واژگونی خودرو امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان بافق

دسته: عمومی
۱۷ دیدگاه
یکشنبه - ۷ آذر ۱۳۹۵

photo_2016-11-27_23-22-06

photo_2016-11-27_23-22-01

خودروی امدادی جمعیت هلال احمر شهرستان بافق درحال گشت زنی در جاده بهاباد واژگون شد.

حادثه روز جمعه ساعت ۳ بامداد حوالی بیشه در در شب سرد زمستانی و برفی اتفاق افتاد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
زلفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
فکر میکنم یکی از پایه ها و اساس خبر ، صحت و درستی آن می باشد و مهم است که اطلاعات دقیق و صحیحی در خبر وجود داشته باشد . بنده به همراه همکارم اولین تیم امدادی حاضر در این صحنه حادثه بودیم . کسی که زحمت این خبر را کشیده طبق کدام منبع ، زمان این اتفاق را اعلام کرده است ؟
این حادثه در ساعت 50 : 22 دقیقه روز پنج شنبه رخ داده نه روز جمعه ساعت 3 بامداد
راننده خودرو مذکور در حال گشت زنی نبوده بلکه در حال پشتیبانی از عملیات و ارائه خدمات اسکان 66 نفری بوده که حامل اقلام زیستی ( پتو ) و اقلام خوراکی ( نان خشک و خشکبار ) بوده است . از هر کارشناسی سوال شود میداند که گشت زنی با پشتیبانی از عملیات بسیار فرق میکند ( البته اگه کارشناس باشد و دانا ) و اینجاست که نشان میدهدمتاسفانه برخی اطلاعات ثبت شده در این سایت خبری صحت و درستی لازم را ندارد .
جای تاسف دارد که برخی از ناراحتی دیگران خوشحال می شوند و از مشکلات دیگران لذت میبرند
جا دارد تشکر بسیار داشته باشم از راننده عزیز و بسیار مهربان این خودرو که برای کمک به مردم و همکاران خودش در پایگاه، از آسایش و راحتی خود می گذرد .
خداقوت به همه ی همکاران واقعی ام در جمعیت هلال احمر سراسر کشور در این ایام سرد و برفی مناطق مختلف کشور .

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدارحم کرد مصدومی راحمل نمیکردن

یه نفر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

(((هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه)))
بنده هم خسته نباشید میگم به تمام عوامل امدادی
1- اگر ضد و نقیضی در این خبر وجود داره به دلیل لاپوشونی و عدم اطلاع رسانی از سوی خود جمعیت است .چرا که اگر این خبر بلافاصله و از طرف خود جمعیت و افراد حاظر در صحنه اطلاع رسانی میشد که مردم هم متوجه میشدند نیروهای امدادی در هر شرایطی در حال امداد رسانی و کمک به آن ها هستن و نه چند روز بعد و این هم به گفته یکی از نظر دهنده ها ،خیلی خیلی بهتر بود و از صحت بالای برخوردار بود.
2-چگونه است که شما از صحت و درستی خبر دم میزنید در صورتی که رئیستون میگه 11 نفر اسکان ولی شما میگی 66 نفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! پس اطلاعاتی که از سوی آن ارگان صادر میشود صحت درستی ندارد.
3- تا جایی که من خبر دارم تو پایگاه سه راهی سه چاهون که به همت رئیس قبلی(آقای فتاحی) درست و تجهیز شده (چه از نظر خودرویی و چه از نظر تجهیزات پشتیبانی) ، تجهیزات اسکان حداقل برای 50 نفر موجود است و با اطلاع رسانی رئیس جمعیت فعلی بافق 11 نفر اسکان داشتید پس دیگر پشتیبانی چه منظوری دارد ؟؟؟؟؟!!!!!!
4-به فرض که این واژگونی در حال پشتیبانی و امداد رسانی بوده است که جای تشکر و قدر دانی وخسته نباشید دارد ولی تصادف چندوقت قبل که خودروی پراید جمعیت رو چی میگید؟؟ حتما اونجا در حال گشت زنی بوده اند؟؟؟!!!!!
5- جا داره از رئیس قبلی جناب آقای فتاحی (بخشدار فعلی) که شب و روز و زندگی خود را در جهت پیشرفت هلال احمر بافق گذاشتن تشکر ویژه کرد و یاد آور شد که چگونه در شرایط اضطرار شخصا حضور داشتن تا هم قوت قلب برای امداد گران و نجات گران باشه و هم تسکین درد حادثه دیدگان و از همه مهم تر بررسی و فرماندهی عملیات ها -مانند سیل چند سال پیش بساب که از شب حادثه تا روز بعدش علی رغم حضور نیرو های زبده و کار کشته جمعیت در منطقه،به اتفاق مسئول امداد وقت آقای قانعی در محل حاظر شدند .و لی حال………
در پایان هم ضمن قدر دانی از تمامی دستگاه های امداد رسان باید بگویم کاش جمعیت هلال احمر شهرستان بافق به حالت 4 سال پیش برگردد تا مثل همیشه با عملکرد خوب و مدیریت صحیح در استان زبان زد باشد نه با آمار های مشکوک عملکرد های ………………………

  تناقض این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  بابا رئیسشون که تو مصاحبه قبلی گفته تا این لحظه 11 نفر.یعنی تا وقتی مصاحبه کرده.جناب زلفی امار کل رو گفتن احیانا.تناقضی نیست.

جوان بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از حق نباید گذشت.رییس فعلی هم داره زحمت میکشه.عملکردش بر همه واضحه.حالا تصادف یه وسیله دلیل نمیشه.کل عملکرد اونا زیر سوال بره که.

روستایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مدیریت!!!!برادر یا خواهر بزرگوار عملکرد بخشداری رو برو از روستاییا سوال کن.نه خودتون برا خودتون بنویسین.

غریبه این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر حی نگو . فلانی فلانی.اول بیا منطقه سبز دشت دست رو دل کشاورز بذار بعد حی ازش تعریف کن.شیطونه میگو یه چیزهایی بنویسم.ول کن برادر و این نیز بگذرد.

زلفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب یه نفر ….
از اینکه از هر دری بدون هیچ اطلاعات درستی سخن گفتید متاسفم و نشان این را می دهد که فقط و فقط حسادت عامل این گونه صحبت ها هست و بس .
بابت 11 نفر اسکان داده شده لازمه بدونید اون مصاحبه توسط رییس جمعیت هلال احمر در ابتدای شب صورت گرفته و این تعداد تا پایان روز و حتی تا ساعت 14 روز بعد که اسکان ادامه دار بوده به 66 نفر رسید .این 66 نفر همزمان در یک مکان نبوده با فواصل زمانی مختلف در پایگاه اسکان داده شده اند .
ضمنا واژگونی خودرو جمعیت و تصادف خودرو پراید حوادثی بودند مانند سایر حوادث برای خودروهای عادی ، که نه جرمی صورت گرفته و نه خلاف شرع .
مسئولیت این حادثه با شخص و اشخاص دیگری است که در چارچوب قوانین این موضوع حل خواهد شد و قرار نیست هر شخصی از کوچه و بازار نقد و بررسی کند چون مربوط به این افراد نیست .
در ضمن تشخیص اینکه پشتیبانی از عملیات لازم بوده یا خیر ، به یک فردی در سایت خبری با عنوان( یه نفر ) مربوط نمیشود و مسئولین خودشان پاسخگو هستند . خداروشکر خودرو شما نبوده و قرار نیست شما جبران خسارت کنید که کاسه داغ تر از آش شده اید .
در پایان لازمه عرض کنم که زحمات و پیگیری های آقای مهندس فتاحی در جمعیت هلال احمر به هیچ عنوان قابل انکار نیست و نخواهد بود و مدیریت خوب و کارآمد آقای فتاحی به خانواده بزرگ و اعضای واقعی جمعیت هلال احمر اثبات شده است و اینکه چرا شما صحبت رو به این سمت کشاندید بسیار جالب است …
از جناب آقای مهندس حسنپور هم بسیار تشکر میکنیم که با تمام توان سعی در اجرای مدیریت خوب و صحیح جمعیت هلال احمر را دارد .

یه نفر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شما که میگین عملکرد ایشون تو هلال احمر بیست بوده. ما ازشون تشکر میکنیم. بیزحمت بگین ماها رو ول کنن دوباره برگردن همون هلال احمر.با همدیگه خوش باشین.ایییییییی صمیمی کجایی که یادت بخییییییییییییر

ید ا.... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر طلایی درود بر صمیمی. زنده باد کشاورزی.بقیه هیچ. بادمجون دور قابچی

قناری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مگر ماشین هلال احمر با ماشین های دیگه فرق داره نباید اون ماشین ها مشکل براشون پیش بیاد
متاسفم براتون ک از واژگونی خودرو اینقدر خوشحال میشید .اقای عزیز دردتون از جای دیگه است ….

میربافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
به هیچ عنوان قرار نبوده این حادثه لاپوشونی گردد چرا که خلاف شرع نبوده و یک حادثه بوده است .زمانی که بنده به همراه آقای زلفی سر صحنه حادثه حاضر شدیم بلافاصله پس از انجام اقدامات لازم پیش بیمارستانی برای مصدوم حادثه، واحد فرماندهی عملیات هلال احمر مرکز استان را در جریان قرار دادیم و هماهنگی های لازم با نیروی انتظامی و پلیس راه انجام گردید که نشان از آن است که مانند سایر حوادث و خودرو ها تصمیمات و اقدامات در چارچوب قوانین انجام گیرد و لاپوشونی وجود نداشته و نخواهد داشت .
به نظر عاقلان عزیز ، این حادثه چه ارتباطی با حوادث سبزدشت و کشاورزان آن منطقه دارد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همه ی اعضای هلال احمر همیشه قدر دان زحمت های آقای فتاحی عزیز بوده اند و هستند و پیگیری ها و زحمات آقای فتاحی در مورد احداث پایگاه سه راهی سه چاهون و سایر موارد برای اعضای فعال و کاردرست هلال احمر فراموش شدنی نیست .
سپاسگذارم از مشارکت همه همکاران محترمی که کمک کردندتا در آن روز برفی وظیفه امداد رسانی به خوبی انجام گردد .
و در پایان قدردانی میکنیم از زحمات آقای حسنپور و آرزوی موفقیت برای ایشان داریم .

محمدرضارضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکرازدوستان
عزیزان بعدازسانحه بنده به همراه آقای حسن پورریاست محترم هلال ومسؤل امدادجناب آقای قانعی درصحنه حاضرشدیم ودرآن برف وبوران تاساعت سه ونیم صبح مشغول بودیم همان شبی که برف میباریدوبسیاری ازعزیزان درخواب نازبودید.
دوستان لطفایکطرفه به قاضی نرویدوندانسته کسی رامحکوم نکنید.برای پرسنل امدادهم مثل دیگران اتفاقات مختلفی می افتد.واصلا عجیب نیست.آقای فتاحی وحسن پورهردوبزرگوارندوتلاشگر.

محمد رضا رضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکراز دوستان خوبم آقایان میربافقی وزلفی که در آن شب سرد زمستانی که دوستان در خواب ناز بسر میبردند تاساعت سه بامدادمشغول عملیات امداد بودند.
عزیزان برای خودروهای امداد هم مثل ماشینهای دیگر اتفاقاتی می افتد واین اتفاقات حتی میتواند دلخراش باشد وتفاوتی در این بین نیست.
درآن شب سرد وبرفی بنده هم افتخار این را داشتم که به همراه آقای حسن پور ریاست محترم هلال احمر وآقای قانعی مسئول محترم امداددر خدمت شهروندان ومسافرین باشم.
شب سختی بود.در آن شب بیش از ده ماشین دچار سانحه شدند وعزیزان هلال احمر به کمک تمامی سانحه دیدگان شتافتند.بدور ازانصاف است که با زخم زبان ونظرات بی مورد باعث رنجش خاطر این عزیزان شویم.نمیدانم چرا بعضی از دوستان عادت به موشکافی بی مورد دارند.
آن چیزی که بنده خودم شاهد آن بودم ماشین به دلیل لغزنده بودن جاده و حجم بالای ماموریتهای زیاد آن شب که خستگی زیادی به همراه داشت از جاده خارج شده بود مثل ده هاماشین دیگر.
ماموریت ماشین عملیات پشتیبانی بود وپربود از پتو .نان خشک ودیگر ملزومات مورد نیاز پایگاه سه چاهون.همانگونه که دوستان اشاره کردند آمارریاست محترم جمعیت مربوط به سر شب بود اما تا سا عت سه صبح که بنده در محل سانحه بودم آماربالاتر رفته بودوهمانگونه که گفتم بیش از ده ماشین دچارسانحه شدند فقط در یک مورد سه ماشین باهم برخورد کردند.
عزیزانی که در آن شب برفی که هواتا نه درجه زیر صفر رسیددر بستر های گرم ونرمشان آرمیده بودندلطفا زحمات عزیزان را زیرسئوال نبرند.چه بسا همین اتفاقات ناگوار برای یکی از بستگان مابیفتد.ونیروهای امداد گر دلگرم نباشند….
ضمنا زحمات آقای فتاحی در هلال احمر برهیچکس پوشیده نیست همینطور که آقای حسن پور در حال حاضر مشغول خدمت میباشند وزحمت میکشند.
ممنون از همگی

راستگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش دوستان حقایق رو میگفتن ودست از پاچه خواری برمیداشتند
حقیقت ها روزی برملا میشود
به قول معروف ماه پشت ابر نمیمونه
رئیس چه فرقی میکند که چه کسی باشد آب از سرچشمه گلالود هست
اگر اسم خود را امدادگر گذاشته اید پس نیازی نیست که کسی بدش بیاید یا اینکه بیایید بگویید تا پاسی از شب در برف سخت درحال تلاش بودیدودیگران در زیر پتو خواب بودن شما اسم خودرا راه خودرا انتخاب کردید پس وظیفه شما نجات جان انسان ها میباشد در شرایط بحرانی
اگر شما انجام وظیفه نکنید چه کسی باید ناجی مردم باشد حقیقت را گفتن که اشکالی ندارد پس چرا دروغ ؟؟؟
حاصل ضرب توان در ادعا مقدار ثابتی است هرچه توان انسان کمتر باشدادعای او بیشتر استو هرچه توان انسان بیشتر باشدادعایش کمتر است
پس سعی کنید توان وآموزش های خودرابیشتر کنید نه ادعاهای خودتون رو
یاحق

  محمد رضا رضایی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۳۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

  کسی که اینقدر جرات نداره تا اسمشو اعلام کنه موندم چطور اسم خودشوگذاشته راستگو .
  اما جهت اطلاع شما عرض کنم هیچگونه وظیفه ای نبوده.بطور مثال بنده کارمند راه آهن هستم وهیچگونه حقوق ویا کمکی از هلال احمر دریافت نمیکنم من هم مانند دیگر دوستان که بدون هیچگونه چشمداشتی برای آسایش شهر وندان زحمت می کشیم نیازی نیست تا بقول شما پاچه خواری کنیم.موقعی پاچه خواری هست که منافعی در بین باشد .دوستان من هم میتوانستند در آن شب سرد کنار خانواده باشند نه اینکه از خواب واستراحت وآسایش خودشون مایه بزارند تا به بعضی از انسانهای بی چشم ورو کمک کنند .البته تمام کسانی که آن شب دچار سانحه شدند خوب بودند وبزرگوار اما افرادی مثل شما که همه جا طلبکاریدو همه را نوکر خود میدانید واقعا نوبرید. من وامثالهم همین مقدار توان داریم ودر مواقع نیاز با همین توان کم به دیگران کمک میکنیم شما که پرتوان وبی ادعا هستید این گوی واین میدان .بفرما.توان خود را به نمایش بگذارید نه اینکه صبح که از خواب بیدار شدید پس از صرف صبحانه کامپیوتر خود را روشن نموده وتمام تلاشهای افراد زحمتکش را زیرسوال ببرید.
  البته هر جامعه ای از این افراد دارد. اما متاسفم که در شهر من تعداد این افراد کمی بیش از متوسط جهانیست

کاظم پوراکبری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

عزیزان منتقد , تمامی دوستانی که در هلال احمر اعم از پرسنل و داوطلبین از نظر فیزیک بدنی مثل من وشمایند و نه بال پرواز دارند و نه امکان طی الارض و فقط یکسری آموزشهای مربوطه را دارند.منظورم اینه که خطراتی که برای دیگران امکان حادث شدن داره برای اینها هم وجود داره. پس همین که در آن شبهای سرد و برفی و یخبندان حاضر میشن بیان در جاده و آماده کمک رسانی هستند , باید قدر دان باشیم.انصافا چه در زمان ریاست آقای فتاحی و چه در زمان فعلی هلال احمر شهرستان تلاش و زحمت میکشن.بهرحال نقص و اشتباه در کار همه ما امکان داره بوجود بیاد و هیچکس و هیچ ارگانی صد در صد نمیتونه ادعای صحت کار داشته باشه.