احداث نیروگاه خورشیدی در بافق به زودی/ فراهم شدن بسترهای سرمایه گذاری در زمینه انرژی الکتریکی

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
پنج شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

مدیر عامل برق منطقه ای استان یزد از احداث نیروگاه خورشیدی در بافق خبر داد.

صباغ زادگان با اشاره به ظرفیت خوب انرژی خورشیدی در شهرستان بافق اظهار داشت: دو مجوز ده مگا وات تولید برق صادر شده که طرح اتصال شبکه تایید و در آستانه انعقاد قرارداد است.

وی با بیان این که این نیروگاه توسط بخش خصوصی راه اندازی می شود افزود: به منظور خرید انرژی الکتریکی توسط سامانه انرژی های نو ایران، در سال ۹۶ این نیروگاه برای ۱۰ مگا وات شروع بکار خواهد کرد.

مدیر عامل برق منطقه ای استان یزد همچنین گفت:با توجه به اینکه انرژی خورشیدی از انرژی های سبز است و همچنین وجود روزهای آفتابی در بافق می تواند یکی ازمنبع های تامین انرژی الکتریکی باشد احداث این نیروگاه ها مقرون به صرفه است.

وی با بیان اینکه شهرستان بافق یکی از شهرستانهای استان است که دارای وضعیت پایداری برق بسیار خوبی می باشد عنوان کرد: در شهرستان چهار رده ولتاژ فشار قوی، فوق توزیع و انتقال با ولتاژهای ۴۰۰،۲۳۰،۱۳۲ و ۲۰کیلو ولت را دارا هستیم.

صباغ زادگان همچنین گفت:پست ۴۰۰ کیلو ولت نخلستان در بافق به دلیل ارتباط با سه نیروگاه بزرگ برق کشور از وضعیت پایداری شبکه برخوردار است و در واقع یکی از مراکز تامین انرژی مطمئن در بافق می باشد.

مدیر عامل برق منطقه ای استان یزد تصریح کرد:در حال حاضر پست ۴۰۰ کیلو ولت نخلستان تامین کننده ی برق پست های زیر دست و پست های ۱۳۲ کیلو ولت و ۲۳۰ کیلو ولت است و همچنین برق صنایع را تامین می کند.

وی با اشاره به اینکه بسترهای سرمایه گذاری برای بافق از لحاظ تامین انرژی الکتریکی آماده است خاطر نشان کرد: مشکلی برای تامین برق مصرفی مشترکین در رده های توزیع و بالاتر برای صنایع وجود ندارد در حال حاضر بافق از ظرفیت ترانس ۶۷۰ مگا ولت آمپر نصب شده برخوردار می باشد.

صباغ زادگان از وجود ۲۰۰ مگا وات مشترکین صنعتی و حدود ۲۳ مگا وات مصرف خانگی، تجاری و کشاورزی که توزیع تامین کننده برق در بافق است خبر داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۴
برچسب ها: