بهره برداری از کارخانه گندله ۵ میلیون تنی تا دوسال آینده/ جلوگیری از خام فروشی بیش از 2میلیون تن کنسانتره

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
جمعه - 3 دی 1395

photo_2016-12-23_20-56-17

مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق گفت: کارخانه گندله ۵ میلیون تنی سه چاهون بافق در سال ۹۷ به بهره برداری می رسد.
محمد جواد عسکری با بیان اینکه این کارخانه با تکنولوژی روز در حال احداث است اظهار کرد: ظرفیت کارخانه گندله بافق ۵ میلیون تن است و با برنامه ریزی و تدابیر اندیشیده شده در سال ۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.
وی ظرفیت اشتغالزایی این کارخانه را بالغ بر750نفر مستقیم و 1700نفر غیر مستقیم عنوان کرد.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۲میلیون تن کنسانتره آهن از چغارت بافق صادر می شود تصریح کرد: با راه اندازی این کارخانه کنسانتره استخراج شده به گندله تبدیل می شود.
عسکری با بیان اینکه احداث کارخانه گندله روزانه 3 میلیارد تومان درآمد زایی برای سنگ آهن بافق دارد خاطر نشان کرد: با بهره برداری از کارخانه می توان روزانه شاهد ۱۷هزار تن گندله بود.
وی برنامه زمانبندی شده احداث کارخانه را 36ماهه عنوان کرد و یادآور شد: برای اولین بار در ایران کارخانه ی با این ظرفیت ساخته می شود.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۹۴ آغاز شده است گفت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی حدود 32درصد است .
عسکری با اشاره به اینکه عملیات احیاء بصورت مستقیم انجام می شود بیان کرد: در حال حاضر حدود 150نفر به فعالیت مشغولند که در پیک کاری به ۴۰۰ نفر می رسند.
وی گفت: این کارخانه با سرمایه گذاری یکصدو پنجاه وهفت میلیون یورو تا دوسال آینده به بهره برداری می رسد و تحول بزرگی را در اقتصاد و آبادانی منطقه بافق به ارمغان دارد.

photo_2016-12-23_20-56-14


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۵۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 7:36 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

میگن …همیشه حرف هاش پشت سر هم نمیره راست میگن اقای عسکری مثل اینکه فراموش کردی که استارت کار کارخانه گندله سال 88 بوده تا حالا اگه امارت درست باشه شده 32 درصد پس میشه حدس زد چه سالی راه میفته مثل اینکه یادت رفته درسال 93 اومدی تو مسجد جامع گفتی 5/18 درصد پیشرفت داره ومن 27 ماهه راه اندازی میکنم یادته روزی که دخیل عباس وقتی رای اورد واومد تو شرکت سنگ اهن ماشین ها رو ردیف کرده بودی که من دارم گندله میسازم وقول دادی سه ساله راه اندازی کنی دخیل چهار سال نمایندگی کرد ورفت والان یک ساله صباغیان نمایندهه من فکر میکنم با روندی تا کنون قول دادی انشا الله اگر خدا بخواد وحضرت عباس هم یاری کنه یه ده تا نماینده باد بیان وبرن تا راه بیفته اخه چرا اینقدر … میگی چرا … میگی من سال 94 شروع کردم وسال97 سه ساله راه اندازی میکنم چقدر .. !!! تا کی میتونی مردم را اینقدر …حساب کنی بابا رو هم حدی داره

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 10:45 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای عسکر ی دست شمادرد نکندخدا قوت

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 11:44 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هرکس این خبر را در سایت قرار داده در جمله نویسی ، آمار و واحد ها کم دقتی کرده است.
این جمله که :
دو میلیون تن کنسانتره آهن از چغارت بافق استخراج می شود اشتباه است و بایدمی نوشتند :
سالانه 4000000 تن کنسانتره در شرکت سنگ آهن تولید می شود.
جمله :
با بهره برداری از کارخانه می توان روزانه شاهد ۱۷ میلیون تن گندله بود.اشتباه است. مگر میتوان روزانه 17 میلیون تن گندله تولید کرد.
خواهشاً کمی در درج اخبار دقت کنید.

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 12:36 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمد عزیز، آقای عسکری اسفند سال نود مدیر عامل سنگ آهن شدن، در ضمن از سال 88 تا سال نود پیشرفت گندله صفر بود، با آمدن آقای عسکری آگلومراسیون که نیمه کاره بود به بهره برداری رسید، گندله که صفر بود الان داره کار انجام میشه، اصلاح خطوط فراوری در زمان آقای عسکری انجام شد، اشتغال زایی بیش از دو هزار نفر رو آقای عسکری انجام داد، کاش توی پنج سالی که آقای احمدیه مدیر عامل بود شما میومدی یکم از ایشون انتقاد میکردی، حتی بلوک های پارک آهنشهر که مربوط به سنگ آهن میشه رو رنگ نزد چه برسه که بخواد کارخونه بزنه