عزرائیل از بیخ گوش مسافران اتوبوس جاده بافق – یزد گذشت

دسته: عمومی
۳۱ دیدگاه
سه شنبه - ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

صبح امروز راس ساعت 6 صبح تعدادی از همشهریان بافقی در گفتگویی تلفنی با خبرنگار«بافق فردا» از رعب و وحشت خود سخن گفتند.

امروز نیزمثل همه روزهای سال اولین سرویس اتوبوس بافق که سرویس عمومی تلقی می شود مسافران خود را که شامل اقشار مختلف مردم ، کارگر، بیمار که ناچارا باید برای درمان به یزد برود، نیروهای متخصص شهرستان که به هر دلیل در ادارات استان مشغول فعالیتند، سربازان عزیز، دانشجویان که سرمایه های این شهرستان بوده و بعضا در رشته های پزشکی ـ مهندسی در استان و خارج از استان تحصيل مي كنند و ديگرهمشهريان بافقي که مجبورند از مسیر خوفناک جاده بافق تردد کنند سوار و به راه می افتد.

این اتوبوس بافق را به مقصد یزد ترک کرد و همه به امید اینکه پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند و دیگر اعضای خانواده شان را بار دیگر خواهند دید امیدوارانه و با توکل بر خدا در اتوبوس در حال حرکت بودند و هنوز 10 کیلومتری از مسیر بافق به سمت یزد را طی نکرده بودند که ناگهان یک تریلر پر از بار که احتمالا بسمت شهرهای همجوار استان کرمان در حال حركت بود با سرعتی غیر قابل وصف و مست وار و بی آنکه توجه ايی به جاده و ماشین های روبه رو داشته باشد يكدفعه به سمت چپ جاده منحرف شد که اگر خدای مسافران و دعاي هميشگی خانواده ها و مهارت و سرعت عمل راننده اتوبوس نبود امروز فاجعه ای دیگر در جاده بافق رقم خورد بود آنهم فاجعه ای که برای هیچ مسئولی توان جبران نبود.

با تحقیق در این رابطه متوجه شدیم حسن امیرزاده عضو شورای اسلامی شهر و نائب الرئيس شورای اسلامي استان نیز در این اتوبوس بوده و آنچه را که این بار مردم روایت می کنند او به چشم خود دیده و لمس کرده است.

خبرنگار ما طی گفتگویی تلفنی با وی پیرامون پاسخش به مردم و اینکه خود از نزدیک شاهد این صحنه بوده است سوالاتی را مطرح کرد.

و از وی خواست تا نظرش را در مورد خطراتی که جان مردم را در این محور تهدید می کند سخن بگوید.

شورای اسلامی تاکنون چه اقداماتي بابت پيگيري اتمام جاده داشته و چرا تاكنون برای اتمام این پرژوه اعتبار جذب نشده است ؟

وی ضمن ابراز همدردی با مردم شهرستان گفت: ما نیز عضوئی از همین مردم هستیم و ناراحتی آنان ناراحتی ما است و بنده نيز هر روزه مسير بافق – يزد را با اتوبوس و بعضا با وسيله شخصی طی می كنم .

امیرزاده افزود: خدا را شاهد می گیرم که مسئولین شهرستان و استان از هیچ گونه حمایت و کمکی تا به امروز دریغ نکرده اند ولي پيگيری ها در حدی نبوده است كه بتوان گفت فعال بوده اند و آخرين پيگيری نيز توسط نماينده محترم در مجلس با نوبخت (رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزی كشور ) بود كه وی دستور اقدام شود را به اين اتمام جاده بافق مبنی بر اختصاص مبلغ 30ميليارد داده بودند ولی هنوز اقدام خاصی نشده است . شورا نيز در همه جلسات شهرستانی ، استانی و حتی كشوری بحرانی بودن جاده بافق را عنوان نموده ولی دست ما كوتاه و خرما برنخيل .

عضور شورای اسلامی یادآور شد:بله امروز مرگ را در جلوی چشمان خود دیدیم و آنچه را که بارها به عنوان نماینده مردم داد زدیم باز می گوییم.

اينجا بايد مديركل راه وشهرسازي استان و وزیر راه و شهرسازی جوابگو باشند .
وزير راه وشهرسازي در کجای این مسند نشسته و نظاره گر کشته شدن هر روز و هفته و ماه مردمان بیگناه و رنجور شهر محروم بافق است.

چرا برای دوبانده کردن خط ریلی بافق ـ اصفهان که منبع درآمد همه کشور علی الخصوص اصفهان و در مقابل مدفن مردم آرام و نجیب بافق شده است ، بی آنکه کسی دادی بزند اعتبار گذاشته و بدون هیچ پیگیری مسؤل خاصی اجرايی می شود ولی جاده بافق – يزد كه جولانگاه كاميونهای سنگ و زغال سنگ است نگاهي ويژه نمي شود .

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان ادامه داد: وزير محترم آقای آخوندی آيا قیمت جان مردم شهرم من –بافق – کمتر از این سنگ های سیاه است كه براي بیرون بردن از این شهر و استان و بهره مندي از این طلای سیاه فقط مضرات و مخاطرات آن شامل حال ما شده است . چرا نبايد زيرساخت جاده اي شهرستان همراه با زيرساخت ريلی آن فراهم گردد.

چقدر پیگیری مسئولین شهرستان و استان چقدر نامه و صورتجلسه چقدر ناله های نماينده ولي فقيه در نماز جمعه و چقدرکمک های این معدن و آن معدن ،آخر تا کی؟

عضو شورای اسلامی استان یزد با بیان اینکه وزیر راه و شهرسازی ای کاش یکبار هم که شده در دولت و تدبیر و امید به استان یزد می آمدید و از نزدیک بی عدالتی در تقسیم اعتبارات حوزه ریلی و جاده ای را مشاهده می کردید اظهار داشت:شاید غم جانکاه این کشته های مسیر رنجش خاطر شما شود و حالا دیگر برای اتمام این جاده که به جای شیرینی آن تاکنون فقط کام مردم بافق و شهرهای همجوار را تا ابد تلخ نگه داشته است فکری اساسی برداشته می شد.

رییس سابق شورای شهرستان خاطر نشان کرد: آقای وزیر هر روز نگاه من شورای شهر به عنوان نماينده مردم با چشمان هميشه انتظار مردم در این مسیر گره می خورد و هر لحظه امید مردم ناامید تر می شود. چرا كه اين پروژه عملا متوقف شده است .

وی گفت: دلم می رنجد وقتی یکی می گوید خوشا روزی که ما در خانه مادر داشتیم.
دیگری بیان می کند خوشا روزی که در خانه بابایم کنارم بود و هر کسی که در اين جاده جان عزیزش را از دست داده امروز بیشتر برایش ایجاد سوال می شود و می خواهد این جاده مرگ تمام شود تا دیگران دچار این بی کسی و از دست دادن عزیزانشان نشوند.
امروز پيگيری درمان مردم بافق بدليل كمبود امكانات درمانی شهرستان و ادامه تحصيل ، مسافرت و . . . به ناچار از مسير يزد امكانپذير است ولي آنقدر دغدغه های مردم زياد شده كه انتظار برگشت مسافرانشان از يزد كابوسی عظيم در روان مردم بافق شده است.

امیرزاده در ادامه بیان کرد:امروز جاده بافق_ یزد سر تیتر اخبار استانی و کشوری است امروز جاده بافق 25 درصد حوادث جاده ای استان و بالاترین کشته ها را در 5 ماهه ابتدای سال جاری داشته است .

وی بار دیگر خطاب به وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: آقای وزیر چه گزینه و آیتمی باید برای جاده بافق منظور گردد تا این پروژه تمام شود؟
آیا تعداد حوادث کافی نیست؟
آیا حادثه اتوبوس و مجروح شدن 19 نفر دلیلی خوبی نیست؟
آیا کشته شدن 9 نفر از ابتدای سال تا الان و بي مادری دختربچه 2ساله و بي فرزندی مادر زجركشيده سندی بر بی مهری و عدم توجه به این مردم سخت كوش و هميشه دوستدار نظام اسلامي جهت اتمام این پروژه نیست ؟
آیا تعداد بی‌شمار مجروحین و معلولین این جاده که بعضا تا آخر عمر باید عوارض جبران ناپذیر این معلولیت را به همراه داشته باشند کافی نیست تا کسی به داد این مردم بافق برسد؟

چرا آقای وزیر مسیر درآمد کشور که سود و توسعه آن برای بافق عایدی نداشته فقط باید عوارض آن برای ما مردم ارمغان باشد؟

مگر مردم بافق چه هیزم تری فروخته اند که امروز بعد از چندین سال باید از کمترین امکانات جاده ای بی بهره باشند.

امیرزاده گفت: چرا بی عدالتی مضاعف برای شهرهای محروم همچنان بیداد می کند ؟
چرا صدای بی مهری به اين مردم در هيج جا شنيده نمي شود مگر چه كسی بايد در اين جاده كشته شود كه شايد اثرپذيری داشته باشد .
من از نماینده مجلس ميخواهم با درخواست از وزير به داد مردم بافق برسند ـ
من از مجمع نمایندگان استان می خواهم با سئوال از وزير به داد مردم بافق برسند ـ
من از نمایندگان بیدار دل و زجر کشیده کشور می خواهم با سئوال از وزير به داد مردم بافق برسند ـ باشد که بهمن ماه امسال شاهد به بار نشستن آرزوی چندین ساله مردم بافق باشیم .
انشالله


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۹۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاى اميرزاده خوب حرف دل مردم رازديد كاش اقاى نماينده در مجلس بجاى پیچیدن به پای دولت تذکری به وزیر راه می داد وهمین حرفها را میزد

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرزاده وقتی معاون عمرانی استاندار. فرماندار شهر یکبار قول میده تا اخر سال93 و یکبار دیگر قول میدن در شش ماهه اول سال 94 و بعدا دوباره قول آخر سال 94 میدن و حالا هم فکر نکنم تا آخر امسال نیز این طرح تمام شود. قول دادن شما که سهله

جوانمردیزدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا مردم بافق اجازه تردد به کامیونها را می دن؟؟؟چرا جلوشونو نمی گیرن تا مشکل حل شه؟؟خودتون مقصرین چه ربط به وزیر داره!

راوی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هوز از میوه ها توتش رسیده

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی عضو شورای شهر اینجوری انتقاد میکنه مردم چه کاری از دستشون بر میاد.

یک شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. واقعا جای تشکر و قدردانی از راننده که با سرعت عمل و اقدام به جا جان شهروندان را نجات دادند.
مردم بافق باید بروند جلو ماشین های سنگین را بگیرن که نه وارد بافق بشن و نه از بافق خارج بشن بلکه مسئولین ما دلشون به حال مردم بیچاره بسوزه.
ما هم حق و حقوقی داریم پس باید همه با هم متحد بشیم و جلوی این اتفاقات را بگیریم.
ولی خیلی خوب بود تو پیامتون اسم راننده ی محترم را هم ذکر میکردید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای امیرزاده مامردم بافق شمارابه عنوان شورای شهرانتخاب کردیم تابه مشکلات شهررسیدگی کنید این وظیفه شماشوراهاوفرماندارونماینده شهراست که برای پایان یافتن این جاده تلاش کنندما چه بساکه دلسوزنداریم وتااتفاقی برای مسئولین تواین جاده نیفتدترتیب اثرداده نمی شود

میلاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سخنگوی شورای اسلامی شهرستان ادامه داد: وزیر محترم آقای آخوندی آیا قیمت جان مردم شهرم من –بافق – کمتر از این سنگ های سیاه است که برای بیرون بردن از این شهر و استان و بهره مندی از این طلای سیاه فقط مضرات و مخاطرات آن شامل حال ما شده است . چرا نباید زیرساخت جاده ای شهرستان همراه با زیرساخت ریلی آن فراهم گردد.
با صحبت شما حتما فردا وزیر ترتیب اثر می ده. اصلا آقای وزیر هر روز صبح تا صبح اول وقت سایت وزین بافق فردا را چک میکنه.
جمع کنید این سیاه بازی ها رو. داری می گی نماینده به نوبخت گفته و نوبخت دستور اقدام داده و تا الان خبری نشده.
با جلو کامیون گرفتن مشکل حل نمیشه. اقدام عاجل تا تکمیل جاده باید گشت زنی مرتب گشت پلیس در مسیر باشد اونم که به خاطر پول بنزین شدنی نیست. برخورد قاطع با کامیون های خاطی که سرعت غیر مجاز می روند و یا بارشان را خوب نبسته اند. سرتا سر جاده پر است از ذغال سنگ

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

راهش اینه کی یکی از مسئولین را در این جاده قربانی کنیم تا رفع بلا بشه فکر نکنم راه دیگه ای مونده باشه
اقای امیر زاده خطر از بیخ گوشت گذشت مردم را دریاب و مرد بی عمل مثل زنبور بی عسل است .زنبور بی عسل هم جز نیش زدن کار دیگه ای بلد نیست و لنگ کفش راه خلاص شدن از شر اون هست.

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای صباغیان مابهت رای دادیم که پیگیر مشکلات شهرمان باشی نه خودنمایی در مجلس وتذکرهایی که به درد حوزه انتخابیت نمیخوره اگر عرضه استیضاح وزیر راه را نداری لااقل از حق مسلم نمایندگیت که سوال از وزیر در صحن علنی مجلس هست استفاده کن

تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام”ای کاش اتوبوس مذکور همرا با عضو شورا مستقیم رفته بودند درب استانداری,هرچند تا الان خیری از استاندار به بافق نرسیده.

محمدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۵:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.چنان مردم انقلابی و شهید پرور بافق را با تفنگ و تیر اندازی واتش بازی و شلاق وغیره ترسانده اند که مردم فقط می توانند در سوگ از دست دادن عزیزان خود و از دست دادن اب وخاک خود بنشینند و جرات حرف زدن نداشته باشند .بارها این مست بودن رانندگان تریلر ها را به چشم دیده اند اما جرات کوچکترین حرکت انقلابی و قانونی را ندارند تا نه اب و خاکشان تاراج شود نه عزیزانشان را از دست بدهند .

ی چیز بگم و برم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هنوز دنبال رابطه خبرنگاری و افکار هستم ،که انشالله پیدا می کنم
تعجب می کنم از بعضی از دوستان که هنوز پی به اولویتها نبرده اند ،جان انسانها هیچگاه در اولویت نبوده ،که شما دوستان از کوتاه شدن جان انسانها ناراحت می شوید ،اولویتهای ما در درجه اول جنگ زرگری بین مخالفان و موافقان برجام است ،اولویت ما آینده نگری سیاست های در خاورمیانه و جهان است ،ما داد جاده بافق را می زنیم و خبر نداریم فاجعه ای بزرگتر از آن ،یعنی خشکسالی در راه است ،دوستان وقتی شرایط بررسی کنید ،کشته شدن در جاده بافق ،یا سایر جاده ها با پراید یا بدون پراید مسئله مهمی نیست ،اگر تا ابد به صورت رسانه ای اعتراض کنید ،تا ابد جاده بافق هم تمام نخواهد شد ،حرف زیاد است ،تکرار مکررات خودش ناراحت کننده است ،و باعث. ضعف اعصاب می شود
نکته ای که در مورد نماینده گفتید ،به قول نماینده جاده وظیفه نماینده نیست و وظیفه نماینده قانون و قانون گذاری است
دوست داشتم یکی از جملات قصار روباه پیر استعمار انگلیس ،چرچیل را بگذارم
گفتم ولش کن ،طبق معمول ما اشتباه میکنیم ،و آنهایی که اشتباه نمی کنند تعدادشان زیاد است
بذار خوش باشیم ،جاده بافق و دیگر جاده بالاخره با کشته هاش به اتمام می رسد
خورشید میخواد غروب کند ،کاش همراهش خیلی چیزها غروب می کرد

ندای حق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یاد یک ماجرا افتادم ،موقعی که فتوحی نوجوان روبرو خانه معلم کشته شد ،،مادرش اومد ،تو بلوار انقلاب همراه با زنان دیگر بست نشست ،و گفت من که پسرم از دست دادم ولی نمیگذارم به خاطر سهل انگاری مسئولین خون پسرم هدر بره ،و جوانها و نوجوانها دیگر کشته شوند و تا کمربندی ساخته نشه از اینجا بلند نمیشم و اقدامش هم جواب داد ،و این نشان میده ،که مسئولین اگر میز و صندلی و پست را دوست نمی داشتند ،میتوانستند مانند این شیرزن عمل کنند تا به نتیجه برسند
امان از میز و صندلی و پست و مقام

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۷:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی نیست به نماینده محترم بگوید به جای اینکه به سخنرانی های آتشین در مجلس به اوضاع واحوال شهرستانهای حوزه انتخاباتی خود توجه کند خیلی بهتره با این روشی که ایشان پیش گرفته اند مردم را از خود ناراضی میکنند جاده یزد برای ما مهم است که اینقدر تلفات داده

حقیقت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نمایندگان مجلس باید وزیر راه و شهرسازی را استیضاح کنند ـ
یعنی راهی جز این ندارد.

امیر ارسلان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا باید فقط حرف بزنند و عمل نکنند ـ
چرا با روان مردم بافق بازی میکنند ـ
چرا حق مردم از خود مردم به آنها داده نمیشود ـ
چرا امروز و فردا میکنند و به این همه کشته و مجروح در تصادفات بی توجهی میکنند ـ

بافقیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مردم بافق و همه مسئولین به سهم خود مقصر هستند چرا که نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند ـ
نماینده مجلس ـ فرماندار. امام جمعه ـ شورای شهر و همه مردم باید همت کنند تا به نتیجه برسند.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خداروشکر به خیر گذشت بعضی افراد از جمله خانواده بنده هر روز مجبورن به خاطر کار، این ساعت برن یزد، واقعا ما خانواده ها دلمون هزار راه میره تا سالم برسن. آیا باید بریم دوباره جاده رو ببندنیم تابه فکردرست کردن جاده بیفتن یا این ماشین های بزرگ رو نذارن رد بشه
من به عنوان یه شهروند اعلام میکنم اگه تا چند روز دیگه جواب درستی نگیریم میریم جلو راه رو میبندیم.

یادگار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مشکل از ما مردم بافق است و دیگر هیچ هیچ هیچ .

سالار این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به قول جوانمرد یزدی مردم خودشان باید استین بالا زده وجلوی تردد این کامیونها را بگیرند فکر نکنم چاره ای جز این باشد

..... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من خودم کسی بودم که بدون هیچ چشم داشتی حتی بدون اینکه اسمی ازم بیاد برای اقای صباغیان سخنرانی کردم تبلیغ کردم رای جمع کرد حتی تو شهرهای دیگه به امید اینکه حالا که یه همشهری بره تو مجلس وضع این شهر فراموش شده بهتر میشه اما اقای صباغیان استاد بزرگوار شما تو دو باری که فرصت حرف زدن در مجلس پیدا کردین فقط به پروپای دولت و وزیر و فیش حقوقی و تغییر روند مجلس پرداختین و اسمی از حوزه انتخابیه خودتون و حتی شهر و زادگاهتون نبردین عاجزانه از شما به نمایندگی از مردم زجر دیده و ستمدیده و فراموش شده بافق خواهش میکنم برای عملی شدن وعده هاتون یه فکری به حال این مردم و مشکلاتشون بردارین تا مشکلات این مردم چشم براه حل بشه . حتی یادمه امام جمعه محترم شهرمون هم فرمودند درباره جاده بافق در مجلس تذکر بدین بار دیگه خواهش میکنم جاده و معدن و حق و حقوق این مردم و طبق وعده هاتون پیگیر باشید با ارزوی موفقیت روز افزون برای شما و مردم شریف بافق

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
در تودیع و معارفه فرمانده پلیس راه سخن از برخورد شدید با رانندگان کامیون متخلف و تناژ بالا شده بود ولی هیچ اقدامی در جاده سه چاهون و یزد دیده نشد فقط زورشان به خودروهای سواری میرسد .

taranom این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
واقعا که خدا لعنت کند خدا لعنت کن خدا لعنت کند
از ماست که بر ماست
ای مردم بافق این صحبتها و درد دلها هیچ فایده ای ندارد در این صحفات گذاشتن بخدا اگر مسولین و مقام های بافقی اینها راببیند بر فرض که ببیند آخرش میگن به ما چه به ما مربوطی نمیشه فقط بلدن وعده های پوچ و توخالی بدهند و همین (خدا لعنت کند) خدا لعنت کند نفرین خدا بر این ……

بلال حبشی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شش ماه پیش گفتم، مردم بافق! مسئولین چه بخواهند بدبختا، چه نخواهند، دولت پول ندارد، بنابراین این جاده تموم شدن توی کارش نیست. بهترین راه اینه که همه بیایم ورودی بافق، یعنی جایی که استقبال حاجی ها می رن، میدان ورودی شهر، و حالا که هوا خوب شده، بشینیم و تا مصوبه و اعتبار لازم همراه با امضاش نیاد، بلند نشیم…. اون دولت فاسد گذشته بود که مردم رو می زد، این دولت نشون داده که قانونگراست و اهل زدن مردم نیست. زدن مال نیروهای خودسر و دولت ذشته بود. بنابراین نترسید و خوب گوش کنید. بهترین زمان برای بستن جاده ، پنجم و ششم شهریور هست. هفتم که شهادت علی ع است. اگر حواب نداد، همانجا عزاداری می کنیم. فقط سواری حق رفت و آمد داره و کلیه ماشین های سنگین ورود و خروجشون از بافق، از این جاده ممنوع است . ما بافقی ها همانهایی هستیم که ریل قطار رو کندیم. دیگه به جوش آمدیه ایم…..وعده ما، صبح ساعت 9 صبح روز شنبه 5 شهریور… یعنی ده روز دیگه …. بافق فردا سانسور بکنی معلومه تو هم دستت توی کاسه مسئولین هست برای تمام نشدن این جاده و خائن به مردمی….

بیطرف این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یک روز باید مردم با هم جلوی تردد کامیونها در جاده را بگیرند یکروز که مسیر گرفته شود صدابش به گوش بالاییها میرسد و این دفعه مجبور میشوند فکری برای مردم ستمدیده بکنند…

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسپارید بر سنگ مزارمان تاریخ نزنند ،تا آیندگان ندانند ،بی عرضه گان این برهه از تاریخ ما بودیم

بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان
شما که در محافل ندای واحقا واحقای تان گوش زمین وزمان را کر میکرد این گوی واین میدان
به قول شاعر
بیار انچه داری زمردی وزور که دشمن به پای خود امد به گور

شاعر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ـ
کسی دلش برای ما مسافرین نسوخت ـ حتی استاندار ـ معاون عمرانی ـ مدیرکل راه و ـ ـ.
پس چه باید کرد ـ
چرا اعلام نظر و اعلام آخرین پیگیری ها نمیشود ـ
مردن تا کی ؟

عاقبت روزی مزار سرد من,,,,,,,,,
معبد دنجی برایت میشود,,,,,,,,,
عکس من با آخرین لبخند من,,,,,,
شاهد شب گریه هایت میشود,,,,,,
میگذاری سر به روی قبر من,,,,,,,
سنگ قبرم میشود دنیای تو,,,,,,,,
از تمام آنچه با هم داشتیم,,,,,,,,,
یاد من می ماندو فردای تو ,,,,,,,, .

بافقي زاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عملیات اجرایی روکش آسفالت جاده بافق- نوق
فرماندار بافق به اهمیت محور بافق – نوق اشاره کرد و گفت: عملیات روکش آسفالت این محور با تخصیص 170 میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

به گزارش تابناک یزد،سید مهدی طلایی مقدم اظهار داشت: با توجه به پیگیری هایی که در گذشته در رابطه با آسفالت جاده بافق- نوق صورت گرفته صورتجلسه تکمیل این جاده با حضور فرمانداران بافق و رفسنجان و دیگر مسئولین اجرایی ذیربط تنظیم شد.
فرماندار بافق گفت: با توجه به امضای این صورتجلسه مقرر شد قیر مورد نیاز این جاده مواصلاتی از سوی فرمانداری و مسوولان مربوطه در شهرستان بافق تامین و کارهای اجرایی از طرف پیمانکار انجام شود.
وی اضافه کرد: با این تصمیم، افزون بر 6 هزار تن قیر در اختیار پیمانکار قرار می گیرد و با کمک آورده پیمانکار مربوطه عملیات روکش آسفالت محور بافق – نوق انجام و آماده بهره برداری می شود.
طلایی مقدم گفت: بالغ بر 170 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه کار تخصیص داده شده است و فرمانداری بافق هم قیر مورد نیاز این محور را تعهد کرده و تکمیل آن را تا حصول نتیجه نهایی پیگیری می کند.
به گزارش ایرنا، ساخت این جاده علاوه بر نزدیکتر کردن 45 کیلو متر مسیر ارتباطی دو شهرستان بافق و رفسنجان به ویژه اهالی بافق -نوق ،باعث افزایش مبادلات اقتصادی و کاهش هزینه و زمان مسافرت خواهد شد.
سرمایه گذاری های مردم بافق در نوق و بلعکس ریشه در تاریخ کهن این منطقه دارد و نوقی ها با ورود خود به شهر بافق، اطراف این شهر کویر را به پسته زار های پر محصول تبدیل کرده اند بنا براین با تکمیل و بهره برداری از این محور، رفت و آمد مردم شهرهای بافق به نوق و شهرستان رفسنجان و بالعکس به سهولت انجام خواهد شد.
علاوه بر این سهولت دسترسی، شهرستان بافق از طریق این محور به استان های جنوبی و جنوبشرق کشور دسترسی خواهد داشت.
بافق با جمعیت 40 هزار نفر در فاصله 110 کیلو متری جنوبشرقی یزد و نوق با دهستانهای جوادیه و بحرمان با 20هزار نفر جمعیت در فاصله 120 کیلومتری شرق بافق قرار دارد.
منبع: ايرنا

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    آقای بافقی زاده باسلام
    چه خبرازآن25کیلومتراین جاده درحوزه رفسنجان که آسفالت نشدوخیلی خراب است؟