت : هاشمی زنده است تا نهضت زنده است… حالا می روید و زن و بچه اش را فحش می دین، همین شماها بودین که روز عاشورای 88 بصورت ناشناس، قرآن و عکس امام و رهبری رو آتیش زدین انداختین گردن مردم، اگر مرد بودین پشت نقاب ناشناس و ولایی و دلسوز و بافقی و اینا قایم نمی شدین…پس ببینید فرق شماها با این سید که اسمش رو نوشته، زمین تا آسمونه، .. اگر حرفتون و تفکرتون بر حق بود، زیر نقاب ناشناس و ولایی قایم نمی شدین، بیخودی هم به کسی انگ نزنین که اگر مسلمان هستین (که معلومه نیستین) بدترین گناه، تهمت زدن به همنوع هست، چه برسه به یک مسلمان دیگه….

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای ولایی خواهشا باز هم از این جوکها برایمان بنویس تا بیشتر بخندیم
چون این روزها لبخند بر لب مردم نمیبینیم
خخخخ

م راضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ولایی که صاحب نظری” از جمعیت 40الی50 هزار نفری بافق 5 الی 10 نفر روحانی هستند
5000 # 50000:10

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.به دوستانی که به بهانه جاده وبصورت هدفمهندوبا نام بردن از چند شخصیت روحانی در صدد تخریب روحانیت اصیل وانقلابی هستند عرض میکنم.خودم شاهد بودم درایام انتخابات که چند نفر از روحانیون شهرمان به اقای فرماندار تذکر دادند که خوب است در پاسخ حضور گسترده مردم بافق در انتخابات حد اقل فکری برای تسریع در تکمیل جاده ومشکلات واگذاری امتیاز گاز به همشهریان بنمایند.وایشان گفتند در مورد جاده اولویت اول ما تکمیل جاده است ودر سفر ریاست محترم جمهوری به استان اعتبا رلازم به تصویب رسیده ودر حال اجراست وقول دادند برای سرعت بخشیدن کار جاده سفارش کنندودر مورد گاز هم محدودیتها برداشته شد.واگر در نماز جمعه هفته گذشته حضور می داشتید .میدیدیدومیافتید ومی شنیدید که چگونه امام جمعه محترم بافق با سوز وگداز وبغض در گلو موضوع جاده وتلفات جاده را مطر ح کردندوگفتند (این درد را به که بگوئیم) به عنوان یک همشهری که خیر دنیا واخرت همه دوستان را می خواهم توصیه میکنم بجای اهانت به این وان (ادب مرد به زدولت اوست)العاقل بالاشاره.هیچکس مخالف شادی جامعه بخصوص شادی نسل جوان نبوده ونیست .باید مسئولین محترم سعی کنند با کم کردن مشکلات اشتغال.ازدواج واجتماعی شادی را به جان ودل انان وارد کنند.اگر لذت ترک لذت بدانی دگر لذت نفس لذت ندانی

ولایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من و امثال من از آنجاییکه پیرو خط ولایت هستیم، هیچگاه از توهین و تهمت و افترای مردم ناراحت نمی شویم… اینکه برخی قضا و قدرها هستند و روایات و احادیث بسیاری از همین روحانیون نقل می شود برای کفاره گناهان، حرفی است که روحانیون محترم گفته اند و کسی توانایی رد کردن آن ندارد.هیچ کس ازاینایی که ادعا دارند نتوانستند مطالب من رو با سند رد کنند بنابراین حرفشان باطل است

  ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  آقای به اصطلاح ولایی می شود تمام نظرات وافکار شما را با قرآن و احادیث رد کرد ولی وقت و مجالی نیست و همچنین دسترسی به رایانه نیست،خواهشا دچار تکبر و خودبزرگ بینی و غرور نشوید و با سوءاستفاده از. ولایت سعی بر القای افکار خودتان نکنید
  مخالفت افراد دال بر عدم آگاهی نیست ،گواه این است که دیگر خسته شده اند بس که حرف شنیدند ولی عمل ندیدند
  پس شما بزرگواری نمایید و از اظهار نظر در مورد این مسایل اجتناب کنید ،و سوهان روح مردم نشوید

بهابادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ولایی چه حرفایی زدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

جوان بافقی سیایت نزده!!! این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آنچه اقای نویسنده متن در ابتدا گفتند درست،
اما اینکه بعدش در مخلص کلام همه مشکلات را انداختند روی دوش عده ای که ارتباط مستقیمی با این موضوع ندارند جای تعجب دارد.
آخر آقایانی که فرمودید نه بودجه تصویب میکنند نه لودر وبولدزر دارند نه مهندس عمران هستند نه رئیس اداره راه وترابری نه فرماندار نه استاندار نه وزیر راه و نه…
میگویند ای که دستت میرسد کاری بکن …. کاشکی یکبار کارابه این افراد میدادی بعد آنها را محاکمه میکردید!
یک سوال خود شما برای کاهش تصادفات چه کردید؟
کدام کمپین را راه انداختید تاحالا؟
این راهم بگویم من هم ندیدم دکتر هاومهندس هاووکلاواصناف ومعلمان وورزشکاران بافق ویزد برای جاده کاری بکنند؟
شما دیده اید؟؟؟؟
خوب بود تاریخچه همین جاده یکطرفه راهم میگفتید چه قبل وچه بعد از انقلاب تا حالا

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۷:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا این بردستانی کیه وکجاییه؟
شاید بنستانی باشه؟نه؟

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۷ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای بردستانی بغض و مرض کینه از سراسر قلمت به اسمان عرعر می کند گویا دلت جای دیگر درد می کند می خواهی اتش وجود را خاموش کنی ؟ چرا نفرمودی روزی که اکبر رفسنجانی از پیشرفت ذوب روی گفت از جاده بگوید .روزی که خاتمی منفور از استان کردن اردکان می خواست از اینجا نگفت.روزی که مثلا نماینده ستاد روحانی گفت دولتی سر کار امد که خودی و غیر خودی نمی شناسد ( البته خودش هم نمی فهمید دارد به روحانی نیش می زند ) چرا از جاده نگفت .اینقدر بی انصاف ادم تا حالا ندیده بودیم اقای هرجا هستین کمی چشمت را باز کن و حرفی نزن که مردم نسبت به عقل و هوشت شک کنند