درآمد حاصله بقاع متبرکه صرف و خرج همان مکان می شود

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ آذر ۱۳۹۵

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: درآمد حاصله بقاع متبرکه صرف و خرج همان مکان می شود.

حجت الاسلام حسین زارع زاده در نشست مشترک خود با فرماندار شهرستان بافق با اشاره به راه اندازی سامانه طرح جامع اظهار کرد: حساب هر یک از بقاع به صورت جداگانه موجود است و درآمد حاصله از هر بقعه متبرکه یا موقوفات صرف و خرج خود آنها می گردد.

وی با اشاره به اینکه تعداد امامزادگان استان یزد ۱۰۸ بقعه است عنوان کرد: بافق بواسطه وجود امامزاده عبدالله (ع) از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با بیان اینکه از بقعه متبرکه امامزاده عبدالله (ع) بافق به لحاظ درآمد حاصله بعد از امامزاده سید جعفر(ع) یزد واقع شده است تصریح کرد: این مکان مقدس باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

زارعزاده همچنین از آستان مقدس امامزاده عبدالله بافق به عنوان نگین شهر و گوهر ارزشمند این شهرستان یاد کرد و گفت: فضای شهر با وجود این بقعه، معطر به یاد اهل بیت شده است.

وی خاطر نشان کرد: به منظور اداره بقعه متبرکه بکارگیری یک مدیر توانمند و قوی از شهرستان بافق ضرورت دارد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل امامزادگان به قطب فرهنگی بیان کرد: امامزاده عبدالله محور فرهنگی در بافق است و توانایی برگزاری برنامه های شاخص کشوری می تواند داشته باشد.

زارعزاده در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به برخی دیدگاه های و باورهای غلط در بین بعضی از مردم جامعه مبنی بر اینکه نذورات امامزادگان در شهرهای دیگر خرج می شود یادآور شد: با طراحی سامانه جامع هیچ مبلغی از موقوفه یا بقاع متبرکه جابجا نمی شود.

وی افزود: درآمد حاصله در بخش هایی از جمله عمرانی، فرهنگی، حقوق خدام و… هزینه می شود و البته اینکه ده درصدی حق التصدی دولت است که در قبال آن اعتباراتی در نظر گرفته می گردد.

این مقام مسئول همچنین در پاسخ به صحبت های رییس شورای اسلامی شهر بافق در رابطه با تکریم رییس سابق اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان عنوان کرد: فلاح با غربت و مظلومیت از بافق رفت و در حقش ظلم شد.

وی در ادامه از انتخاب سید ابراهیم حسینی به عنوان مدیر اجرایی امامزاده عبدالله(ع) خبر داد و تصریح کرد: وی اختیاراتی مستقل و در حد هیئت امنا دارد.

زارعزاده همچنین در پایان عرائضش اشاره ی به مبالغ اجاره مغازه های اطراف آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) داشت و خاطر نشان کرد: نظر تمام مراجع تقلید بر این است که سابقه استیجار هیچ تاثیری در نرخ اجاره ندارد مگر اینکه سرقفلی مغازه را از اداره اوقاف خریده باشد.

وی گفت: متاسفانه متدینینی به دلیل غفلت و عدم آگاهی به حرام خواری گرفتار شده اند و براساس باورهای غلط معتقدند که خیر یک مکان موقوفه مختص به آنان است در صورتی که فرد خیر که در روزگاری ملک خود را وقف کاری کرده است انتظار داشته خیر این کار به تمامی مردم برسد نه یک عده قشر خاص.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ندای بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کذب محض
صرفا جهت اطلاع
خواهشا تیتر نکنیــــــــــــــــــــــــــد حاج اقا مگه میشه اینجوری اگه درامد امامزاده از نذورات خصوصا امامزاده عبدالله بافق صرف خود این مکان شده بود الان درحد آستان قدس صحن و امکانات و زیباسازی محیطی داشت بابا
چــــــــــــــــرا مردم رو ……..

شهروند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خدمت حجت الاسلام زارع زاده مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان یزد دستتان در نکند به خاطراین کارتان و یک تحولی هم تو اداره اوقاف بافق بدهید اصلان روی هم در است اداره اوقاف و ضمن خوش آمد گویی به آقای سید ابراهیم حسینی که قرار است مدیر اجرایی آستانه مقدس امامزاده عبدالله شوند انشاالله نظم و انضباطی تو امامزاده برقرار شود حالا که نظم انضباطی تو امامزاده نیست به خاطره بعضی افراد ……………………….که ح…هستن بس انشاالله آقای سید ابراهیم حسینی که آمدن شاهد نظم وانضباطی خوب درب آستانه مقدس امامزاده عبدالله باشیم آقای حسینی هرچی شماکردیدآخر امامزاده عبدالله چشم چراغ بافق است !

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

یکی شما راست میگی یکی پینوکیو

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطف کنید هنگام بازرسی این زحمت را به خودتون بدید و از سرویسهای بهداشتی امامزاده هم بازدیدی دادشته باشید البته اگر براتون کسر شأن نیست

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دو ماه است حقوق چند خادم پرداخت نشده , شما کسی را میخواین که زیاد تو دست پاتون نپیچه , بهترین مدیریت برای شما همین آقای … است میگین نه نشون بدید , بگذارید امامزاده را هیأت امنا اداره کنن البته نه این هیات امنا !! واقعا اگر هم سنگ اندازی از طرف کسی هست به مردم اعلام کنید تا مردم تکلیف خودشون را بدونن چرا سرپوش میگذارید , این هیات امنا فقط موقع پول روبی چند لحظه برای تبرک حضور دارن !!!????متأسفم که اینجوری این سنت الهی را نزد مردم بی اعتبار میکنید

شهر آشوب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای زارع زاده
سلام!

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۶:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

“فلاح با غربت و مظلومیت از بافق رفت و در حقش ظلم شد.”
جناب آقای زارع زاده چرا گذاشتید در حقش ظلم بشه؟!!!
حال هم دیر نشده در مراسم ویژه ای از ایشون قدردانی و دلجویی شود.

چه کنیم ؟ این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امان از رفتارهای عجولانه و غیر حرفه ای وغیر منصفانه و نامتعارف …. امان . ادم به کی بگه آه و اخ

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا فکری هم برای سرویس های بهداشتی بردارید ماکه خفه شدیم رفتیم تو سرویس ها .لطفا اگر امکانش هست توجه کنید اگر متوجه نمی شوید یک روز دستشویی خانه خود را قلف کنید ان موقع می فهمید چه امر حیاتی برای شهر. حتما این مطلب را درج کنید.شاید ..؟