فشار آقای مدیرعامل بر محیط زیست استان/استاندار یزد هم برای چادرملو نامه داد/محیط زیست شعار ندهد؟!

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - 22 خرداد 1395

ماین نیوز نوشت

محمود نوریان مدیرعامل چادرملو استان یزد درباره ذخیره معدن چادرملو و فعالیت در آنومالی D19 ،گفت:ذخیره معدن چادرملو حداکثر 5 سال دیگر به پایان خواهد رسید.

برای فعالیت در آنومالی D19 اخیرا استاندار یزد نامه‌ای را به محیط زیست استان نوشته‌اند و سازمان محیط زیست استان این نامه را به تهران ارجاع داده‌اند اما تا زمانی که جلسات مشترکی برگزار نشود و مسئولان نتوانند تصمیمی منطقی در این رابطه اخذ کنند، مشکلات همچنان باقی خواهد ماند.

شاید زمانی مسئولان به فکر حل این مشکل خواهند افتاد که ذخیره معدن چادرملو تمام شود.

این در حالی است که معدن چادرملو 69 درصد از فعالیت اقتصادی استان در بخش معدن را به خود اختصاص داده است.

از سوی دیگر با توجه به اینکه آنومالی D19 ذخیره‌ای عمقی است در نتیجه اکتشافات در این محدوده زمان‌بر خواهد بود و باید پس از انجام اکتشافات، طراحی معدن برای استخراج انجام گیرد.

محیط زیست تنها شعارهای حفاظتی سر می‌دهند در حالی که معدنی‌ها در عمل محافظ محیط زیست هستند.شاید اینکه محیط زیست، برخی تخریب‌ها توسط معادن کوچک و متوسط را معیاری برای سنجش تمامی معادن می‌داند، اقدامی نادرست باشد.

نوریان همچنین در خصوص آخرین وضعیت حقوق دولتی معادن ،گفت: تقریبا میزان آن مانند سال گذشته است اما با 5 درصد تخفیف همراه است. در صورتی که شرایط خوب باشد و فولادی‌ها نیز به موقع پول خود را بپردازند، مشکلی در پرداخت نخواهیم داشت.

قرار است جلسه‌ای در خصوص پرداخت طلب فولادی‌ها با حضور فولادسازان و چادرملو در دیوان محاسبات برگزار شود


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها: