صباغیان و بهارستان

دسته: مقالات
۱۰ دیدگاه
دوشنبه - ۶ دی ۱۳۹۵

صباغیان با شعار قاطعیت و عدالت بر صندلی های سبز بهارستان تکیه زد و از همان روزهای اول عزم خود را جزم کرده بود که بر خلاف اسلاف خود در این حوزه انتخابیه, بیشترین استفاده را از ظرفیت ها و توانایی هایی مجلس ببرد ومجلس را خانه ملت بداند که در آن باید به دردهای مردم پرداخته شود و خود را وکیل المله به حساب بیاوردنه این که مانند بسیاری از نمایندگان وکیل الدوله باشد.
یکی از بزرگترین سوالاتی که همواره ذهن مردم را در بزرگترین حوز ه انتخابیه به خود مشغول کرده بود این سوال بود که چرا نمایندگان این حوزه از تریبون مجلس برای بیان مشکلات استفاده نمی کنند و چرا نمایندگان استان یزد حضور پررنگی در مجلس ندارند و کمتر صدا و تصویر آن ها در مجلس شنیده می شود.
گویا نمایندگان قبلی در این حوزه بیشتر حالت دکور را داشتند و کمتر خود را آفتابی می کردندیا این که به دنبال منافع حزبی و جناحی بودند و فقط وقتی دستوری از بالا به آن ها می رسید خودی نشان می دادند تا منافع حزبی و جناحی خود را تامین کنند مانند دخیل عباس زارع زاده که فقط یک بار بر صفحه تلویزیون ظاهر شد و آن هم زمانی بود که قصد گلاویز شدن با صالحی در مورد مسائل هسته ای را داشت.
اما صباغیان تمایلی ندارد که به راه اسلاف خود برود و خود را درگیر باندباری و جناح بندی های سیاسی کند و همواره بر خط مشی استقلال خود تاکید می ورزد با این که هر رسانه ای او را منتسب به این جناح و آن جناح می داند.
وی به این نکته خوب واقف است که باید از تمام ظرفیت های خود در این چهار ساله استفاده کند. اگر به کارنامه وی در این شش ماه نظری اجمالی بیاندازیم می بینیم تا الان تذکرات مختلفی به رییس جمهور و وزرا داده است و در این مدت شش ماهه بیشتر از توقع و انتظار ما, صدای وی و تذکراتش در صحن علنی مجلس طنین انداز شده است ودستورات متعددی را از وزرا برای رفع مشکلات حوزه انتخابیه خود گرفته است .
اغراق نیست اگر بگوییم تذکرات وی در این مدت بیشتر از تمام نمایندگان قبلی در این حوزه بوده است و این بیانگر تعهد و مسئولیت پذیری وی در برابر مردم است.
شب گذشته برنامه خبری پرطرفدار 20.30 صحبت های وی را به عنوان سر تیتر اخبار خود انتخاب و پخش کرد که این برای من بافقی افتخاری محسوب می شود که فردی را به عنوان نماینده برگزیدم که این گونه فعالانه در مجلس حضور دارد.
از دیگر کارهای ارزشمند وی در این نه ماهه دفاع تمام قد وی به همراه هفده نماینده دیگر از محمود صادقی بود.نماینده ای که قرار بود شبانه دستگیر و روانه زندان شود فقط به این دلیل که حرف حقی زده بود که به مذاق عده ای خوش نیامده بود.
در عجبم که نمایندگان دیگر چرا هیچ واکنشی نشان ندادند ؟ چرا فقط هفده نفر از حقوق یک نماینده که از جنس و سنخ خودشان بود دفاع کردند؟
آیا ترس و محافظه کاری مانع جانبداری و حمایت آن ها بود یا منافع حزبی و جناحی برای آن ها اهمیت بیشتری داشت در حالی که می دانستند دستگیری شبانه یک نماینده بر خلاف قانون است ؟ اما صباغیان فارغ از تمام این خط کشی های تهوع آور سیاسی, قاطعانه موضع خود را انتخاب کرد که در نوع خود قابل تقدیر است.
مطمئنا به همان میزان که دفاع نماینده قبلی از سعید مرتضوی باعث منفوریت وی در تمام حوزه انتخابیه شد ؛شک نکنید اتخاذ این گونه تصمیمات از طرف صباغیان که مبتنی بر روحیه آزاد منشی و استقلال طلبی وی است میزان محبوبیت وی را نه تنها در بین مردم که در تاریخ ماندگار می سازد.
امید آن که آقای صباغیان این مسیر را با همین منش وروش تا آخر ادامه دهد تا هم خود را سربلند و سرافراز گرداند وهم باعث افتخار و سر بلندی شهر بافق شود.
دکتر حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شرف آقای صباغیان
به امید یزدان موفق و موید باشند
کمال تشکر از آقای دکتر ارجمند

اقای سرایانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام و عرض خسته نباشد به مردی ازجنس مرد
انشالله خدابه پشت و پناهت ای مردعدالت خواه

حسین حیدری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خدا قوت مرد خدا مرد عمل خسته نباشی خدا پشت و پناهت دلاور

علی اصغر رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۲:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام خداقوت ودست مریزاد به جناب آقای دکترارجمند که بسیار دقیق ومنصفانه فعالیت آقای صباغیان را بیان نمودند ضمن تشکر ازجنابعالی توفیق روزافزون شما را ازخداوند منان خواستارم انشاالله که موفق وموید باشید وبتوانید بیانات ارزشمند ومفید خود را که حقیقتا بی نظیربوده نوشته تا همگان بتوانند از این بیانات ارزشمند شما استفاده ببرند .باتشکر ازشما

حمید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۷:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همانگونه که پس از پیروزی جناب صباغیان در انتخابات نیز از زبان خیلی ها شنیده می شد از وی غیر از این نیز انتظاری نبود و با روحیه آزادگی و آزادمردی که در جناب صباغیان وجود داردقطعاً در آینده نیز موجبات افتخار بیشتری خواهند بود.
فقط دلم به حال بعضی ها می سوزه که در زمان انتخابات، به خاطر ترس از دست دادن پست و صندلی شون چقدر آقای صیاغیان رو تخریب کردن و در آخر هم راه به جایی نبردن.
درود بر آزادمردی و درود بر آقای صباغیان

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۷:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دکتر ارجمند باید برای مشکلات بافق داد زد واعتراض کرد نه اینکه بخواهد مجلس را درست کند…

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود وسپاس بر شما معلم عزیز ودل سوخته که حق گفتی

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۴:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام برآقای دکتر ارجمند به خاطر مطالب ارزشمندشما که به حق گفتید.ودرود وسلام برآقای صباغیان که باسخنرانی خوددرصحن مجلس باعث دلگرمی مردمانی که درحوزه انتخابیه ایشان بودشدند.اگر انسان خدای عمل کند .خداهم حتما به یاریش می آیدو اگر واقعا بینانه نگاه کنیم میفهمیم که تعداد انگشت شماری از افراددرسطح شهرهستند که نمیتوانن پیشرفت آقای صباغیان راببینن که اگر بررسی شود متوجه میشویم که آن تعدادهم به اراده،پشتکار،خلوص نیت ومردمی بود آقای صباغیان ایمان دارند.آقای صباغیان خداقوت

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۵:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعیت بود. ممنون.

آران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۲:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از زحمات آقای صباغیان کمال تشکر داریم .کاش ایشان در مورد کارفرما هتل هم یه نظری میدادند ….. اقای صباغیان به داد پرسنل هتل برسید .گناه دارن