تجمیع عوارض مصیبتی دیگر برای بافق

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
شنبه - ۹ مرداد ۱۳۹۵

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان بافق گفت: در صورتی که ارزش افزود تجمیع و استانی شود مصیبتی دیگر برای بافق رخ می دهد.

حسن امیرزاده در نشست پرسش و پاسخ با مردم که در محل مسجد امام رضا(ع) برگزار شد با بیان اینکه مالیات بر ارزش افزوده در بودجه شهرداری بافق، دومین منبع بزرگ تامین منابع مالی شهر بافق محسوب می شود اظهار داشت: اگر دو درصد معادن نباشد اولین منبع درآمد شهرداری و مهمترین منبع مالی برای شهرداری که ارزش افزوده است حذف می گردد.

وی افزود: تجمیع و استانی شدن عوارض در برنامه ششم توسعه حذف شد که خدا را شکر در مجلس قبل مصوب نشد و مقرر گردید مجدد نمایندگان این موضوع را در کمیسیون مطرح کنند.

امیرزاده خاطر نشان کرد: باید تلاش کرد و از نماینده مجلس هم خواست تا تجمیع نشدن این قانون را پیگیری کند که اگر چنین اتفاقی رخ دهد برای بافق مصیبتی دیگر است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری در حال حاضر با توجه اوضاع اقتصادی وضع مالی خوبی ندارد و از منابع فقط یک سوم مستقیم به حساب شهرداری واریز می شود تصریح کرد: از آنجا که این منبع مالی یکی از پایدارترین منابع درآمدی برای اداره شهر است، سهم و میزان آن در بودجه امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرد.

دبیر کارگروه مطالبات مردمی ادامه داد: اما قرار است در برنامه ششم توسعه درآمد مالیات بر ارزش افزوده از مجموع درآمدهای شهرداری ها من جمله بافق حذف و پس ازواریز به خزانه به استانداری ها تخصیص داده شود. این در حالی است که به گفته کارشناسان شهری در حال حاضر در ۱۶۰ کشور دنیا، مالیات بر ارزش افزوده نقش مهمی در تامین منابع درآمدی شهرها دارد.

عضو شورای اسلامی شهر بافق عنوان کرد: براساس برنامه ششم توسعه، اگر مالیات بر ارزش افزوده که حق و جزو عوارض شهرداری است به استانداری سپرده شود است یکی از درآمدهای پایدار شهرداری بافق قطع و قطعا پروژها با رکود و همه فعالیت های عمرانی ، شهرداری با مشکلاتی عدیده ای مواجه می‌شود .

وی بیان کرد:بارها شاهد بوده‌ایم مسئولان عنوان کرده اند مدیریت شهری باید به سمت درآمدهای پایدار حرکت کرده و نباید به عوارض شهری به خصوص عوارض ساخت و ساز متکی باشد، اما متاسفانه در برنامه ششم می‌بینیم که در تبصره یک لایحه پیشنهادی دولت مهم‌ترین منبع درآمدهای شهرداری ها حذف شده است.

نائب الریس شورای استان افزود: جالب اینکه در بندهای مختلف برنامه ششم توسعه سهم یک و نیم درصدی شهرداری مخدوش شده است و براساس برنامه ششم توسعه، درآمدهای حاصله از مالیات بر ارزش افزوده، باید به حساب دولت واریز شود و پس از آن شهرداری‌ها با اجازه استانداری می‌توانند این مبلغ را برداشت کنند و این در حالی است که پیش از این به روش مستقیم درآمدهای حاصله به حساب شهرداری‌ها ریخته می ‌شد.

دبیر کارگروه مطالبات مردم و کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی- بافق گفت:صنایع آلاینده در بافق فعالیت می ‌کنند و عوارض آن به مردم بافق صدمات روحی و جسمی جبران ناپذیر می زند در حالی که مالیات و عوارض ان در جایی دیگر می خواهد هزینه شود و عین بی عدالتی است .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا این هم تقصیر احمدی نژاده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام برن عوارضی بزنن اول بافق واز ماشین ها که برای بردن سنگ اهن به بافق می ایند مبلغی دریافت کنند تا بتواند گوشه ای از در امد شهرداری باشد ن اینکه یزد دارد از عوارضی ما استفاده میکند

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام آقایان گرامی
مواردی را به عرض می رسونم :
اولا امیدوارم این حرفها برای تبلیغات انتخابات آینده نباشد یعنی اینکه شما بیایید برای مردم مشکل و مشکلاتی را بازگو کنید و چند روز مانده به انتخابات پرچم موفقیت دست بگیرید و مانور بدهید و بگویید شاخ غول را شکستیم و حق و حقوقی را که از بافق تضییع میشد را پس گرفتیم
ثانیا باید بگویم که آقایون معزز ، شهر بافق سالیان سال است که عقب نگه داشته شده است و به هر دلیل که خود جای بحث دارد پیشرفتی در خور شان نداشته است . حالا شما را به مقدسات قسم میدهیم که از این توبره عوارض هزینه جاری نکنید و ما که سالیان سال عقب مانده ایم این چند سال دیگر هم صبر میکنیم و شما این پولها را صرف احداث کارخانه ( بصورت کارشناسی شده ) و طرحهای درآمد زا کنید که هم شغل ایجاد شود و هم اینقدر چشمها به سمت سنگ آهن نباشد
ثالثا شاید شما بگوئید قانون به شما اجازه هزینه کرد درآمدها را در احداث کارخانه و طرحهای تولیدی نمیدهد . باید بگویم که اگر شورایی جدیت به خرج دهد و پیگیری نماید حتما میتواند موافقت این مهم را از مراجع مربوطه بگیرد و اگر چنین شود خواهید دید که با اقبال مردم روبرو خواهید شد

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.ببخشید به شهرداری نمی رسد.اگر عوارضی زدند اول به تکمیل جاده بافق-یزد می رسد که مسئولین محترم قول تکمیل تا اخرسالی را داده اند که بزودی نیمی از ان تمام می شود.انشاالله نیمه دوم راهم با یک قول دیگر به پیان خواهند رساندو.امروز مسافر این جاده بودم هرجه دقت کردم موجود زنده ای که در طول مسیر مشغول راه سازی باشد به چشم غیر مسلح ندیدم.نکته دیگر برای من به عنوان یک بافقی نگران کننده بود.تابلوبزرگی که سالهاست بعد از صداوسیما نصب شده وروی ان نوشته بود بزرگراه ایت الله مجاهد نستوه حاج شیخ محمد تقی بافقی وچند سالی است که تغییر نام داده به بلوار ایت الله شیخ محمدتقی بافقی امروز باکمال تاسف دیدم کاملا پاک شده است.حالا حکمت چیست نمی دانم.انشالله اقای نائب الرئیس پیگیری خواند کرد.

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام خدمت آقا امیرزاده این حرفها رهبری کسایی بگوید که از شنیدن آن باور کنند اصلا بافق هیچ وقتش آباد نمی شود مگر اینکه شخصی باصداقت وکار درست پیدا شود که آبادی به بافق بر گرد ولی این باور کردنش سخت هستش برای اینکه تمام دارایی وبودجه بافق همین معادن بودند که الان به آخر رسیدن شما بااین درآمدهای کلان می توانستید تمام شهر رااز طلا درست کنند ولی چه فایده که هر که مسئول شد به فکر جیب خودش بود

حق بین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.مسئولینی که برای بافق زحمت می کشیدخداخیرتان دهد.اجرکم عندالله.