نقش اداره اوقاف بافق در گران شدن اجاره بها مغازه ها

دسته: عمومی
۲۱ دیدگاه
سه شنبه - ۶ مهر ۱۳۹۵

ریاست محترم اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بافق و امام جماعت آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهرستان بافق

جناب حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی کارگران

با سلام و صلوات به روح پرفتوح شهدا و امام شهدا و آرزوی سلامتی برای نائب برحق امام زمان(عج) حضرت امام خامنه ای(حفظه الله)

احتراما به استحضار می رسانم که اینجانب یکی از اجاره کنندگانِ زمین وقفی در این اداره می باشم و از شما کسب اجازه می کنم برای تذکری که می خواهم به یکی از کارمندان آن اداره بدهم.

یکی از کارمندانی که در اداره اوقاف بافق مشغول خدمت هستین، آیا خبر دارین که چگونه نرخ زمین های مسکونی و مغازه ها در این شهرِ دور افتاده بالا رفته؟؟؟

آیا می دانید که اکثر مردم از لحاظ اقتصادی دارای مشکل می باشند و با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند و اگر زمین وقفی را اجاره می کنند به لحاظ شرایط بد اقتصادیشان است؟؟؟؟؟

و این را هم می دانید که هرکس در پست و مقامی که دارد وظیفه ای مختص به کار خود دارد و نباید در اموراتی که به او مربوط نیست دخالت کند که خود خلاف قانون است.
پس چرا شما به خود اجازه می دهید که نظر کارشناس اوقاف را رد کرده و هر قیمتی که خود می پسندید بر روی اجاره مغازه های وقفی بگذارید و علنا بیان کنید که نظریه کارشناسی را قبول ندارید (به دستور چه کسی؟) و با این کارتان به کارشناس و یا کارشناسانِ اداره اوقاف بافق توهین می کنید.

و یکی از دلایل این کار شما این است که چون مغازه ها و املاک غیر وقفی اجاره بالایی دریافت می کنند پس اداره اوقاف هم باید مبلغ اجارات خود را بالا ببرد.

تا جایی که با اکثر مغازه دارهای وقفی شهر دچار مشکل و بحث شده ایدو برای بعضی از آنها حکم تخلیه گرفته اید (اگر گزارش تهیه شود متوجه خواهید شد).

بدانید که اگر کسی دارای وضع مالی خوبی بود هرگز مجبور به استفاده از زمین وقفی برای خانه نمی شد و حتی مغازه دار مجبور به اجاره مغازه وقفی نمی شد.

پس بهتر است به جای فشار اقتصادی بر مردم مستضعف و دخالت در اموری که اصلا در حوزه اختیارات شما نیست ، سرتان به کارتان گرم باشد و طبق روال کارتان را به بهترین نحو انجام دهید(چون وجدانا در امورات خودتان بهترین کارمند می باشید و فقط در امور دیگر پایتان را از گلیم تان درازتر کرده اید و به قولی جو گیر شده اید)، تا خدای نکرده مجبور به ارائه گزارش عملکرد خلاف قانون شما در حوزه اقتصادی به مقامات بالاتر نباشیم و بگذارید حرمت مهمان و میزبان حفظ شود.

موفق و مؤید در حوزه اختیاراتِ خود به جهت خدمت به خلقِ خدا باشید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گرانی مسکن وزمین و…دربافق به نسبت ازتهران بالاتر است واین امر،و ادامه رویه آن اصلاخوب نیست.دربافق مامتاسفانه تعدادی افرادهستندکه بنیه مالی خوبی دارندوقیمتهای گزاف وخیلی بالابه دست آنهاتعیین می شودوبیچاره آنانی که ندارندوبایدمسکن وخانه تهیه کنند.به تعبیری تروخشک باهم می سوزدواین اصلا درست نیست.

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام
اگر دقیق تر به موضوع نگاه بیندازیم اکثر مغازه های وقفی دست افراد دوشغله و دارای وضع مالی خوب میباشند و تعداد اندکی یه شغله و کم درآمد هستند. امید است اداره اوقاف و خیریه شهرستان به این موضوع رسیدگی کرده و مغازه ها را بدست افراد بیکار بسپارد تا جلوی فقر گرفته شود.

حسین1357 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امام جمعه محترم به دادمون برسین. مگه شهر بزرگتر نداره که این غریبه تازه به دوران رسیده تو کار بقیه دخالت میکنه. یه مدت که اوقاف مدیریت درست و حسابی نداشت. حالا هم کهاینجور. منم خودم با این آقای غریبه رودررو شدم و خیال میکنه کارشناس با مردم بخور بخور داره . میگه قیمت کم میزنن. آدم ناحسابی مال وقف که خوردن نداره. ولی شما هم از اعتقادات مردم سو استفاده نکن. برادر من توبه کن.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان ادعای حفاظت از اموال امامزاده را میکنند در حالی که نمونه آشکار از بین بردن اموال را میتوانید در خاور متعلق به امامزاده ببینید که در طول این چند ماه تابستان گرم , زیر آفتاب شدید بدون هیچ سایبانی در پارکینگ امامزاده پارک شده و دل هر. دلسوزی را به درد میاره , واقعا هیأت امنای امامزاده چه اشخاصی هستند ??????!!!!!!!

مستاجر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت اقای کارگران
بنده هم به نوعی با این مشکل مواجه شدم
که واسه تجدید زمان قرار داد به اداره اوقاف مراجعه کردم
که یکی از کارکنانتون از تبصره جدید ۳برابر شدن نرخ اجاره ها مطلع کرد
و جالبی قضیه اینجا بود که واسه کارشناسی دوباره مبلغ ۵۰ تومن کارشناسی ازم گرفتن ولیکن قیمت کارشناسی رو قبول نکردن ومحاسبه قیمت خودشون بود
پس چه لزومی به کارشناسیه
یک مبلغ اضافه به عنوان فرمالیته کردن

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایا در مورد مغازه های اطراف امامزاده هم نظرتان همین است.طرف سی سال ماهی 10 یا 20 تومان اجاره بده.این حلاله.این درسته.

تابان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام وتشکر وتقدیر از اقدام به جا ومدبرانه ریاست اوقاف حاج اقاکارگران من نمیدانم چقدر اجاره مغازه ها زیاد شده اما میدانم مغاز ه های زیر بازار امامزاده که در بهترین نقطه شهر قرار گرفته اند به دلیل سیاست های غلط روسای قبلی بامبلغی اندک به رهن گذاشته اند که باتوجه به گذشت سالیان متمادی ملک شخصی حضرات شده ونسل در نسل به فرزندان به ارث میرسد ودر مقابل اندک افزایش اجاره داد وهوار راه می اندازند که وا مصیبتا چه شده در صورتی که بعضی از مغازه داران بازار در نقطه روبروی میدان امامزاده مغازه شان رابه مبلغ بالا اجاره داده اند

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط یک جمله دروصف آنانکه با سیاست و ترفند درحق مردم بافق ظلم کردند:
دنیا با کفرماندنی است و لی با ظلم ماندنی نیست.

ال این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باید بررسی شود

اکبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اجاره که بالا میبرند حق است اما پولش کجا خرج میشود بخصوص اجارهای مغازه های امامزاده عبدالله به چه حسابی واریز میشود رئیس محترم اداره اوقاف این چند سالی آمدید چه کاری در آستانه مقدس امامزاده عبدالله انجام دادید آینه کاری انجام شده که وانی داشته و از پول امامزاده هزینه نشده رئیس اوقاف بافق خواهشمند است کارهایکه از زمان که آمدید در روزنامه یادر سایت بافق فردا اعلام کنید در پایان این راهم بگویم رئیس یک اداره بودن واردی میخواهد که ………………..ک 

علی اکبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

رئیس بودن بلدی میخواهد که رئیس اوقاف اصلان از مدیری هیچی وارد نیست چونکه هم اداره اوقاف از روی هم در است هم بی نظامی که در آستانه مقدس امامزاده بوجود آمده است و خیلی بی غم است دنیا آب ببرد ایشان را خواب میبرد آی مسئولین بفکر یک رئیس خوب برای اداره اوقاف باشید

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهروند کامنت شماره 2. , یه کم به نظری که دادی فکر کن !!! آخر عزیز , آدم کم درآمد پول وسرمایه اش کجا بوده که بتونه سر مایه گذاری کنه , اگر صلاح میدونید سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال و رفاه و کارخانه را هم دست افراد کم درآمد بدن , بعدش هم هر چی اجاره بالا بره از جیب مبارک خریدار پرداخت میشه , ضربه نهایی را همون کم درآمدها میخورن , اینجوری که شما نظر دادی اگر عمل بشه مردم بافق خریدهاشون را باید برن یزد انجام بدن , من کم درآمد چاره ای جز کارگری برای سرمایه دار و سرمایه گذار ندارم , ضمنا چه اشکالی داره یکی که سرمایه داره و توانایی داره کاری انجام بده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درجواب کامنت شماره 12 پس از اداره اوقاف خواهشمندیم اجاره مغازه های وقفی به نرخ روز و طبق سایر مغازه های اجاره ای در اطراف آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) بافق تعیین شود نه ماهی150هزار تومان، تا حق کسی پایمال نشود.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کامنت شماره 13 ,اولا با این نظرتون نتونستید مشکل شهروندان کم درآمد را حل کنید , ثانیا اجاره مغازه ها طبق نظر کارشناس اوقاف تعیین میشه ,مشکل اینه که اوقاف نظر کارشناسی را قبول نمیکنه , بالا بودن اجاره مغازه اطراف امامزاده دلیل بر کارشناسی بودن نیست , دلیل بر اینه که شهری که کلانتر نداره قورباهفت تیر کش میشه , درست مثل اون آقایی که تو بافق کارشناس زمینش را قیمت گذاری کرد ولی گفت من کمتر از فلان قیمت نمیدم والان شاهد کارشناسان فراوان و قیمتهای کذایی زمین تو باقق هستیم , رابعا وقتی اینطور میشه نتیجه میشه تورم و افراد کم درآمد میشن بد بخت که با هزار بدبختی باید پول زمین و اجاره را جور کنن , البته اگر نظر شما و معیار شما واقعا قیمت کارشناسی باشه خیلی خوبه واین موضوع و خود اوقاف میشه نمونه و معیار وگرنه. مطمئن باش تا اوقاف قیمت را بالا برد اونها هم بالا تر میبرن ,فکر میکنید نتیجه اش چی میشه ???

پیر دانای همدان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و درود خدمت همه عزیزان
فقط یک سوال بنده را پاسخ دهید ایا رواست بهترین مغازه در زیر بازارچه اجاره ماهیانه 200 هزار یا 250 هزار تومانیو بعضی موارد کمتر .آن هم بدون مزایده و یا مناقصه اجاره بها به اوقاف بپردازد .وبنده پیر مرد در انتهای خیابان راه آهن همان مبلغ را بابت کرایه همان ابعاد مغازه در بدترین نقطه اقتصادی بازار بپردازم .ایا رواست فردی کارگاه و ملک وقفی 7000 متری را به پشیزی اجاره دادن به اداره محترم اوقاف مالک شود و مدعی .البته افزایش کاذب اجاره زمین و ملک در این شهرستان امری آشکار است که بعضا اگر اغراق نباشد با هیچ جای ایران تناسب ندارد .
کمی واقع بینانه و دور از غرض پاسخ دهید .
خسته نباشید و دست مریزاد

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به داد دستشویی های وسط شهر هم برسید واقعا در ادرس دادن به مسافران برای سرویس بهداشتی خجالت می کشیم .برید یک جایی راببینید به سبک جدید همین مکانی که هست بکوبید دوباره بسازید .شهرستان و فقط یک دستشویی که ان هم شب ها بسته است یعنی مسافر کرمانی باید تا کرمان صبر کند یا برود در سرویس های بهشت الحسین اون هم در شب تاریک.؟؟!! نخندید این یک واقعیتی است!

م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام.تمام کامنت ها به نوعی بیان شده است که اولا انهایی که مغازه ای از اوقاف گرفته اند از اجاره بها دارند می نالند و دوما ، کسانی که دلشون میسوزد ، باید گفت اگر شما یکی از این مغازه ها را داشتید آیا حاضر بودید همین صحبت ها را بکنید .من نظر شخصی خود را بیان می کنم .
1- تا زمانی که افرادی مثل ا.ف و ک و … در جایگاه خدمت گذاری برای استان باشن (افراد بی سواد و بی مسئولیت ) تمام این مشکلات وجود دارد .
2-اگر قیمت مغازه ها کم است باید فکر اساسی کرد مگه میشود مغازه ای که فرضا 100 اجاره می داده یک شبه اجاره ان به 400 برسد مگه افزایش اجاره بر اساس قانون نیست ؟
3-اینکه یک وسیله دارد از بین میرود و یا امثال این چیزها ، تمام این موارد برمیگردد به ما مردم. وقتی من میبینم و هیچ عکس العملی در برابر آن نشان نمی دهم چه توقعی از مسئولان بی کفایت آستان است .
4- در تکمیل بند 3 باید متذکر شود که یک سری افراد در آستان در زمان قدیم بودن که در زمان ریاست قبلی فعالیت انها زیاد بود و همواره در سایتها و محافل نقد و بررسی می کردند.باید بگوییم با اجازه مردم چند صبایی به ماموریت کاری توسط مسئولان الان آستان رفته اند.تا در زمان لازم دوباره به کار برگردند.
5- در نهایت باید بگویم که ابتدا باید افراد با سواد (واقعی) را در جایگاه آستان قرار دهند و سپس توقع کارهای سخت و پیچیده را از انها داشت .

احمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

گران کردن اجاره مغازها ی امامزاده عبدالله کار خیلی خوبی است چونکه مغازهای امامزاده ماهی 100 تا150 تومان اجاره میدهند اما مغازهای مقابل مغازهای امامزاده ماهی 400 تا 600 تومان اجاره میدهند این واقعن ظلم است که یک عده مغازدار در حق آقا امامزاده عبدالله ظلم کنند وحق و اجاره واقعی را به آقا امامزاده عبدالله ندهند وقتی درآمد امامزاده زیاد شد باعث آبادانی آستانه میشود البته که مسئولین آستانه و اوقاف باید درآمدهارا درراه خودش خرج کنند وپول اجارها و پول داخل حرم آقا را به حساب اداره اوقاف یزد نریزن و بعد آنها برای صرف خرج آستانه پیش یزدیها دست دراز کنند تا پول بدهند خرج آستانه کنند و انشالله مسئولین فکری برای آباد کردن صحن واطراف آقا امامزاده عبدالله بردارن و یک مدیر خوب و وارد ودلسوز برای امامزاده عبدالله انتخاب شود . یادتان بخر آقای فلاح که اگر بودید الان امامزاده آباد شده بود اما حیف که رفتید واما مامردم بافق چوب ندانکاریهای یک عده ای از شهرمان را میخوریم انشالله خدا عقلشان بدهد

ای بابا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۴:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی می گوید اجاره های بالا برای مغازه ها خوب است مثل اینکه گرونی را دوست دارید.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ - ۶:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اجاره کننده عزیز شما که از گرانی صحبت می کنی ایا میدانی که اجارهای ملکی بین800 تا 1000000تومان میباشد ایا صلاح است به نظر شمامغازه 150000تومان اجاره داده شودحق امامزاده ضایع گردد.ایا صلاح است جوانی که نیازمند یک مغازه است تا بتواند زندگی روزمره خود را بچرخاندشما 30سال مغازه را با قیمت اندک اجاره کنی ویک شاگرد بگیری در حالی که شغل دومی هم داری.

مناقصه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی خوب بود ممنون