احداث کارخانه تولید فولاد اسفنجی در بافق

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
شنبه - ۲۹ آبان ۱۳۹۵

photo_2016-11-19_18-50-24

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران از ایجاد کارخانه تولید فولاد اسفنجی برای اولین بار در کشور خبر داد.

محمد مرشدزاده سرمایه گذاری در فاز یک آهن اسفنجی را مبلغی بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد کرد و یادآور شد:سرمایه گذاری در این خصوص بصورت پایلوت بوده و دیگر نیازی به کنسانتره و گندله نیست و نهایتا آهن اسفنجی در کوره های دوار تولید می شود.

وی همچنین از تنظیم پیش نویس قرارداد با شرکت خاتم الانبیا خبر داد و بیان کرد: مشکلات جنبی در این رابطه نیز تا یک ماه آینده حل می شود.

مدیر مجتمع معادن سنگ آهن فلات مرکزی ایران گفت: با راه اندازی کارخانه فولاد اسفنجی بالغ بر ۷۰ نفر بصورت مستقیم وارد بازار کار می شوند.

محمد مرشدزاده با اشاره به ذخیره اکتشاف سنگ آهن کم عیار هماتیتی پرفسفر و کم فسفر اظهار کرد: برگزاری مناقصه با محوریت احداث کارخانه فولاد اسفنجی و فرآوری سنگ کم عیار تا تولید محصول در صنعت فولاد کشور انجام گردیده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این موضوع را روسها در چهل سال پیش 500 میلیون تن اعلام کرده بودند هنوز……

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دقت کردین آقای مرشدزاده چندین سال که این سمت را داره و هیچکس اسمی از ایشون یا تغییرات ایشون نمیده. در دهه هفتاد توسط یکی از مهندسین چغارت عنوان میشد که حدود 1,800,000,000تن سنگ آهن در این منطقه هست و دلمون خوش بود اگه بصورت چغارت که حدود 45 سال داره استخراج انجام میشه ,حداقل چند قرنی بافق معدن داره و منبع درآمدی و اگه دقت کنید دهه هفتاد فقط یه چغارت در این منطقه استخراج داشت وبس. ولی الان چند معدن دیگه آهن مانند سه چاهون , لکه سیاه , میشدوان, چاه گز , زاغیا, و…داره توسط شرکتهای خصوصی بی سر وصدا استخراج و هیچکس حواسشم نیس.لا اقل جناب آقای مرشد زاده اگه اون ته و مها و در زیر زمین یه چیزهای هس صداشو در نیار بلکه برای نسلهای بعدی یه کمی بماند.هرچند امثال شما و جناب عسکری برای چندین نسل مشکلی ندارین و لی فکر مردم هم باشین.در همین سال گذشته که دو سه برجی حقوق سنگ آهنیها اعم از بازنشسته و پرسنل عقب افتاد در سطح شهر اگه از مغازه دارها بپرسین , متوجه رکود کمی خواهید شد.آره بذارین یه چیزوکیهای زیر زمین برا نسلهای بعدی بمونه.خوش خدمتی هم حدی داره برادر.