محدودیت نمایندگان به معنای محدودیت ملت است

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
سه شنبه - ۹ آذر ۱۳۹۵

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان بافق در پاسخ به سوالی در رابطه با صدور حکم جلب محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر یک نماینده که با رای مردم انتخاب شده است جرات حرف زدن پیدا نکند حقوق مردم ضایع خواهد شد.

محمد رضا صباغیان بافقی افزود: طبیعتا به دنبال عدم مصونیت قضایی نمایندگان در اظهار نظر، دولت به سمت و سوی دیکتاتوری پیش می رود.

وی ادامه داد: چطور است که یک نماینده که منتخب مردم و وکیل آنها برای رسیدن به حقوقشان است تحت تعقیب یا مجازات قرار می گیرد؟!!!

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز با اشاره به دو اصل در قانون اساسی در زمینه آزادی بیان نماینده تصریح کرد: مسلما ما نمایندگان در طرح برخی از مسائل دارای ضعف هایی هستیم اما باید بدانیم آزادی بیان برکاتی دارد که نباید به خاطر این موارد آن را محدود ساخت.

نماینده مردم شهرستانهای ابرکوه،بافق،بهاباد،خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر محدودیت نماینده در دستور کار قرار گیرد قطعا به معنای محدودیت مردم و ملت است و بهتر است مسؤلین مربوطه بجای برخوردهای قضایی با نمایندگان به سؤالات ایشان پاسخ معقول و منطقی بدهند.

صباغیان همچنین در بخشی دیگری از سخنان خود در رابطه با لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد اظهار کرد: لغو سخنرانی های قانونی افراد و نمایندگان از هر طبف و جناحی به هیچ وجه کار درستی نبوده و نیست.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیان اینکه برخی از محدودیت ها باعث تحریک عوامل خارجی و ضد انقلاب می شود خاطر نشان کرد: کشور ما یک کشور اسلامی است باید صحبت ها را شنید و پاسخ منطقی داد مطمئنا مردم خوب می فهمند و خوب قضاوت می کنند و خوب تصمیم می گیرند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا به اقای صباغیان

ابوذر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۲۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان و اونهاییکه سنگش را به سینه میزنید اول برید قانون را بخونید بعد بیایید درباره مصونیت حرف بزنید البته تعجبی هم ندارد دوره اولتان است و دور وبریهایتان هم دست کمی از خودتان ندارند .
دولت‌آبادی تاکید کرد که دکتر صادقی با توجه به رشته تحصیلی خویش به خوبی می‌داند که طبق اصول ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی ایران، تمام افراد در قبال قانون مساوی بوده و مصونیتی که متهم به آن استناد می‌کند، در موارد اظهارنظر یا دادن رای در مقام ایفای نمایندگی است و شامل مواردی که نماینده در حین انجام وظیفه نمایندگی مرتکب جرم گردد، نمی‌شود. ماده‌ی ۹ قانون نظارت بر نمایندگان نیز صرفا ناظر به مواردی غیر از ارتکاب جرم است، زیرا در غیر این‌صورت موجب تداخل وظایف قوا می‌گردد؛ به‌علاوه تشخیص جرم بودن موضوع مورد شکایت با مراجع قضایی است، نه با هیات نظارت بر نمایندگان مجلس.
در ضمن بهتره شما به امور مجلس رسیدگی کنید و تو کار قضاوت دخالت نکنید.

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با این صحبتها معلوم میشه اشون کدوم طرفیه کسی که ادعا میکنه مستقل هست .

امین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۶:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام بر مرد بافق که ندای امید به بافق دمید ولی جناب صباغیان دولت در این کار دخیل نبوده وربطی به دولت نداشته بهتر این است کسی را بیگناه محکوم نکنید / باز هم مرحبا جناب آقای صباغیان ما امیدمان به شما ست

محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر می اید صباغیان بر خلاف زمان انتخابات دیگر مستقل نیست و برای فراکسیون امید صحبت می کند.چرا اقای صباغیان در مورد صحبت های مقامات قضائی در مورد موارد ذکر شده سکوت می کند. کاش صباغیان نظر مرا ببیند و توضیچ بدهد ایا می توان به اسم ازادی بیان یک نماینده به رییس دستگاه قضا بدترین تهمت بزند.البته اقای صادقی شاکی هم داشته

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اصل ۸۶ قانون اساسی به نماینده آزادی بیان و مصونیت داده ولی بعضیا سواستفاده می کنند

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان از اول طرفدار حسن آقا بودند و ارادتمند ایشان هستند خدا رحم کنه به مردم بافق

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شرفت آقای صباغیان
انشالله که موفق و موید باشید