نشست روحانیون و طلاب سبزدشت با امام جمعه بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۱
نشست روحانیون و طلاب سبزدشت با امام جمعه  بافق
در این جلسه از سوی امام جمعه بافق مبلغ 100میلیون ریال برای تعمیر و تجهیزخانه های عالم روستای منطقه سبزدشت تخصیص یافت .
به گزارش واحد مرکزی خبر در این نشست که با حضور بخشدارمرکزی  ، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بافق و شوراهای روستاهای سبزدشت در خانه عالم روستای دولت آباد بافق برگزار شد امام جمعه بافق  تاکید بر ضروت حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس  به نقش روحانیت در پیشبرد اهداف نظام  اشاره کرد و اظهار داشت:امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تحولات بزرگی در کشور در زمینه های فرهنگی رخ داده است که روحانیون نقش اساسی در آن داشته اند.
حجت الاسلام سلیمانی با اشاره به حضور همیشگی روحانیان در صحنه های انقلاب افزود:امروز با وجود حوزه های علمیه و پرورش انسانهای بزرگ جایگاه این قشر در جامعه بسیار ارزشمنداست که این امر باعث رشد و توسعه اجتماعی بالایی در کشور شده است .
امام جمعه بافق در ادامه سخنان خود به تحولات دنیای اسلام و کشورهای غربی اشاره کرد و تصریح کرد: بی شک این تحولات و بیداری اسلامی برگرفته از انقلاب اسلامی است و به برکت این انقلاب ، اسلام احیاء شده است .
وی با مقایسه وضعیت اقتصادی دوران قبل و بعد از انقلاب خاطر نشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و حضور روحانیت در راس امور ، امروز شاهد پیشرفت هایی چشمگیری در کشور هستیم که همواره با اقتدار در برابر دشمنان نظام ایستاده ایم .
سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود تحریم های اقتصادی دنیای غرب علیه ایران را گذرا عنوان کرد و بیان داشت: با وجود توانمندی های بالای نظام  و ایستادگی و مقاومت مردم ایران به راحتی می توان از این فشارها عبور  و مشکلات را حل کرد.
وی افزود : روحانیت باید در این زمینه همواره به مردم آگاهی و امیدواری دهند تا دشمنان نتوانند به راحتی به اهداف شوم خود که همان نا امید کردن مردم از نظام است دست یابند.
امام جمعه بافق خاطر عنوان کرد: روحانیون باید برای ایجاد پیوند عمیق بین مردم و رهبری تلاش کنند و سعی نموده جایگاه ولایت فقیه را در نظام اسلامی تبیین کرده چرا که ضمانت نظام مقدس به ولایت فقیه بستگی دارد.
ریئس اداره تبلیغات اسلامی بافق نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت های فرهنگی روحانیون در ماه مبارک رمضان در روستاها بخش مرکزی بافق گفت : حضور روحانیون در روستاها در ایام مبارک رمضاننقش بسیار بالایی در رشد فرهنگی و مذهی مردم داشته است .
وی از روحانیون خواست با دعوت مردم در راهپیمایی روز قدس زمینه حضور باشکوه و گسترده مردم منطقه را در این روز بزرگ فراهم نمایند.
در ابتدای این نشست روحانیون مستقر در روستاهای سبزدشت به بیان مسائل و مشکلات خود در خانه های عالم روستا پرداختند که امام جمعه بافق قول پیگیری داد.
در پایان این جلسه نیز از فعالیت های روحانیون مستقر و طرح هجرت در ماه مبارک رمضان  با اهدا هدایایی تجلیل شد.
13 روحانی قالب طرح هجرت و مستقر در منطقه سبزدشت و کوشک بافق در ماه مبارک رمضان فعالیت می کنند.
 
بافق / عبداللهی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرفا جهت آبادانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۱ - ۸:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با مطالب جالب به روز شدم
http://soltan1400.blogfa.com/