نشست با قائم مقام وزیر تعاون مفید و موثر بود

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۶ مهر ۱۳۹۵

photo_2016-09-27_18-41-58

دوشنبه گذشته طبق برنامه ریزی قبل و پیگیری نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی، فیروز آبادی، قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی میزبان نماینده مردم در مجلس، فرماندار، اعضای شورای شهر، مدیرعامل سنگ آهن و همچنین مسوولین صندوق بازنشسگی فولاد از جمله سهامداران 71.5 درصد سهام شرکت سنگ آهن بود.

عباسی سخنگوی شورای اسلامی شهر بافق در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص این نشست گفت: بنا به گفته فیروزآبادی این نشست بسیار مفید و موثر بود و ای کاش زودتر تشکیل می شد تا بیشتر در جریان کارها قرار می گرفتیم.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر هدف از این دیدار را بحث و تبادل نظر در خصوص مواردی چون تخصیص 15 درصد سهام به شهر بابت جبران عقب ماندگی ها و محرومیت بافق، احداث جوار معدنی ها از جمله فولاد که اخیرا با تعطیلی مواجه شده است، لزوم الحقاق متمم قرارداد، درخواست پیگیری متخصص و کادر پلی کلینیک تامین اجتماعی از اهداف این نشست بود که با توجه به مصوبه کارگروه مطالبات و پیگیری نماینده مجلس این امر محقق گردید.
محمد عباسی در خصوص 15 درصد گفت: با توجه به مباحثی که در جلسه مطرح شد و ابراز نظرات قائم مقام وزیر، خوشبختانه ایشان خرسندی خود را از تشکیل این جلسه اعلام نمود و با توجه به محرومیت ها و مشکلات بافق گفت: با نظر مساعد تحقق قول مسوولین مبنی بر تخصیص 15 درصد سهام را مجدانه پیگیری می نمایم.

نایب رئیس شورای شهر ادامه داد: در این خصوص قرار شد به زودی با پیگیری قائم مقام وزیر جلسه تصمیم گیری بابت این موضوع با حضور وزیر تعاون، نماینده مجلس، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور، مسوولین صندوق بازنشستگی، فرماندار و اعضای شورای شهر تشکیل و موضوع پیگیری شود.

وی افزود: طی این نشست و جلسه ای که با پوری حسینی، رئیس سازمان خصوصی سازی داشتیم خوشبختانه هردو که مهره های کلیدی و اصلی موضوع هستند، موافقت خود را در مورد عملی شدن این موضوع اعلام داشتند لذا ما نیز امیدواریم هرچه زودتر این خواسته بحق و نهادینه مردم بافق عملی شود.

عباسی اعلام مرابت اعتراض تعطیلی جوار معنی فولاد را از دیگر موارد مطرح شده ذکر کرد و گفت: با توجه به سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به بافق و این که دستور صادر شد که فولاد کوره بلند تبدیل به احیای مستقیم 1.5 میلیون تنی شود، لذا موضوع در این نشست مطرح شد به طوری که فیروزآبادی خطاب به مسوولین صندوق و مدیریت سنگ آهن متذکر گردید که به طور جدی پیگیری های مربوط به احیای مستقیم را دنبال نمایید گفت: 15 درصد هزینه نقدی توسط صندوق بازنشستگی و سرمایه گذار بخش خصوصی انجام می شود و در مورد مابقی سرمایه باید تصمیم گیری شود که در همین نشست مقرر شد صباغیان، نماینده مردم در مجلس پیگیری نماید تا از طریق صندوق توسعه ملی این سرمایه جذب شود.

لزوم الحقاق متمم به قرارداد اصلی با توجه به تعهداتی که از قبل برای شهرستان ایجاد شده و نیز نامه 16 بندی وزیر رفاه و همچنین دستورات جهانگیری و صورتجلسات 8 و 9/6/93 و… نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد که فیروزآبادی قول پیگیری موضوع را داد.

سخنگوی شورای شهر ادامه داد: موارد دیگیری نیز در این جلسه مورد دیگری از جمله تامین خوراک جوارمعدنی ها به ویژه کارخانه فولاد، تامین کادر و متخصص پلی کلینیک تامین اجتماعی بافق مورد بحث و بررسی قرار گرفت که قائم مقام وزیر قول مساعد و پیگیری در این مورد را مطرح نمود.

وی در پایان گفت: اجرای تعهدات و قول های مسوولین هرچه سریعتر عملی گردد تا موجبات رفع سوء تفاهمات و دلسردی مردم خطه بافق فراهم گردد.

عباسی ضمن تشکر از قائم مقام وزیر و پیگیری نماینده مجلس، فرماندار و مسوولین صندوق، نورورزی و الستی بیان کرد: با اتحاد و پویایی است که می توانیم به هدف برسیم.

سایت اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یعنی آقای فیروزآبادی که قائم مقام وزیرهستندخبرازمشکلاتبافق وسنگ آهن نداشتندکه می گن ای کاش این نشست زودترانجام می شد بابااینهاهمش وعده سرخرمن است ببینیم کی این مواردکه مطرح شده عملی می شود…

رضا دهقانزاده بافقی( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

1- بانظر مساعد تحقق قول مسوولین مبنی بر تخصیص ۱۵ درصد سهام را مجدانه پیگیری می نمایم
2-درخواست پیگیری متخصص و کادر پلی کلینیک تامین اجتماعی….
3-به زودی با پیگیری قائم مقام وزیر جلسه….
4-متذکر گردید که به طور جدی پیگیری های مربوط به احیای مستقیم را دنبال نمایید
5-نماینده مردم در مجلس پیگیری نماید تا از طریق صندوق توسعه ملی
6-دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شد که فیروزآبادی قول پیگیری موضوع را داد.
7-متخصص پلی کلینیک تامین اجتماعی بافق مورد بحث و بررسی قرار گرفت که قائم مقام وزیر قول مساعد و پیگیری در این مورد را مطرح نمود.
8- عباسی ضمن تشکر از قائم مقام وزیر و پیگیری نماینده مجلس
****هشت مبحث و هشت قول پیگیری. بسیار جالب است که ما همچنان درکلمه پیگیری مانده ایم و سایرشهرهای استان مدتهای مدیدی است که قولهای داده شده شان عملی شده است. بازجای شکرش باقی است که مسئولین محترم پیگیر هستند. تابعد…رخصت

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ - ۳:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این پیگیریهاتون ،گیری توش هست اینقدر کش بدید تا فنر پیگیری هم پاره بشه و همه چیز برگرده سر جای اولش
با خدا عمر صباغیان بده که ول کن نیستند.