مسئولان جاذبه های شغلی پرستاران را بهبود بخشند/نیاز به 200 هزار پرستار

دسته: عمومی
یک دیدگاه
پنج شنبه - ۳۰ دی ۱۳۹۵

علی محمد آدابی با بیان اینکه در مجموع حدود200 هزار نفر پرستار در کشور خدمت می کنند گفت: این افراد نصف تعداد مورد نیاز پرستار در کشور است .

رئیس نظام پرستاری کشور با اشاره به اینکه قوانینی که در مجلس برای بهبود بحث های کاری و معشیت پرستاران انجام شده است را اجرا کنند گفت:یک مورد از این قوانین حقوقی است و دیگری اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مصوب سال 86 می باشد که هنوز لباس اجرایی به خودش نپوشانده است.

آدابی با تاکید بر لزوم تعامل جامعه پرستاری با دولتمردان بیان داشت : جامعه پرستاری جز اجرای قوانین مربوط به پرستاری انتظار دیگری از مسئولان ندارد.

وی گفت:باید به اهمیت و نقش مهم پرستار در جامعه بیشتر پی برد و قدر خدمات آنان را بیشتر دانست.

رئیس نظام پرستاری کشور تصریح کرد:با توجه به کمبود نیرو، پرستاران تحت فشار کاری بیش از حد هستند و مجبورند شیفت های پی در پی و طاقت فرسایی را داشته باشند.

آدابی با اشاره به اینکه پرستاران نمی توانند به استراحت و ایجاد تعادل در زندگی خود برسند بیان داشت:فشار زیاد کاری ممکن است صدمات جسمی و روحی به آنان وارد کند.

رئیس نظام پرستاری کشور تصریح کرد: حداقل انتظاری که می رود این است که مسئولین جاذبه های شغلی را قدری بهبود ببخشند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
پرستار بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب اقاي ادابي ممنون از اينكه حقيقت را بيان ميكنيد ولي جامعه پرستاري ما چند تا ديگه از خانم تفكري بايد از دست بدهد تا مسيولين ما به فكر اين قشر باشند همه ميدانند كه چقدر اين عزيز براي بيماران زحمت كشيدند و بعد از ان در سمت مسول اعتبار بخشي چقدر حجم كاري بر عهده ايشان بود و استرس كاري داشتند خواهشا براي اين قشر كه كار خودشان پر استرس ميباشد و اين كار ها حجم كاري و استرس زياد دارد با تشكر