مسئولین از ایده های جوانان بافقی حمایت کنند

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۸ آبان ۱۳۹۵

photo_2016-10-29_20-28-02

محمد رنجبربافقی کارشناسی ارشد رشته فرآوری مواد معدنی و یکی از نخبگان بافقی در گفتگو با «بافق فردا» از موفقیت های خود می گوید: وی در سال 1387 با رتبه 3424 کنکور سراسری، در رشته مهندسی معدن- استخراج دانشگاه سراسری یزد تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کرده است.

پس از پایان مقطع تحصیلی کارشناسی با توجه به علاقه ای که به صنایع فرآوری مواد معدنی داشته است در کنکور سراسری کارشناسی ارشد رشته فرآوری مواد معدنی شرکت کرده و رتبه 83 را کسب می کند.

رنجبر اظهار می دارد: با توجه به تنوع مختلف مواد معدنی در شهرم – بافق و نزدیکی آن با دانشگاه یزد و همچنین دارا بودن امکانات آزمایشگاهی لازم دانشکده معدن این دانشگاه برای پژوهش، دانشگاه یزد را جهت ادامه تحصیل انتخاب نمودم.

وی می گوید: از نظر پژوهشی تاکنون دارای 6 مقاله فارسی در سطح ملی و 1 مقاله انگلیسی در سطح ISI که در مراحل آخر چاپ بوده، می‌باشم.
در آخرین مقاله ام در دومین کنفرانس فناوریهای معدنکاری- بافق با عنوان تعیین توابع شکست و انتخاب آسیای خودشکن چغارت با استفاده از آزمایشات شکست تک ذره و نرم افزار JKSimMet روشی ساده‌تر از روشهای معمول برای محاسبه توابع شکست و انتخاب کانسنگ ها ارائه شده است علاوه بر این، تاکنون در 3 طرح پژوهشی به عنوان همکار تحقیقاتی حضور داشته‌ام که آخرین آنها طرحی با عنوان امکان ساخت بازداشت کننده مناسب جهت جداسازی عناصر نادر خاکی بوده است.

این نخبه بافقی ادامه می دهد: با توجه به پایان طرح امید است با حمایت مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی تولید این ماده تا مرحله تجاری سازی پیش رود.

وی همچنین در ادامه از سوابق اجرایی و عملکرد خود می گوید: از نظر سوابق اجرایی در سالهای پایانی تحصیل در معدن مرمریت رباط ابرکوه با سمت مسئول فنی معدن فعالیت داشتم سپس با شروع پروژه اصلاح خطوط کنسانتره سنگ آهن در کارخانه فراوری چغارت در سال 1392 با سمت ناظر فرآیند مقیم در شرکت مهندسین مشاور آسه صنعت تهران تاکنون مشغول به فعالیت هستم که همزمان با آن در بخش های دیگر پروژه مانند آموزش، ایمنی، تضمین کیفیت و پروژه احداث کارخانه فراوری کنسانتره گل گهر سیرجان (گلفا) نیز فعالیت داشته ام.

رنجبر با بیان اینکه موضوع مهمی در مورد بافق همیشه مرا متاثر ساخته است تصریح می کند: علیرغم شروع به کار استخراج سنگ آهن از سال ۱۳۵۰تا کنون، متاسفانه کارخانه همجورای احداث نشده که موضوع ناراحت کننده ایست و این در حالی است که در مقایسه با بافق، در مناطق صنعتی دیگری مانند گل گهرسیرجان و یا چادرملو اردکان که قدمت معدنکاری و ذخیره معدنی کمتری از منطقه بافق دارند، تعدد کارخانه های فراوری (کنسانتره)، گندله سازی و فولاد را شاهد هستیم و مظلوم واقع شدن بافق در این مساله امری ناراحت کننده است علاوه براین در دو معدن مذکور پژوهش جایگاه بالاتری دارد به گونه ای که با تاسیس مراکز تحقیقاتی در معدن و با همکاری اساتید مطرح کشوری ضمن ارائه فصلنامه های پژوهشی با نام معادن منجر به جهش بازدهی کارخانجات شده است هرچند که عملکرد ضعیف دانشگاه های بافق در این باره نیز محرز است.

وی ابراز امیدواری می کند با درایت و تدبیر مسئولین بومی همانند نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی و دیگر عزیزان، بافق پله‌های توسعه را هرچه سریعتر طی کند.
رنجبر در پایان خاطر نشان می کند: توصیه آخر من به مسئولین اعتماد به جوانان تحصیل کرده بافق و حمایت از ایده‌های آنهاست که مطمئنا پشیمان نخواهند شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ساحل@ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا اگه غیر بومی بودی تا الان همه جور حمایتی ازتون شده بود

دلسوخته این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام امیدوارم موفق باشید من سالها در رابطه با اختراعات و ایده ها فعالیت نمودم ولی هیچ گونه حمایتی نمیشود حتی از دفتر ریاست جمهوری تا استانداری یزد و حتی فرمانداری
و من الله توفیق