عبرتخانه بافق (۴) مرحوم وحشی بافقی

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
یکشنبه - ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

احترام به بزرگان و یاد نیکوی آنان در نوشته و گفتار،هماره مورد تاکید مردم ایران زمین چه پیش از اسلام و چه بعد ازآن بوده است.

در سالروز رحلت استاد جامع فقه و اخلاق و بلاغت ودوست گرانقدرم مرحوم آیت الله حاج سید جواد میرغنی زاده شایسته دیدم یادی از ایشان و اخوان گرانقدرشان داشته باشم که همگی از صفای باطن و دانش وافر برخوردار بودند و نبودشان هنوز هم در گوشه کنار محافل بافق با حسرت احساس می شود.

ایشان در فن خطابه در روزگار کنونی در استان یزد همانند نداشت و در مناعت طبع و زی طلبگی بی همتا بود.

اخوی بزرگشان مرحوم آیت الله سید محمد میرغنی زاده در سالهای ۱۳۵۸ خورشیدی با میلیونها تومان وجوهات شرعی مردم بافق برای دیدار با مرحوم امام خمینی به جماران رفته بودند. لازم به یادآوریست که ایشان از سال ۱۳۴۲ نماینده تام الاختیار امام در امور حسبیه بودند . مرحوم آیت الله میرغنی زاده ضمن صحبت ازشهر بافق نامی از وحشی بافقی ،شاعر شهیر شهرمان می برند که امام خمینی بلافاصله صحبت ایشان را قطع کرده و می گویند : مرحوم وحشی بافقی!. درآخر هم با عنایت به محرومیت شهرستان بافق به ایشان اجازه می دهند که تمامی وجوهات شرعی همراه خود را به بافق برگردانده وبه مصرف اهالی آن برسانند.
چقدر رعایت ادب و به نیکی یاد کردن از بزرگان به شکوه و وقار انسانی می افزاید و چقدر مفاخر شهرمان دردل و جان اندیشمندان و سیاستگزاران وفرهیختگان درجه اول کشور، عزیز و ماندگارند و در شهرمان بی یادمان وکم مقدار و بی اجر!!.یادمان باشد همیشه بگوییم وبنویسیم ” مرحوم وحشی بافقی”!


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای میر سلیمانی متن خوب بود اما بزرگانی توبافق داشتیم که میشود یادی از آنها هم کرده باشید شهید آ شیخ محمد تقی بافقی – ملا اسدالله قائمی

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اهل رفاه و بزم که در ناز و نعمتند
کِی غمگسار ملت و کِی اهل خدمتند؟

دیروز خرده کاسب تحریم بوده‌اند
امروز نیز کاسب تسلیم و ذلتند

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه
بافقی دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۲۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درست است که علمای دینی جزو مفاخرجامعه میباشندولی خوب بود لااقل برای یک بار هم که شده از مفاخر علمی وهنری وسایر رشته هایادیبشود در طول 38سال پس از انقلاب بالغ برصد بار از شخصیتهای فقهی وحوزوی بافق یاد اوری شده است ولی ازمفاخردیگربسیار کم وبه ندرت یادی میشود

    سروش این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    آقای دلسوز اینجا که از وحشی بافقی یاد شده و درس بزرگی داده اند که با طلب مغفرت با شاعر شهرمان یاد کنیم!!!.خیلی نکته زیبا یی را گفته اند .واقعا هیچ کس نمی گفت مرحوم وحشی بافقی حتی خود من؟؟؟چرا ؟؟مگر وحشی بافقی از عرفا نبود؟؟چرا فقط باید به اموات فامیلمان بگوییم خدا بیامرز؟؟؟خدایی شما تا حالا چند تا فاتحه برای این شاعر خوندین؟؟تازه حمید میگه از علما باید بگن؟؟آشیخ محمد تقی بافقی رو که همه میشناسن و همه سایتها مطلب دارن ولی این نکته ظریفی که استاد میرسلیمانی نوشته اند را کسی نمی دونست.استاد میرسلیمانی دستتان درد نکنه.واقعا آموزنده بود.

میرسلیماتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درودها بر همه بزرگوران گرانقدر
نظرات زیبای تمامی منتقدین عزیز برای بنده ارزشمند و قابل احترامند و حتمادر مطالب بعدی اگر عمری بود رعایت خواهد شد.ضمنا نظرم در سلسله پاورقی های عبرتخانه رو نمایی از ضربآهنگهای تاریخی در بافق بوده که شاید به گوش بعض رفقا ناکنون نرسیده باشد و هدف اصلی بادآوری مفاخر نبوده اگر چه به علت طبیعت بعض اتفاقات تاریخی ،یاد مفاخر یا خائیین به بافق هم، بناچار ذکر خواهد شد. با کمال احترام