دانش آموز بافقی در صدد کسب مدال ادبی برای شهرستان بافق

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۵

زهرا بابایی دانش آموز مدرسه دخترانه علوم و معارف اسلامی صدرای شهرستان بافق توانست با تلاش و پشتکار به جمع ۴۶ نفر برتر کشور در المپیاد ادبی راه یابد.

او تنها دانش آموز رشته علوم و معارف اسلامی است که به مرحله نهایی این المپیاد راه یافته است.
بابایی هم اکنون برای گذراندن کلاس های تخصصی خود در تهران به سر می برد.
خبرنگار«بافق فردا» به منظور تهیه گزارش از روند فعالیت و موفقیت این دانش آموز بافقی با وی گفتگویی تلفنی انجام داده است.
زهرا بابایی با بیان اینکه برای رسیدن به این مرحله ، دو آزمون را پشت سر گذارده است اظهار می دارد: در مرحله اول آزمون از بین ۱۲۰۰۰ نفر و در مرحله دوم از بین ۸۰۰ نفر، جزء ۴۶ نفر منتخب شدم.

وی می افزاید: هم اکنون برای آموزش دوره ی دو ماهه به همراه یکی دیگر از دوستان از استان یزد، در تهران هستیم و پس از برگزاری آزمون، رنگارنگی مدال ها مشخص می شود که چه کسی می تواند آن ها را ازآن خود کند.

نخبه بافقی در پاسخ به چگونه درس خواندن با وجود سختی هایی که در یکسال گذشته متحمل شده است بیان می کند: هرچند داغ از دست دادن خواهر، خواهرزاده و پدرم شیرازه خانواده مان را از هم پاشاند، یعنی ابتدا داغ ناگهانی خواهر و خواهرزاده ام و به تبع آن عود کردن سرطان پدرم و یک ماه دست و پنجه نرم کردنش با سرطانی که دیگر تمام بدنش را درگیر کرده بود .
کمتر کسی می تواند درک کند یک ماهی را که پدری در حال احتضار است و فقط می توانیم مسکن تزریق کنیم دعا کنیم برای راحت جان دادنش؛

بگذریم ! وقتی حرف زدن درباره شان شروع می شود ،تمام کردن آن سخت است!!
ولی…
المپیاد به من کمک کرد.
ادبیات را وقتی دچارش بشوی، نمی دانم شاید من اینطور بودم،
آنقدر لذت به انسان می دهد که این دردها قابل تحمل تر می شود.
شاید اگر شرکت نمی کردم تحمل نبودشان سخت تر بود.

بابایی ادامه می دهد: شکر خدا هنوز مادر و برادر و اطرافیانی دارم که در راه فراهم کردن آرامش برایم، از هیچ تلاشی دریغ نکرده اند.

دانش آموز موفق بافقی اشاره ای نیزبه مشکلات سد راهش داشت و تصریح می کند:بی مهری و حمایت ضعیف آموزش و پرورش شهرستان قابل تحمل نبود.
تصور کنید که ما در هفته چند روز پشت سر هم در یزد کلاس داشتیم و چون جایی برای اسکان نداشتند و هزینه خانه معلم برای آموزش و پرورش شهرستان سنگین بود!!! مجبور بودیم یا هر شب به بافق برگردیم و صبح به یزد برویم، و یا شب را در منزل اقوام بگذرانیم.
ماندن در خانه ی اقوام و ‌رفت و آمد و غیره استرس ما را دو چندان می کرد.
بابایی در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از مدیر مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا گفت: البته خانم فتاحی مدیر دبیرستانمان کم کاری های آموزش و پرورش را تا حدی جبران می کرد و واقعا دلگرمی بزرگی برای ما بود و بخش بزرگی از موفقیت در المپیاد را مدیون وی هستم.

وی در جواب این سوال که آیا در خانواده تان سابقه نخبگی وجود دارد، گفت: بله برادرم حدودا 10 سال پیش در مسابقات علمی و عملی رتبه سوم کشور را در رشته مکانیک کسب کرد.

وی از مسئولین خواست تا با حمایتهای بیشتر استعداد دانش آموزان را کشف کنند و سپس در راه رسیدن به هدفهای والاتر بر روی آنها سرمایه گذاری کند. باید بتوان در آینده ایرانی به مراتب بهتر و سربلندتر داشته باشیم.

این دانش آموز رشته معارف به عنوان کلام آخر خود عنوان می کند: زندگی این دنیا به غیر از بازی و سرگرمی نیست و پرهیزکاران را سرای آخرت بهتر است…
سوره انعام آیه ۳۲

سایت «بافق فردا« هم برای وی آرزوی موفقیت و سربلندی در مرحله پایانی المپیاد می کند و به تمام نخبگان این مرز و بوم میبالد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انشاالله در پناه خداوند ، سلامت ، شاد و موفق باشید که با قدرت ذهن و تلاش شما آینده سازان ، آدمی به وجد می آید و به آینده ای روشن امیدوار. انشاالله این تلاشها و زحمات همیشه در مسیر صحیح باشد و از انحرافات و دام شیطان و شیاطین مصون بماند

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا به شما .آرزوی موفقیت و سربلندی برایتان دارم و دعاگویتان خواهم بود تا پیروزی نهایی.

بافقی دوست این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوند رفتگانتان را مورد رحمت خودش قرار بدهد و با کمک به شما در کسب موفقیت های روز افزون، موجبات شادی همشهریان ،دوستان و الخصوص خانواده ی داغدارتان را فراهم نماید