پیمانکار معدن سه چاهون بافق شیفت کاری را تعطیل کرد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۹ آذر ۱۳۹۵

photo_2016-11-29_08-43-21

photo_2016-11-29_08-43-16

photo_2016-11-29_08-44-05

وی در اقدامی ناباورانه عصر دیروز سوئیچ تمامی دامپتراک های شرکت را برداشت تا ازاین طریق جلوی کار کردن کارگران و رانندگان را بگیرد.

کارگران شرکت کاوشگران نصر بافق شب گذشته در اعتراض به این عمل رییس شرکت با خبرنگاران شهرستان به گفتگو نشستند.

یکی از نمایندگان کارگران این شرکت گفت: عصر امروز هنگامی که خود را برای فعالیت در معدن مهیا می کردیم متوجه شدیم تمام سوئیچ های دامپتراک ها برداشته شده است.

وی افزود: از زمانی که در این شرکت کار می کنیم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرده ایم.

نماینده کارگران با اشاره به اینکه این شرکت خطی از حراست و مجموعه چغارت نمی خواند بیان کرد: حتی حرف و خواسته مطرح شده ریاست حراست شرکت سنگ آهن مرکزی در رابطه با برطرف کردن مشکلات کارگران بر روی زمین مانده است.

وی عنوان کرد: یکی ازمهمترین وظایف کارفرما بیمه نمودن کارگر است اما تامین اجتماعی دفترچه را به دلیل بدهی های این شرکت به سازمان، اعتبار نمی کند.

او ضمن تقدیر از همراهی مدیر عامل و رییس حراست سنگ آهن در خصوص پیگیری و رفع مشکلاتشان عنوان کرد: برای پرداخت حقوق همواره با مشکل روبرو هستیم و همیشه با وعده و وعیدها همراه است. حقوق دهی از طریق کارت شجره به کارگر پرداخت می شود.

وی متذکر شد: پیرامون کارت حقوق خود هیچ اختیاری نداشته و نداریم خودبخود حساب مسدود می شود بعضا پول به حساب است اما هنگام خرید پیام عدم موجودی ارسال می شود.
به حساب یکنفر سیصد کارت صادر شده است.

نماینده کارگران با بیان اینکه کسی جوابگوی حق خواهی ما نیست اظهار کرد: می گوییم مشکلمان را به فرمانداری ارجاع می دهیم می گویند بچه بافقی چنین جربزه ای ندارد.

کارگر معترض تصریح کرد:نیروهای دفتر شرکت همگی غیر بومی هستند انگار قطع الرجال در شهر هست.
وی با بیان مشکلات موجود از جمله نبود آب آشامیدنی اظهار کرد:۸۰۰ هزار تومان از حقوق کارگر ساده به دلیل کارهای نادرست خودشان کسرشده است می گویند نیرو زیاد است و آنان را به سمت چغارت هدایت می کنند حراست این شرکت نیز می گوید نیروها در همان معدن کار کنند در طی این پاس دادن ها ۴ روز بیمه حقوق کارگر تضعیف می شود.

وی با بیان اینکه ۳۵۰ کارگر در این شرکت مشغول به فعالیت هستند گفت: با اضافه شدن حقوق در سال، پرداختی بیمه نیز اضافه می شود اما کارهای این شرکت برعکس است و پرداختی بیمه کاهش یافته است.

یکی دیگر از کارگران دراین رابطه گفت: سنوات نداریم یک کارگر ساده فضای سبز ماهیانه یک میلیون و یکصد و هشتاد هزار تومان حقوق می گیرد اما پایه حقوق راننده بولدوزر شرکت کاوشگران یک میلیون و هشتاد هزار تومان است.

در ادامه یکی ازخبرنگاران حاضر در این گفتگو تماس تلفنی با مدیر شرکت داشت که وی در پاسخ گفت:فردا مشخص می شود.
به شما نباید جواب بدهم هر کسی خواست برود سر کار.
فرداهماهنگ می کنیم.

جعفری در پاسخ به این سوال که آیا از این اقدام شما حراست شرکت سنگ آهن مرکزی مطلع است بیان کرد:بماند.
و یکباره تماس تلفنی ازسوی مدیر شرکت کاوشگران قطع شد.

در ادامه و به منظور پیگیری رفع این مشکل خبرنگار«بافق فردا» تماسی تلفنی با زاده رحمانی فرماندار بافق داشت که وی در پاسخ گفت: صبح شنبه با حضور مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی و مدیر شرکت کاوشگران مشکلات بررسی می شود و چنانچه موضوع حل و فصل نگردد نمایندگان کارگران روز یکشنبه با بنده ملاقات خواهند داشت تا در راستای حل مشکل آنان اقدامات لازم انجام شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
ح س این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۵۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام چرا همیشه صدای کارفرما که یک نفربیشتر نیست بیشتر به گوش مسعولین میرسد وصدای کارگران که صدهاتن هستند به گوش این مسعولین نمیرسد

آنومالیx این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام شرکت عمران کلوت که از زیر مجموعه های همین جهادنصره هم همین وضعیتا داره،با وجود اینکه همه نیروهای سنگ آهن نصف هزینه سفر پارسال گرفته اند،این شرکت هیچ جوری زیر بار نمیره که پرداخت کنه_ پول مرخصی های سال 93 و94مونا هنوز ندادن،فیش حقوقی هر موقع دلشون بخواد میدن،حقوقامون نسبت به شرکت های مشابه زمین تا آسمون فرق میکنه،نیروی رزرو برای مرخصی رفتن نداریم، هرکی هم که حرف بزنه سریع اسمس را میزارن تو لیست مازاد و پاسش میدن به سنگ آهن از هیچ کجا (نه حراست،نه امور پیمانکاران،نه ایمنی) هم که حرف شنوی ندارن از فرماندار خواهشمندم اونجا راهم پیگیری کنن