مدیران ارشد استان به تعهدات خود برای اتمام جاده بافق – یزد عمل نکردند

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۱۲ آبان ۱۳۹۵

نایب رییس هیات مدیره شرکت راهیدکو گفت: سال گذشته مدیران ارشد استان به تعهدات خود برای اتام جاده بافق – یزد عمل نکردند.

عبدالرضا نیک نام با اشاره به برگزاری جلسه در روز شنبه با حضور مسئولین استان و شهرستان بافق اظهار کرد: قبل از برگزاری این جلسه ماشین آلات و ادوات شرکت راهیدکو مشغول عملیات خاکریزی و زیرسازی بوده اند.

وی افزود: به عنوان پیمانکار این طرح خواسته های خود مبنی بر تامین ۴۰ درصد از اعتبار طرح را مطرح کردیم و با توجه به اینکه این طرح یک طرحی است که قراداد ۲۶ میلیارد تومانی منعقد کرده از استاندار خواستیم تا بخشی ازهزینه های طرح به موقع تزریق شود.

نیک نام ادامه داد: چنانچه بتوانند بالغ بر ۴۰ درصد از اعتبار طرح را که ۱۰ میلیارد تومان است ظرف بازه زمانی ۵ ماهه تا انتهای سالجاری تزریق کنند این محور به اتمام می رسد.

وی عنوان کرد: متاسفانه این طرح فاقد اعتبار بوده و پیمانکار درگیر طرحی شده است که اعتبار عمرانی ندارد و مسلما پیمانکار بخش خصوصی که پشتیبان و بنیه مالی محدودی دارد پرداختی سایر طرح های خود را هزینه جاده بافق – یزد نخواهد کرد.

نایب رییس هیات مدیره شرکت راهیدکو با اشاره به اینکه تعریف طرح به صورت پروژه محور است تصریح کرد: منابع مالی از خود طرح تامین می شود و اگر بر این موضوع واقف بوده اند که اعتباری وجود ندارد نباید کار را استارت می زدند.

وی ادامه داد: استاندار در این جلسه به لحاظ تامین نقدینگی، منابع و مصالح اعم از قیر و سیمان قول حمایت داد.

نیک نام همچنین در مورد اینکه مردم چه زمانی شاهد تسریع در کار خواهند بود یادآورد شد:مردم عادی تا مدامی که طرح به مرحله آسفالت نرسد پیشرفت فیزیکی را احساس نخواهند کرد.

نیک نام به پیگیری مجدانه فرماندار شهرستان اشاره کرد و گفت: وی به اندازه اختیارات خود مساعدت نموده و بهتر است به عنوان نماینده بصورت هفتگی کار را رصد و به مردم گزارش دهد.

وی این قول را داد تا پیشرفت فیزیکی طرح را هر ماه یکبار بار به مردم گزارش دهد.

نایب رییس هیات مدیره شرکت راهیدکو اظهار کرد: به حول و قوه الهی مشروط به عمل به تعهدات استاندار طرح به میزان کار انجام شده آسفالت می شود تا مردم اطیمنان خاطر حاصل کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به این سوال که آیا از نظر شما این جاده تمام موارد استانداردسازی را داراست بیان کرد: این جاده طرح مصوب دارد و از فیلترهای مختلف طراحی گذشته به هر ترتیب به دلیل حجم زیاد ترافیک چنانچه دو بانده هم شود این اطمینان برای رانندگان وجود دارد که در سبقت غیرمجاز خودرویی از روبروی آنان نخواهد آمد و البته اینکه رانندگان باید برای حفظ جان خود با سرعت مطمئنه تردد نمایند.

وی با اشاره به اینکه طرح در مهرماه سال گذشته استارت جدی خورد خاطر نشان کرد: در سال گذشته مدیران ارشد استان به تعهدات خود خود عمل نکردند.
از منظر ما چنانچه مورد حمایت جدی قرار گیریم و اتفاق سال گذشته رخ ندهد طرح در اسرع وقت تحویل داده می شود.

نیک نام گفت: چنانچه بخواهیم طرح از این پس نیز در مدت زمان پیش برود می بایست طرفین به تعهدات خود عمل کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
الف- برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دو سه نکته رابعرض برسانم
این شرکت پیمانکاری راهیدکو آنگونه خودشان می گویند خیلی قدر با بنیه مالی قوی نیستند که بتوانند علی الحساب از طرح های دیگرشان برای جاده بافق هزینه کنند در ثانی اصلا و به هبچ وجه نسبت به اعتبار و بودجه مصوب جاده (آنگونکه مسئولین ما از آن می گویند ) خوشبین نیستند که لااقل بتوانند پیش پرداختی در این خصوص داشته باشند
سوما دربسیاری از موارد مطالبی را بیان میکنند که می بایست آن را در قرارداد ساخت جاده بگنجانند و به عموم مردم این شرایط و ضوابط کاری ارتباطی ندارد.
درنهایت بادرنظر داشتن گفته های راهیدکو انتظار به انجام رسیدن جاده از سوی این شرکت تقریبا محال بنظر میرسد مگر آنکه نسبت به رفتار خویش دربرابر مسئولین ارشد استان تجدید نظرنماید یا آن بزرگمردان اداری بنا به مصالحی به دیده اغماض بنگرند

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احتمالا در جلسات ماهیانه مثل جلسات پیگیری که توی اکنها برای تجهیرکارگاه گندله و فولاد گزارش می دهند عمل می شود.گزارش درصد پیشرفت که نسبت به قبل زیاد شده در حالی که حتی سنگی جابجا نشده