عضويت بيش از 165 نفر در طرح همياران طبيعت شهرستان بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۲۱ تیر ۱۳۹۵

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق از جذب بيش از 165 نفر در طرح همياران طبيعت اين شهرستان خبر داد.

كمال كريمي با اعلام اين خبر گفت: با تأكيد مقام معظم رهبري (مدظله العالي) كه فرهنگ منابع طبيعي بايد به معارف عمومي تبديل شود و همچنين در راستاي اجراي اصل چهل و پنجم و پنجاهم قانون اساسي درخصوص انفال و وظايف حكومت اسلامي و عموم مردم در حفاظت و بهره برداري از آنها اضافه كرد: زمين و نعمت هايي كه درآن قرار گرفته اعم از آب، خاك، كوه، جنگل، مرتع و .. از مصاديق منابع طبيعي به شمار ميروند با اين وصف كه متعلق به حكومت اسلامي مي باشند و بايد در مسير منافع عموم مسلمانان با اجازه دولت اسلامي مصرف گردد.

وي اظهار داشت: حفظ منابع طبيعي و محيط زيست وظيفه عمومي تلقي ميشود و هرگونه فعاليت هاي اقتصادي و غير آن كه با آلودگي محيط زيست يا تخريب غير قابل جبران عرصه هاي ملي ملازمه پيدا كند ممنوع بوده و پيگرد قانوني دارد.

كريمي كمبود نيروي انساني اين اداره را جهت گشت و مراقبت و اطلاع رساني در سطح حوزه استحفاظي شهرستان بافق عنوان كرد و ادامه داد: خوشبختانه از تير ماه سال 1392 اين اداره اقدام به ثبت نام عضويت طرح همياران طبيعت جهت پيشبرد اهداف ترويج فرهنگ منابع طبيعي و جلب مشاركت مردم در امور حفاظت، احياء و توسعه و بهره برداري صحيح از منابع طبيعي، در سطح شهرستان نموده است.

وي درخصوص اعضاء گفت: در حال حاضر 165 نفر عضو شده اند كه كارت با اعتبار 3 سال براي آنها صادر شده است و شامل 63 نفر بعنوان محافظ افتخاري، 52 نفر هميار مروج و 50 نفر هميار دانش آموز مي باشند همچنين 13 نفر در حال صدور كارت و 25 نفر در حال تكميل مدارك خود مي باشند.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان بافق، عضويت داوطلبانه امام جمعه معزز شهرستان بعنوان محافظ افتخاري عرصه هاي ملي دولتي را از افتخارات اين شهرستان اعلام كرد و تصريح كرد: اعضاء بصورت داوطلبانه و از اقشار مختلف شامل اعضـاء شـوراي اسلامي روستا، دهياران، بسيجيان محلي، معلمان، دانش‌آموزان، دانشجويان، مجريان و بهره‌برداران، فارغ‌التحصيلان و كليه دوستداران طبيعت و منابع‌طبيعي تشکیل شده‌اند.

كمال كريمي از عموم مردم شهرستان بافق خواست در صورت تمايل جهت ثبت نام در طرح همياران طبيعت به اين اداره مراجعه نمايند.

وي خاطرنشان كرد: اميد است بتوان وظيفه حفظ و حراست از عرصه هاي ملي و دولتي براي عموم مردم به فرهنگ عمومي تبديل شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۴
برچسب ها: