صباغیان: روحانی فیش حقوقی خود را منتشر کند

دسته: عمومی
۱۶ دیدگاه
سه شنبه - ۲۲ تیر ۱۳۹۵

به گزارش خبرآنلاین محمدرضا صباغیان نماینده مردم حوزه مهریز در تذکری در جلسه امروز مجلس گفت: رییس جمهور در خصوص ماجرای فیش های حقوقی باید از مردم عذرخواهی کند همچنین در کنار دیگر وزرا فیش حقوقی خود را منتشر کند.

* مشخص نشده است که مشکل از ضوابط و مقررات بوده است یا اینکه از قوانین سوءاستفاده شده است؛ اگر مشکل از قوانین و مقررات است پس چرا بعضی مدیران برکنار شدند و اگر مشکلات از مقررات بوده است چرا بزرگتر از این مدیران برکنار نشده‌اند؟ وزرا چطور؟ آنها که ناظر بودند چطور؟ با آنها چه کسی باید رسیدگی کند؟ مجلس در قبال آنها چه کرده است؟

در ادامه مصطفی کواکبیان نماینده تهران در تذکری از عملکرد نهادهای نظارتی انتقاد کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان خواستار عذرخواهی رییس جمهور در خصوص فیش های حقوقی هستند، گفت: اگر قرار است رییس جمهور عذرخواهی کنند، باید روسای قوای مقننه و قضاییه هم عذرخواهی کنند چون یک بخش از خطای صورت گرفته مربوط به دستگاه های نظارتی و زیرمجموعه های آنها مثل دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور است. گویا در این مدت که حقوق های نجومی پرداخت می شده خواب بودند.

 

کواکبیان تصریح کرد: سازمان بازرسی کل کشور، فقط درباره یک بانک مخصوص حرف می زند، ولی نمی گوید که مجموعه اقداماتی که در این خصوص صورت گرفته چیست، دیوان محاسبات هم تاکنون گزارشی ارائه نداده است.

علی لاریجانی رییس مجلس در پاسخ به این تذکر نماینده تهران، گفت: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور خواب نبودند اتفاقا گزارش هایی را سازمان بازرسی به قوه مجریه فرستاده بود که در چه تاریخ هایی چه میزان پرداخت های بالا صورت گرفته و تخلف است ولی متاسفانه وزارت اقتصاد گوش نداده بود. من نامه آن تذکر را به کمیسیون اصل نود مجلس ددم.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات هم بارها تذکر داده بود و نزدیک به چهار میلیارد دلار را برگردانده است منتهی سروصدا نشده است. اتفاقا مجموعه این دستگاه ها هوشیار بودند این نیست که بگویند خواب بودند. اما اینکه چقدر از مبالغ بازگردانده شده و تلاش های انجام شده کامل بوده است هنوز برای من محرز نشده است و به کمیسیون اصل نود سپرده ام که تحقیقات بیشتری انجام دهد.

علیرضا سلیمی نماینده محلات هم در تذکری به هیات رییسه مجلس با اشاره به اینکه گزارش دیوان محاسبات تاکنون به مجلس ارائه نشده است، گفت: ممکن است این دیوان درباره حقوق های نجومی به رییس مجلس داده شده باشد ولی عموم نمایندگان باید در جریان اقدامات دیوان در این خصوص باشند.

وی افزود: الان باب شده است که افرادی که حقوق های نجومی دریافت کردند محترمانه استعفا می دهند در حالیکه رهبری فرمودند کسانی که این دریافتی ها را داشتند کناه و خیانت کردند. یعنی این افراد خیانتکار هستند و باید محاکمه شوند. تسامح در عزل این افراد پذیرفته شده نیست.

این نماینده مجلس گفت: از سوی دیگر معاون اول دولت گذشته که محاکمه شده و به زندان افتاده باید بررسی شود کسانی که از او وجوهی دریافت کردند جرم مرتکب شدند و باید قوه قضاییه به آن رسیدگی کند.

لاریجانی در پاسخ به این تذکر با اشاره به اینکه گزارشی که هفه پیش خوانده شده مربوط به اقدامات دیوان محاسبات هم می شد،ادامه داد: آن گزارش محصول کار مشترک مرکز پژوهش ها، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ها بود. البته گزارش های بعدی هم به ما دادند که به کمیسیون اصل 90 ارجاع دادیم. آنها باید قانون رابررسی کنند و طرح لازم را ارائه دهند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
روانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شما

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سنگ بزرگ نشانه نزدن است اقدام دولت در برخورد با حقوق های نجومی قابل تقدبر است اینکه بگوییم اقای رییس جمهور فیش های حقوقی خودش را منتشر کند مثل این است که بگوییم چون در مملکت فساد وجود دارد پس کل نظام باید تغیر کند جناب اقای محمدرضا صباغیان نماینده محترم به عنوان کسی که به شما رای داده و شما را قبول دارد عرض میکنم که اصلاح امور به تدریج و به ارامی انجام خواهد شد ومردم اختلاس های هزاز هزاز میلیاردی در دولت قبل(دولت پاک دستان) را هنوز به یاد دارند
درود بر شما /درود بر بافق

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای صباغیان بهتر بود در باره شهرمان صحبت می کردید نه وزرا ؟ با صحبتهای شما حتما شهرمان آباد میشه ! جناب آقای تابش چقر زیرک و هوشیارانه کار میکند در اینطور مواقع سکوت اختیار کرده و خودش را کنار میکشه ؟ جناب آقای صباغیان اگر خواستید در مجلس کار کنید مثل تابش باش ؟؟؟؟

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انقلاب اسلامی ایران باید مساوی با عدالت باشد نه چپاول بیت المال توسط عده ای خاص .بخور بخور خوبی تو مملکت راه افتاده .پارتی داری سر کاری وگرنه بیکار .پارتی داری وام بهت میدن نداری نگاهت هم نمیکنند

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
وین ره که تو میروی به ترکستان است

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش اقای صباغیان بجای این حرفها ازتعطیلی کارخانه فولاد می گفت چون برای فیش ها خود رهبر ورود کر دند

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت تبارک الله

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دوستان بیزحمت فایل صوتی تذکر آقای صباغیان در مجلس رو گوش کنید. آقای لاریجانی همش سعی میکنه ضایع کنه، مثلا مدام میپرن تو صحبت آقای صباغیان که آقای صباغیان با گفتن این جمله که بعد از 40 روز نوبت من شده حرف بزنم، تقریبا لاریجانی رو ساکت میکنن. یا آقای صباغیان میگن رئیس جمهور، وزرا، نمایندگان مجلس و… باید فیش حقوقی خود را منتشر کنن، که لاریجانی با لحن تمسخر میگه خب شما برو فیش حقوقیت رو منتشر کن! بنظرم آقای لاریجانی یا خیلی مغروره به خودش یا اینکه او هم…. بله

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان درود بر شما

حاجی میرزا اقا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا روحانی اول باید….

mohsen این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
دوستان سخنرانی نماینده شهرمان دارای ایراداتی بود اما محتوای حرف درست و خوب بود ببینین دوستان در مجلس زمان بسیار محدود و با ارزش است آقای صباغیان باید در فرصتی کوتاه با محتوای حرفی ((مستدل)) مفهوم وخواسته و نظره خود را به جمع نمایندگان و رئیس مجلس برساند. که در این امر باید بسیار هنر مندو اشنا به فنون سیاست و دیپلماسی باشد. دوستان آقای صباغیان نماینده شهرمان در ابتدای راه هستن همانجور که با حمایت مردم شهرمان توانستن به مجلس راه پیدا کنند میطلبد در این راه سخت ایشان را تا اخر همراهی و حمایت کنیم تا انشاالله نتیجه ای خوب برای شهرمان داشته باشد.

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۸:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فکر میکنم اقای روحانی از مردم معذرت خواهی کرد همچنین بعضی از وزرا مانند وزیر اقتصاد اقای صباغیان با معذزت خواهی مسئولین مشکل حل نمی شود شما که نمایند هستید جور قوانین راتنظیم کنید که جلو این موارد گرفنه شود ضمنامشکل مملکت فقط این حقوقا نیست مشکل مملکت رانت خواری ؛سواستفاده از بیت المال وبی کفایتی بعضی از مدیرا و…است

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۹:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر آقاي صباغيان اولين نماينده حوزه مهريز که با استدلال و قدرت در جلو دولت ايستاد و بزودي در مجلس معروف مي شود و بزرگتر ها هم براي اينکه ديگه اعتراضي نکند حرفش رو گوش مي کنند و مشکلات بافق حل مي شود.

داود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان به شما رای ندادم که دنبال فیش حقوقی روحانی و امثال اون بگردید . وارد بحث های سیاسی نشوید و چون زمان به سرعت در حال گذر است فکر مردم بافق و حوزه انتخابیه باشید . اگر هم خیلی مشتاق بررسی فیش حقوقی و … سازمان یافته هستید نمیخواد راه دوری بروید ، یه سری به چاه گز بزنید و ببینید استادان پولشویی چگونه کار خود را انجام می دهند .

محمد خالقدادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره دو بنام مستعار محمد: تابش و امثال تابش دنبال رانت و رانت بازی هستند و کاری به سلامت اقتصاد ندارند فقط اردکان است و ارکان. گور بابای استان یزد و کشور و منافع ملی

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان به فکر شهر خودمون باش گیرم رییس جمهور عذرخواهی کرد چه دردی از ما دوا میشه یه ذره سیاست داشته باش