کمبود نیروی انسانی در چند سال آینده در بافق

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۶ بهمن ۱۳۹۵

رئیس اداره آموزش وپرورش بافق از کمبود نیروی انسانی در چند سال آینده خبر داد.

علی اصغر رنجبر در نشست شورای آموزش وپرورش ضمن بیان مشکلات فرهنگیان و مدارس سطح شهرستان گفت: با بازنشسته شدن ۳۴۲نفر از فرهنگیان تا ۵سال آینده با کمبود نیرو مواجه خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه در بحث وضعیت نیروی انسانی با مشکلاتی زیادی در بعضی از رشته های تخصصی در دوره متوسطه دوم و دوره ابتدایی روبرو هستیم بیان کرد: امیدواریم با پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مجوز و سهمیه دانشگاه فرهنگیان در بافق صادر شود.

رنجبر به کمبود مدرسه در محله فخریه و امام جعفر صادق(ع) اشاره کرد و افزود: بعد مسافت و همچنین مناسب نبودن فضای آموزشی در این دو محله باعث شده است تا در ارتباط با ساخت مدارسی جدید تدبیری اساسی اندیشیده شود.

رییس آموزش و پرورش بافق با اشاره به کددار کردن کانون فرهنگی تربیتی شهرستان تصریح کرد: متاسفانه پیگیری کددار کردن کانون که از سال۶۸مصوبه آن از طریق وزارت آموزش و پرورش صادر شده است و در سال ۷۲مقرر شد تا این مرکز احداث گردد به سرانجام نرسیده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه گاز کشی مدارس با همت فرماندار و دعوت از مدیرکل نوسازی مدارس در حال انجام و پیگیری است خاطر نشان کرد: مناطقی که گاز رسانی آن انجام شده است مدارس را گاز کشی نموده اند.

رنجبر در رابطه با احداث پژوهش سرای شهرستان گفت: یک قطعه زمین به متراژ۲۸۰۰متر مربع توسط فرد خیری بنام هاشمی اختصاص داده شد و ۵۰درصد از کار نیز توسط کمک خیری انجام می گردد.

وی همچنین از کلنگ زنی پژوهش سرا در دهه فجر سالجاری خبر داد.

این مقام مسئول در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اجاره بهای مدارس وقفی اظهار کرد: ۶۰ درصد زمین هایی که مدارس در داخل آن ساخته شده وقفی است و متاسفانه روزبه روز اجاره های آن در حال افزایش است.

گفتنی است:مشکل زمین برای مسکن فرهنگیان، کمبود تجهیزات هنرستان و قدیمی بودن آنها و اختصاص درصدی از ارزش افزوده به اداره آموزش و پرورش از دیگر مباحثی بود که رییس اداره آموزش و پرورش در این نشست مطرح کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۹:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دانش اموزان را باید دربافق به سمت معلمی و ارزش ان و جایگاه آن هدایت کرد نشود معلم ها هم غیر بومی شوند و صبح بیان و ظهر برن که اینبار دیگه واقعا وا اصفا

فرهنگی بدون حقوق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۸:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام کاش جناب رنجبر فکری به حال معلمان بسته های حمایتی بر میداشتند، وجلو مدیر کل نمیگفتند سند زدیم .اینها همش کذب محضه فقط قرار شده حقوق مهر پرداخت شود اونهم کی خدا داند.

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۷:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای رنجبرضمن تشکرازحنابعالی وهمکارانتان سوالی داشتم. شمابعنوان مسئول آموزش وپرورش بافق تا چندماه بدون حقوق کارمیکنید؟ آیا میدانید معلمین مدارس حمایتیتان حقوق ماههای مهر،آبان، آذرودیماه 95 را طلبکارهستند. ایا میدانید دریافتی حقوق برای معلمی که سه ماه تابستان حقوق وبیمه ندارد( طرح حمایتی) ماهیانه بین پانصد تا ششصد هزارتومان است؟ آیامعلمین ابتدایی طرح حمایتی به واسطه نداشتن ردیف استخدامی بایدازهردوسوضررکنند. نه آینده شغلی داشته باشند و نه حقوق مناسب. امیدوارم این مطلب را صرفا گله ایی بدانید که یک همکارازشما دارد و پیگیر حق وحقوق ما درسطوح بالاباشید.