راه‌اندازی واحد مجتمع فولاد بافق در انتظار اجرای تعهدات بانکی

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

قائم‌مقام مجتمع فولاد بافق خبر داد

راه‌اندازی واحد مجتمع فولاد بافق در انتظار اجرای تعهدات بانکی

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی واحد مجتمع فولاد بافق در انتظار اجرای تعهدات بانکی

قائم‌مقام مجتمع معدنی و صنعت آهن و فولاد بافق با اشاره به مشارکت یکی از بانک‌ها به عنوان شریک سرمایه‌گذار در پروژه جوارمعدنی مجتمع فولاد بافق گفت: برای شتاب بخشیدن به اجرای پروژه در انتظار اجرای تعهدات شریک سرمایه‌گذار هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، مهدی سیف علیشاهی بعد از ظهر امروز در جریان بازدید خبرنگاران از بخش‌های مختلف مجتمع فولاد بافق با اشاره به اینکه مجتمع فولاد بافق واحدهای تولیدی مختلفی دارد که با ظرفیت‌های متفاوت در حال کار یا طی روال احداث هستند، اظهار داشت: امیدواریم زنجیره کامل تولید فولاد در کشور در عمل محقق شود.

وی با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری در این طرح بیان کرد: تاکنون 500 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف این مجتمع هزینه شده که این رقم تاکنون بدون استفاده از تسهیلات بانکی مورد استفاده قرار گرفته و تا این مرحله تنها سهم سهامداران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هزینه شده است.

سیف علیشاهی مجموعه اعتبارات ارزشی فولاد بافق را 330 میلیون یورو و مجموع اعتبارات ریالی را نیز 8 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: از اعتبارات ارزی 40 میلیون یورو و از اعتبارات ریالی 500 میلیارد تومان سهم سهامدار و سرمایه‌گذار بخش خصوصی بوده است.

وی ادامه داد: بقیه سهم ارزی و ریالی باید از سوی بانک ملت تزریق شود و اکنون منتظر اقدام بانک هستیم و به محض تزریق اعتبار، فعالیت‌های اجرایی از سر گرفته می‌شود.

قائم‌مقام مجتمع فولاد بافق زمان اجرای طرح‌ها را 40 ماه اعلام کرد و بیان داشت: زمان آغاز طرح‌ها منوط به زمانی است که بانک سهم سرمایه‌گذاری خود را به مجموعه تزریق کند.

وی با اشاره به اینکه موسسات و بانک‌های خارجی نیز برای سرمایه‌گذاری در این مجتمع اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: امیدواریم بانک ملت هرچه سریع‌تر تعهد خود را اجرایی کند تا روند احداث واحدها با سرعت بیشتری انجام شود.

سیف علیشاهی خاطرنشان کرد: این پروژه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام‌فروشی معادن در حال اجرا است و امیدواریم با مشارکت مسؤولان امر و همراهی و همدلی آنها بتوانیم هرچه سریع‌تر شاهد بهره‌برداری از این مجتمع جوارمعدنی باشیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹۵
برچسب ها: