نخستین سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی در بافق برگزار می‌شود

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۵

دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی بافق:

نخستین سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی در بافق برگزار می‌شود

دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی بافق از برگزاری این سمپوزیوم برای نخستین بار همزمان با هفته بافق و در قالب جشنواره تابستانی در مجموعه تفرجگاهی آبشار این شهر خبر داد.

جعفر نجیبی اظهار داشت: وجود تل‌ ماسه‌های بکر و شن‌های روان با چشم‌اندازی زیبا در منطقه کویر بافق یکی از دلایل برگزاری سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی در این شهر کویری است.

وی بیان کرد: برای برگزاری با شکوه‌ تر این سمپوزیوم ملی از هنرمندان زبردست مجسمه‌ساز و طراح کشور دعوت شده تا طرح‌های خود را قبل از دهم شهریورماه سال جاری به دبیرخانه این جشنواره تحویل دهند.

دبیر سمپوزیوم ملی ساخت مجسمه‌های شنی با بیان اینکه همه طرح‌ها باید به دبیرخانه این جشنواره ارسال شود، عنوان کرد: 13 طرح پس از بررسی و تأیید هیأت داوران برای اجرا در جشنواره تابستانی انتخاب و به هر یک از آثار برگزیده 10 میلیون ریال جایزه اهدا خواهد شد.

وی افزود: پس از اجرای طرح‌های برگزیده به نفرات اول تا سوم به ترتیب 15، 10، و 7 میلیون ریال جایزه تعلق خواهد گرفت.
نجیبی یادآور شد: در حاشیه برگزاری سمپوزیوم مجسمه‌های شنی همچنین بازدیدکنندگان و افراد غیرحرفه‌ای علاقه‌مند نیز می‌توانند ضمن هماهنگی با دبیر سمپوزیوم، نسبت به ساخت مجسمه شنی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه برای اجرای هر اثر، فضایی به مساحت 16 متر مربع پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: ارتفاع طرح‌های اجرایی حداکثر 2.5 و حداقل 1.5 متر در نظر گرفته شده است.

دبیر سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی بافق خاطرنشان کرد: توسعه هنر، ایجاد فضای تعامل و گفت‌وگو در زمینه مجسمه‌سازی و فرصت تبادل تجربیات، اطلاعات و مهارت‌ها، دستیابی به آثار هنرمندان مجسمه‌ساز مطرح ایرانی همچنین غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از مهم‌ترین اهداف برگزاری سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی در این شهر است.

نجیبی یادآور شد: علاقه‌مندان به شرکت در این سمپوزیوم می‌توانند به منظور کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای جشنواره به آدرس Www.Bafgh.Ir مراجعه کنند.

سمپوزیوم ملی مجسمه‌های شنی به مدت سه روز از 20 لغایت 22 شهریورماه سال جاری در مجموعه تفرجگاهی آبشار بافق در سطح ملی برگزار می‌شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هفته بافق چه موقع است؟

بلال حبشی دوم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

استاد نجیبی، یکبار در بافق بوده اند در کنفرانس وحشی بافقی، ایشان از اساتید بنام مجسمه سازی هستند. ولی مجسمه وحشی بافقی که امروز نصب شده است، را نمی توان کار ایشان دانست.. این مجسمهکار خود شهرداری است و آقای نجیبی دویست میلیون برای این مجسمه گرفته که لبته با مواد بکار رفته، چیزی نصیبش نشد که دستش هم درد نکنه… اگر قرار باشد در این سمپوزیوم هم هر چی شهردار و شورای شهر ما که ماشا…شورای شهری ها در همه ی همه همه همه همه کارها استاد هستند، بگوینند و ایشان را اهمیتی ندهند، فاتحه سمپوزیوم! خوانده می شود. باید اجازه داد هر کسی در حیطه تخصصی اش کار کند، راستی تخصص بچه های شورا، در چی هست؟ معلم، فرهنگی، حقوقدان! مهندس معدن! فرهنگی و …. امان از نبود یه مهندس عمران!