تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس برگزار شد.

دسته: اخبار ایران
بدون دیدگاه
جمعه - ۳ شهریور ۱۳۹۱
با حضور دبیر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی:
تودیع و معارفه رؤسای پیشین و جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس با حضور دبیر منطقه 9 دانشگاه آزاد کشور، برخی از رؤسای واحدهای منطقه 9 دانشگاه، در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس برگزار شد.


طبس- سرپرستی یزدفردا: مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس با حضور دبیر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی، برخی از رؤسای واحدهای منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی، امامان جمعه طبس، عشق‌آباد و دیهوک، نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شهرستان طبس و جمعی از مسئولان شهرستان طبس در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس برگزار شد.

دبیر منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: دانشگاه‌های دنیا تاکنون دو دوره مختلف را تجربه کرده‌اند که در دوره اول در دانشگاه‌ها تنها به ترویج علم بین متقاضیان پرداخته می‌شد و در مرحله بعدی برای رفع مشکلات جامعه دانشگاه‌های فنی برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز سایر بخش‌ها راه‌اندازی شد.

دکتر یعقوبی تصریح کرد: برای پاسخگویی به نیاز جامعه، دانشگاه آزاد اسلامی در زمانی که دانشگاه‌های موجود دولتی نیاز کثرت متقاضیان را تامین نمی کرد راه‌اندازی شد، اما امروز به دلیل افزایش تعداد واحدهای دانشگاهی و کاهش جمعیت دانشجو، دانشگاه‌ها که ذاتاً پویا هستند باید به موضوع کارآفرینی به عنوان راه حلی درازمدت توجه کنند.

نماینده مردم شهرستانهای طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته کشورها با ذخایر زیرزمینی، شمش طلا، سلاح قدرت‌نمایی می‌کردند، اما در دنیای توسعه یافته امروز به این‌ها به عنوان ثروت نگریسته نمی‌شود بلکه نیروی انسانی به عنوان ثروت واقعی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز فرد بی‌سواد جایگاهی ندارد، ادامه داد: یک انسان فهیم، توانا و عالم می‌تواند بسیار تأثیرگذار بوده و حتی دنیایی را متحول کند، ضمن اینکه توجه به تزکیه قبل از علم‌آموزی و تعلیم هم اهمیت زیادی دارد.

محمدعلی عبداله‌زاده با اشاره به بحران مالی ایجاد شده قبل از مدیریت مهندس شهابی فر، افزود: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس با تلاش مهندس شهابی فر و همکارانش برطرف شده و از وضعیت سخت و بحرانی خود عبور کرده و باید به سمت توسعه پیش رفته و حتی به قطب علمی منطقه تبدیل شود.

وی همچنین خواستار افزایش رشته‌های تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی متناسب با ظرفیت‌های موجود در طبس در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهاجریان امام جمعه طبس، حجت‌الاسلام مرتضائی‌نیا امام جمعه دیهوک، احمد طالبیان مقدم سرپرست فرمانداری شهرستان طبس، سیدحمید شهابی فر رئیس پیشین واحد و محمد ناظمی رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد طبس از دیگر سخنرانان این جلسه بودند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۵
برچسب ها: