احداث بزرگترین پیست موتور سواری کشور قدم بزرگی است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۲۵ آبان ۱۳۹۵

چندي پيش رويداد مهم كشوري در بافق اتفاق افتاد كه حاصل زحمات چند ماهه بلكه چند ساله بسياري از دلسوزان شهر بود. اين رويداد همان برگزاري مسابقات انتخابي تيم ملي موتورسواري كشور بود كه در پيست موتورسواري كراس جديد التاسيس بافق انجام شد و علاوه بر مطرح شدن نام بافق در كشور، باعث حضور حدود 200 موتورسوار و همراهان آنها در شهر گرديد. تنها شور و نشاط و تحركي كه در شهر پديدار شده بود ارزش آن را دارد كه از تمامي دست اندر كاران و بانيان اين مهم تشكر و تقدير گردد و به آنها خسته نباشيد گفت.
حضور چشمگير مردم بافق هم عليرغم مشكلاتي كه وجود داشت نشان از اين دارد كه مي توان با اندك امكانات و انتخاب روش هاي مناسب، شهروندان را به وجد آورد و اسباب خوشي آنها را فراهم نمود. ليكن انچه باعث گرديد اين سطور مرقوم گردد ذكر چند نكته بود كه نبايستي به آن بي توجهي نمود.
مهمتر از احداث پيست و برگزاري يك مسابقه، تجهيز و تكميل آن و برگزاري مسابقات دوره اي در اين رشته مي باشد. احداث بزرگترين پيست موتورسواري كشور قدم بزرگي است ولي بايد توجه داشت كه برگزاري مسابقه در حد كشوري و بين المللي تنها به احداث پيست مسابقه ختم نمي شود و امكانات و تاسيسات جانبي بسياري نياز دارد تا بتواند پذيراي مسابقات بعدي باشد. احداث تاسيسات مورد نياز از جمله سكوهاي تماشاگران، سكوهاي فيلم برداري براي پوشش تلوزيوني مسابقات، رختكن و سرويس هاي بهداشتي براي شركت كنندگان و تماشاچيان، بوفه، نگهباني، پاركينگ و جاده دسترسي و … براي ادامه اين روند و برگزاري مسابقات بعدي بسيار مهم مي باشد. براي اينكه بتوان قدمهاي بعدي را محكمتر برداشت بايد از الان به فكر تكميل پيست و تاسيسات جانبي آن بود.
اطلاعات من در حدي نيست كه بدانم نقشه كلي پيست و ساير تاسيسات از قبل طراحي شده يا خير. ولي براي ادامه ساخت و ساز و تجهيز مي بايست طرح كلي پيست تهيه شده باشد. با توجه به كمبود امكانات و منابع مالي و عدم امكان تكميل كليه قسمتهاي مورد نياز در آينده نزديك، مي بايست طرح كلي كليه قسمتهاي پيست اماده بوده و عمليات اجرايي بر اساس طرح كلي پيش رود تا از دوباره كاري ها و خطاهاي اجرايي پرهيز شود. پس از تهيه طرح و كلي و اولويت بندي اقدامات باقيمانده بهتر مي توان منابع و امكانات را براي تكميل پيست تهيه و تجهيز نمود. بديهي است صرفه جويي ها و استفاده بهينه از امكانات و منابع ناشي از اجراي عمليات بر اساس طرح تهيه شده، هزينه هاي طراحي را خواهد پوشاند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
Ali این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۰۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و احترام
جناب مهندس رحيمي عزيز و دلسوز بافق؛ بسيار نكات مهم و اساسي را مرقوم فرموديد. پيروز و شاد باشيد – بوئي آبادي

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق هیچ مشکل دیگری ندارد مدام پیست درست کنید….