معادن موجود در استان یکی از توانمندی های کلیدی یزد است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ مهر ۱۳۹۵

استاندار یزد در بازدید از دانشگاه صنعتی شریف با تاکید بر همکاری مشترک بین دانشگاه شریف و استان یزد گفت: معادن موجود در استان یکی از توانمندی های کلیدی یزد است.

به گزارش اداره‌کل حوزۀ استاندار و روابط عمومی استانداری یزد، دانشگاه صنعتی شریف میزبان استاندار یزد، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعۀ منابع استانداری، مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان و مدیرعامل منطقۀ ویژۀ علم و فناوری یزد بود.
استاندار یزد در سخنانی به قابلیت های اقتصادی موجود در استان یزد اشاره و بیان کرد: معادن موجود در استان یزد یکی از توانمندی های کلیدی این استان است و باید برنامه ریزی های مناسبی را برای بهره برداری هرچه بیشتر از این توانمندی ها داشت.
«سیدمحمد میرمحمدی» از مسئولان دانشگاه صنعتی شریف خواست در توسعۀ فناوری، ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت مبتنی بر پتانسیل های موجود در استان یزد همکاری لازم را داشته باشند.
میرمحمدی بر همکاری مشترک بین دانشگاه شریف و استان یزد تاکید و از رئیس این دانشگاه دعوت کرد تا در مراسمی در جمع اندیشمندان و فارغ التحصیلان استان یزد حضور یابد و افتخارات و توانمندی های دانشگاه صنعتی شریف را بیان کند.
رئیس دانشگاه صنعتی شریف در این نشست به معرفی این دانشگاه پرداخت و گفت: هر ساله بیش از 97 درصد قبول شدگان کنکور سراسری دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنند و این نشان از پتانسیل خوب این دانشگاه در سطح جامعه دارد.
«محمود فتوحی» ادامه داد: دانشگاه صنعتی شریف از لحاظ ارتباط با صنعت و پژوهش وضعیت مطلوبی دارد و در بین سایر دانشگاه های کشور سرآمد است.
وی پیشتازی دانشگاه صنعتی شریف در حوزۀ فناوری و فضای کار آفرینی را دیگر امتیاز این دانشگاه دانست و افزود: ما اعتقاد داریم باید دانشجو را به نحوی تربیت کرد تا پس از فارغ التحصیلی نه تنها برای خود شغل ایجاد کند بلکه بتواند برای جامعه نیز ارزش آفرین باشد.
رییس دانشگاه صنعتی شریف در پایان سخنان خود بر گسترش همکاری بین دانشگاه صنعتی شریف با استان یزد تاکید کرد.
« مهدی سالاری» مدیر عامل منطقۀ ویژۀ علم و فناوری یزد نیز به معرفی منطقۀ علم و فناوری پرداخت و گفت: ساختارهایی برای منطقۀ ویژۀ علم و فناوری یزد در نظر گرفته ایم که می تواند نقش اساسی در پیشبرد اهداف منطقه داشته باشد.
گفتنی است در این دیدار استاندار یزد و هیئت همراه از مجتمع خدمات و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی شریف، دفتر انتقال توسعه و فناوری شریف، آزمایشگاه مرکزی و مرکز ستاک این دانشگاه بازدید کردند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸
برچسب ها: