مانور زلزله فرضی در بافق برگزار شد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

رییس جمعیت هلال احمر شهرستان بافق از برگزاری مانور زلزله فرضی در این شهرستان خبر داد.

جعفر حسن پور با اشاره به اینکه این مانور که با حضور مدیر کل بحران و فرماندار شهرستان برگزار شد افزود: با اعلام و هماهنگی عملیات های امدادی جمعیت هلال احمر مبنی بر وقوع زلزله فرضی در بافق نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان و دستگاه های عضو کارگروه امداد و نجات به حالت آماده باش در آمدند.

وی در تشریح خبر گفت: صبح امروز مبنی گزارشی مبنی بر وقوع زلزله فرضی چهار و هشت دهم ریشتری در بافق تعیین شد.

رییس جمعیت هلال احمر بافق ادامه داد: این زلزله فرضی در دو بافت تاریخی شهر ۸۰ درصد خسارت وارد کرده و ۲ فوتی و 6 مصدوم را نیز در بر داشته است.

حسن پور اظهار داشت: 6 تیم از سوی جمعیت هلال احمر به منطقه اعزام شدند و همزمان نهادها و ادارات با همکاری اوژانس ،آتشنشانی ، نیروی انتظامی،ادارات اب ، برق ، گاز ، مخابرات ، پزشک قانونی اقدامات لازم را انجام دادند.

وی در پایان یکی از راه های سنجش توانایی نیروهای امدادی را برگزاری مانورهای امدادی دانست و تصریح کرد: در این مانور فرضی تمام نیروها با آمادگی کامل وظایف خود را به نحو احسنت انجام دادند.

 

426223124_26226_6412303472030086249

 

 

 

423922853_69283_9857286323512858555

 

 

425633984_60460_4131050112737998391


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
مسلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض خسته نباشید به تمام نجاتگران بی ادعای شهرستان از مسئولان مرتبط خواهشمنداست با توجه به حادثه خیز بودن راهای ورودی از طرف نوق و سیریز نسبت به دایر نمودن پست مداد و نجات و پاسگاه پلیس اقدام نمایند.
میز وصندلی ریاست چند روزی بطور امانت در اختیار ماست پس تا دیر نشده به طور مطلوب و خداپسندانه درراه خدمت به مردم همت کنید مولای متقیان علی(ع)میفرمایند مقام اگرماندنی بود به تو نمیرسید.
شاید فردا خیلی برای جبران دیر باشد پس همت خودرا بکار ببندید و با تمام قوابرای شهرمظلوم کاری بکنید کارستان.
مرحوم دهستانی با کارهای ارزنده ای که برای آبادانی شهرش انجام داد باعث نیک فرجامی و زنده بودن نام و یادش شده است لااقل کاری کنید گذشتگان از شما به نیکی یاد نمایند.
من نمیگویم کم کاری شده خیر میشود بیشتر تلاش نمود.
ساخت پارک آبشار بافق نمونه بسیار واضح و آشار برای خداپدر بیامرز دادن به بانیان خیر آن خواهد بود تا زمانی که چراغی در آن روشن و آباد باشد .
جادها ایمن نیست.تردد کامیون ها بسیار زیاد اما واحدهای امداد رسان غایب.پاسگاه جاده ای در مسیر سیریز از واجبات هست لطفا فکری کنید به حال و روز آن.
نجاتگران دوستتان داریم شما باعث قوت قلب ما مردم مظلوم بافق هستید به خدا هرموقع در جاده رفت و آمد میکنم و مبیبنم بچه های هلال احمر تو جاده ایستادن چنان اطمینان خاطری به من دست میده که قابل وصف نیست .پرسنل زحمتکش اورژانس نیز مایه آرامش ماهستند.

شهروند بافقی دل خون. این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۲۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام . آقایان مسعول شما مانور برگذار می کنید که جان مردم را نجات دهید یا جان مردم را بگیرید؟
درست در روز مانور یکی از اقوام ما سکته خفیف کرده بود که وقتی به اورژانس زنگ زدیم گفتن ما آمبولانس نداریم همه را فرستادیم مانور ، نیم ساعت صبر کنید برایتان آمبولانس میفرستیم.
خدارا شکر که سکته خفیف بود وگر نه الان باید درگیر مراسمات ختم و سوم و هفت میبودیم.