حمل سنگ بیشه در، بافق شبانه انجام می شود

دسته: عمومی
۵ دیدگاه
شنبه - ۲۰ آذر ۱۳۹۵

رئیس شورای اسلامی بافق گفت: یکی از بکرترین منطقه تفریحی تخریب شد و سنگ های آن شبانه حمل می شود.

رییس شورای اسلامی شهرستان بافق در دیدار مدیرکل منابع طبیعی استان یزد با مسئولین شهرستان اظهار کرد: بحث معادن «بیشه در» یکی از موضوعاتی است که امروزه نقل محافل و مجالس شهرستان شده است.

مهدی رنجبر با بیان اینکه منطقه “بیشه در” یکی از بکرترین مناطق بافق است عنوان کرد:بخش خصوصی ضمن اشغال و تخریب محدوده سنگ آن را شبانه حمل می کنند تا حساسیت زیادی برای مردم ایجاد نشود.

وی ادامه داد: این موضوع شامل معدن کوشک و معادن دیگر شهرستان نیز می شود و با توجه به مکاتبات و پیگیری های زیاد از سوی مسئولین شهرستان هیچ نتیجه ای تا به این لحظه به دست نیامده است.

رنجبر با اشاره به نقش اداره صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: به منظور از بین بردن شبهاتی که در افکار عمومی شهرستان ایجاد شده است سال آینده پروانه بهره برداری این معادن به اتمام می رسد و تقاضا داریم از محدوده های معدنی، معادن طبرکوه، بیشه در و کوشک و غیره کاسته شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان بافق ضمن تشکر از مجموعه منابع طبیعی و آبخیزداری که طی چندین سال در گود گوار سرمایه گذاری خوبی انجام دادند تصریح کرد: عملیات بیولوژیک در این منطقه باعث جلوگیری از ورود ریزگردها و گرد و خاک به شهر می شود

وی خاطر نشان کرد: مراتع بالادستی این منطقه نیز توسط اداره صنعت، معدن و تجارت در حال واگذاری به بخش خصوصی برای اکتشافات معدنی است.

رنجبر با بیان اینکه این منطقه از حساسیت بالایی برخوردار است افزود: با توجه به هزینه میلیاردی و شیب زمین و حوزه آبریزی که به سمت گود گوار لازم است تا این موضوع در کمیته فنی منابع طبیعی مطرح شود و به هیچ وجه در نقاط حساس، زمینی واگذار نشود.

وی پیرامون مسائل مربوط به حدود آگهی اراضی ملی مابین بافق و شهرستان های همجوار گفت: در این رابطه نیز از مدیر کل منابع طبیعی همکاری و مساعدت لازم را خواستاریم.

رییس شورایشهرستان بافق با اشاره به الحاق نقاطی از بافق به بهاباد در دولت قبل برای شهرستان شدن بهاباد اظهار کرد: در دولت قبل ۳۴ نقطه از بافق به بهاباد داده شد که یک سری مشکلاتی در بحث منابع طبیعی گریبانگیر شوراها و مردم این مناطق شده است و برای حل موضوع مساعدت این مجموعه را نیز در این زمینه می طلبد.

وی با بیان اینکه متاسفانه معادن بافق را فقط استخراج می کنند گفت: نظارت بسیار ضعیف است پیشنهاد می شود جلسه ای با حضور مدیرکل منابع طبیعی، محیط زیست، نماینده مردم در مجلس و معاونت عمرانی استاندار تشکیل تا راه حلی در این خصوص ارائه گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
امیر تفکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احتمالا این معدن مال اون گردن کلفتها می باشد؟؟؟؟!!!!!

محمد رضا کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا می داند پشت پرده چه زدو بندهایی می باشد که هر کار دلشان می خواهند می کنند

قاسم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بافق خمره نوندونی خوبی برای رانت خواران می باشد

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
آقای رنجبر چه کسی باید جوابگو باشد که شبانه سنگ حمل میکنند؟؟؟؟؟!!!!
چرا نمیایید مردم را در جریان بگذارید!!!!؟
آقای رنجبر چرا برای اجرای مفاد صورت جلسه 9/6 گزارش نمیکنید که چه اقداماتی انجام داده اید!!!؟
آقای مهدی رنجبر ریس شورای شهر و اعضای محترم شورا چرا برای مرزهای آریز بافق و اردکان که گفته میشود تا کنون هزینه های زیادی هم شده گزارش نمیکنید چه اقداماتی انجام داده اید !!!!!؟
خواهشا جوابگو باشید و برای مردم گزارش دهید
ضمن تشکر از سایت بافق فردا خواهشا سرمتنی با دو موضوعی که مطرح کردم یکی در مورد مرزهای بافق و اردکان و یکی هم به خاطر صورت جلسه 9/6 در سایت قرار دهید
با سپاس

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای روح الله برای جواب سوال اولت یعنی مفاد صورتجلسه 6/9 تشریف بیاورید مسجد جامعه گزارش مسوولان شهر را گوش کنید و اگر نمی توانید از طریق مطبوعات. در مورد مرزههای اردکان با بافق هم گزارش و مصاحبه ها در مطبوعات جستجو کنید که اون هم اطلاع رسانی شده است. در مورد هزینه ها را نمی دانم ولی قطعا اگر هزینه ای شده دهها برابر این رقم را اردکان خواهد کرد تا هر جوری شده به منافع نامشروع خود برسد. ظاهرا سوالاهایتان غرض ورزی و از نوع سیاسی بازی می باشد. ضمناً فرماندار ، استاندار ،معاون سیاسی و غیره هم هستند که ذیل صورتجلسه 9/6 را امضاکرده اند.