پاسخگویی به مردم کیلویی چند؟

دسته: مقالات
۶ دیدگاه
شنبه - 4 دی 1395

دوازدهمین جلسه گزارش دهی کارگروه مطالبات شهرستان در ماجرای واگذاری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق پس از گذشتن حدود 100 روز از جلسه قبل ،برگزار شد و دستهای آنهایی که باید در ازای قولهای داده شده حرفی برای گفتن می داشتند خالی تر از آن چیزی بود که می شد تصور کرد.
عدم حضور مسؤلینی که با امضایشان،مشهورترین سرمایه خدادادی بافق در سال 93 به ثمن بخس به یغما رفت؛ از مسؤلین شهرستان گرفته تا استان و صندوق بازنشستگان فولاد، تداعی کننده یک نوع حس ناتوانی در برآورده کردن قولهایی داشت که این ناتوانی تنها با بهانه تراشی برای عدم حضور قابل مخفی کاری بود و بس.
البته این موضوع برای همه این آقایان به این حالت صدق نمی کند مثلا درباره مسؤلین استان که حتی یک بار در این جلسات پاسخگویی به مردم حاضر نشده اند شاید این جمله صدق کند که:«پاسخگویی به مردم کیلویی چند»؟و برای اعضای صندوق که فقط یک بار آمده اند بیشتر این ضرب المثل صادق باشد:«ما که خرمان از پل گذشت» اما مسلما مسؤلین شهرستان در زمره این دو قسم نیستند و «خرشان از کرگی دمی نداشته».
در این جلسه کارگروه حضور مردم اگر چه نسبت به جلسه یازدهم پررنگ تر بود اما بی شک قدرت این حضورها با گردن گلفتی بندهای مهم صورتجلسه 93/6/9 همخوانی ندارد هرچند باید به مردم حق داد که از قولهای پوشالی بر زمین مانده خسته شده باشند و چه بسا این خستگی روزی از جایی دیگر زخم باز کند مانند آنچه در سالهای 90 و 93 و دهه های قبلش اتفاق افتاد.
به نظرم در بین سخنانی که از زبان پاسخگویان جلسه دوازدهم به گوش رسید شاید سخنان نماینده شرکت سنگ آهن مرکزی بافق از همه مایوس کننده تر و صراحت و اعتراض رئیس شورای اسلامی شهر بافق آنجایی که از تلاش برخی از مسؤلین شهرستان برای تعطیل کردن جلسات پاسخگویی برای شانه خالی کردن از تعهداتشان سخن گفت؛ ازهمه قابل تامل تر بود.
از طرفی حضور تمام اعضای شورای اسلامی شهر بافق بعد از چندین جلسه،کاسته شدن از شعارهای توخالی ، وعده های بی پشتوانه و زبان بازی های فریبنده!! و عدم ارائه آمارهای غیر واقعی از پیشرفت امور، از محسنات این جلسه و نشان از صداقت مسؤلین با مردم داشت و این جمله مهم که کاری که باید بشود ،نشده ،به گونه ای که کسی از فرماندار غیربومی تازه کار بافق این جمله تکراری و دروغ آگاهانه را نشنید که:« جاده بافق – یزد تا پایان سال به بهره برادری می رسد».
محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ایلیا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 6:53 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جاناسخن اززبان مامی گویی

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه 4 دی 1395 - 10:10 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این طایفه و مسؤولین دیگه حناشون برای مردم رنگی نداره , خدا هدایتتون کنه که آبروی نظام اسلامی را بردید و همه چیز را فدای احزاب سیاسی بی خاصیتتون کردید و دردش برای خانواده شهدا و مظلومیت و شرمندگیش برای رهبر معظم انقلاب موند .فکر میکنید سر کی دارید کلاه میگذارید ? کمی تأمل کنید و به خود بیاین

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1395 - 1:11 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شورایی ها که دوباره اومدن خودی نشون بدن برای رای سال 96

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1395 - 7:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای قاسم زاده بردار عزیز یا تازه از خواب بیدارشدی انشا الله خیر باشه ، یا مثل مسولین شهر خودت رو به خواب زده بودی، ما که از همان روز اولش هم میدونستیم این ها همش وعده سرخمنه، اقایان رفتن توتهرون وهر کدوم رو به طریقی دیدن وبهای ماندن بر صندلی پشت بلند را پرداخت کردن وکاری به دست استان وشهر هم ندارن وبه قول معروف کدخدا رو تو تهرون دیدن وهر کار دلشون میخواد میکنند از این حرفها واز این جلسه ها واهمه ای ندارن وانها تازه میگن ” پاسخگویی منی چند ” تازه از کیلو گذشته ، فقط امیدوارم تاریخ درست ثبت کنه ، وتاریخ را هم نخرن!!!

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1395 - 12:31 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای محمدکامنت 4، مطمئن باش اونایی که برای نگه داشتن خودشون در پشت صندلی های چرمی و میزهای آنچنانی کدخدا رو توی تهرون دیدن، تاریخ رو هم می تونن تحریف کنن.
مگه این پست و مقام چه ارزشی داره که حاضرن براش حق این همه آدم رو نادیده بگیرن.
خدا ازشون نگذره….

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 5 دی 1395 - 1:28 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شورای اسلامی شهر همینقدر که با مردم رو راست است سپاسگذاریم . امیدواریم سایر مسوولان الگو بگیرند