کلنگ طرح گاز رسانی منطقه سبزدشت به زمین می خورد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - ۲۷ آذر ۱۳۹۵

بخشدار مرکزی از اجرایی شدن طرح گاز رسانی به منطقه سبزدشت در دهه فجر خبر داد.
محمد رضا فتاحی بابیان اینکه طرح گاز رسانی به این منطقه از سمت استان کرمان صورت می گیرد گفت: با توجه به مسافت ۱۱۰ کیلومتری این منطقه تا بافق مقرر شد تا این طرح از سمت کرمان با مسافت ۱۶ کیلومتری انجام شود.
وی همچنین در رابطه با تامین آب شرب منطقه سبزدشت اظهار کرد: یک چاه به عنوان پشتیبان حفر شد و طرح ۸ کیلومتر در روستای جزستان لوله گذاری انجام شد همچنین در کوشک نیز طرح تعویض و ساختن مخزن در دست اقدام است.
فتاحی با اشاره به اینکه اجرای فاز اولیه ابرسانی با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان صورت گرفته است تصریح کرد: کارهای زیر بستری برای لوله گذاری انجام شده و امیدواریم تا اوایل فررودین این طرح به پایان برسد و دغدغه روستاییان منطقه سبزدشت حل و فصل شود.
بخشدار مرکزی همچنین با تقدیر از ریاست آب و فاضلاب روستایی شهرستان از اعتبار ملی ۲ میلیاردی در زمینه رفع مشکلات آب شرب روستایی خبر داد و خاطر نشان کرد: ازاین مقدار اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داده شده است.
فتاحی اشاره ای نیز به خشک شدن قنوات ۵ ابادی منطقه سبزدشت داشت و گفت: با صدور یک حفر یک چاه آب در زمان خشسالی علاوه بر تامین آب کشاورزی منطقه می توان به پایدار بودن فضای سبز منطقه نیز کمک کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
سهیل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۵۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار متاسفم از اینکه خیلی ها هنوز متوجه نیستند که حفر چاه نه تنها راه حلی پایدار نیست، بلکه برای سفره های زیرزمینی بسیار هم مضر است. تنها راه حل برون رفت از معضل کنونی استفاده از دانش بومی و حفظ قنوات است.
پنج قنات را خشکانده و به جایش چاه حفر می کنند. واقعا دمشون گرم….. شاهکار کره اند…

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۷:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی عزیز پایدار بودن فضای سبز رو خوب اومدین عزیز من دلیل خشک شدن قنوات احداث همین چاه ها بوده

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یه عده آدم بی تخصص را در پست های کلیدی گماشته اند که دود کارهاشون بعداً تو چشم مردم میره