برگزاری کارگاه آموزشی توسعه پایدار فضای سبز در شهرداری بافق

دسته: عمومی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

کارگاه آموزشی آشنایی با درختکاری و راهکارهای ایجاد فضای سبز پایدار در بافق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری بافق این کارگاه به مدت 2 روز با شرکت کلیه نیروها و کارشناسان فضای سبز شهرداری برگزار شد.
علی اصغر موفق گفت: در این دوره آموزشی محسن جعفری استاد دانشگاه تهران ضمن تشریح چگونگی ایجاد فضای سبز پایدار، به مباحثی همچون استفاده از گیاهان دارویی در فضای سبز شهری، اصول صحیح کاشت و نگهداری گلهای فصلی،چمن کاری،نحوه کاشت و نگهداری درختان در فضای سبز ،قلمه گیری،سر برداری و هرس انواع درختان، آشنایی با گونه های سازگار با اقلیم و آب و هوای شهر بافق پرداخت.
مدیر روابط عمومی شهرداری بافق هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ارتقاء سطح آگاهی نیروهای فضای سبز شهری و پارک آبشار برای توسعه پایدار فضای سبز شهری و دست یافتن به نقطه مطلوب دانست و افزود: آموزش و بالا بردن سطح آگاهی کارکنان حوزه فضای سبز شهری به گسترش و حفظ فضاهای سبز پایدار کمک می کند.
موفق تصریح کرد: برپایی این کلاسهای آموزشی امری ضروری است که می تواند اطلاعات نوین را به نیروهای این حوزه انتقال دهد و حس آنها را در قبال فضای سبز شهری و داشتن روحیه مسوولیت پذیری در برابر کاشت ، داشت و نگهداری درختان و بالا بردن سرانه فضای سبز پایدارشهری، تقویت کند.
مدیر روابط عمومی شهرداری بافق همچنین ارتقا علمی- مهارتی و آشنا شدن شرکت کنندگان با جدیدترین و علمی ترین روشهای درختکاری و هرس انواع درختان، توسعه و نگهداری فضای سبز، افزایش راندمان کاری، استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد عملکرد بهینه تر در حوزه فضای سبز شهری و پارکهای سطح شهر را از دیگر اهداف برگزاری این دوره آموزشی عنوان کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ظهر تابستون آبیاری کردن غلطه باید اواخر شب یا ابتدای صبح اینکار انجام بشه
آبیاری غرقابی درختان غلطه باید قطره ای صورت بگیره
بند کشی جداول و بلوکهای بلوار ها و میدانها نیاز به ترمیم دوباره داره تا آب توی خیابان و میدان وبلوار روی آسفالت سرازیر نشه و آسفالت را هم خراب نکنه
کاشت درخاتان آکالیپتوس غلطه چون این درختان بومی استرالیا هستن و برای خشکاندن مرداب ها به کار میروند نه بافق شهر کویری و کم آب
و مهمتر از اون هزینه هرس و تمیز کردن این نوع درختان چند برابر هست
بهتره از سنجدتلخ و زیتون و خرما که با توجه به آب و هوای بافق مقاومت بیشتری دارند و نیاز به آب کمتر دارن کاشته بشه
چمن یا همون مور کاشت آن و آبیاری 2 مرتبه آن هر روز در فصل تابستان با منابع کم آب کاری بس غلط است
ایشالله که این موارد را به کار ببرید