خوب ، بد، زشت

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

دهه فجر سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نماد جشن انقلاب برای ما ایرانیان است .دراین دهه علاوه بر برگزاری جشن های مختلف برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن دوران, انواع و اقسام پروژه ها هم افتتاح می شود یا این که کلنگ احداث آن ها بر زمین زده می شود.

سوالی که شاید ذهن خیلی ها از ما ها را همواره درگیر کرده این است که چه رابطه ای بین افتتاح پروژه های مختلف در کشور و دهه فجر می تواند باشد؟

این که ما زمانی در سال را داشته باشیم که مسئولان را موظف کند در آن برهه ی زمانی برای نشان دادن خودشان, چیزی را افتتاح کنند یا کلنگی بر زمین بزنند بسیار عالی و شایسته تقدیر است و به قول باستانی کارهاو اهالی زورخانه بر منکرش لعنت.

اما اصرار بر این که حجم این پروژه ها زیاد باشد را نمی توان با هیچ منطقی توجیه کرد مثلاچند روز گذشته خبری آمد با این مضمون« به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بافق؛ همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی 67 طرح در حوزه های مختلف با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد، امام جمعه و سرپرست فرمانداری بافق، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولان محلی در بافق به بهره برداری رسید.»

البته این تعداد طرح توسط معاون استاندار افتتاح شده است ودر روز 21 بهمن هم با حضور استاندار ومعاون رییس جمهور پروژه های دیگری افتتاح و به بهره برداری رسید که هنوز آمار رسمی از تعدادآن ها منتشر نشده است ولی قاعدتا باید مقدار قابل توجهی باشد.

بهتر نیست که مسئولان سیاهه و فهرست این پروژه ها را در سایت ها منتشر کنند تا مردم دقیقا از جزئیات این طرح ها مطلع شوند و بدانند چه خدماتی به آن ها ارائه شده است . منظور این است که تک تک این طرح ها را به صورت یک فهرست منتشر کنند نه این که فقط مهم ترین آن ها را اعلام کنند.

البته گاها اتفاق افتاده است که مدرسه یا مرکزی دو سه ماهی شروع به کار کرده ولی افتتاح آن را در این ایام می گذارند مانند ازدواج های دانشجویی که سابقا بر گزار می شد در حالی که زوجین صاحب فرزند بودند ولی جزو لیست ازدواج های دانشجویی رد می شدند .

مساله که پروژه ی نیمه تمامی افتتاح شود یا پروژه هایی که چند ماه قبل به صورت غیر رسمی افتتاح شده را دوباره افتتاح کنندصرفا برای بالا بردن میزان خدمات رسانی مسئولان است و این که بگوییم مسئولان ما چقدر فعال هستند.

گاها اتفاق افتاده است که یک پروژه چندین بار کلنگ زنی می شود و به دفعات افتتاح می شود مانند جاده بافق -یزد که تا الان چندین بار افتتاح شده منتها هر بار مقداری از آن افتتاح شده و هر مسئولی توانسته افتتاح جاده را در سیاهه افتخارات و افتتاحات خود بگنجاند.

امسال یک اتفاق جالب افتاد وآن اتفاق این بود که که برای افتتاح پانزده کیلومتر از جاده بافق- یزد نه رمانی بریده شد و نه آن را جزو افتتاحیات به حساب آوردند وبدون هیچ مراسم رسمی مورد استفاده قرار گرفت و حتی مسئولان هم اصراری نداشتند که این افتتاح را در سیاهه بلند افتتاحیات خود درج کنند هر چند که طبق برنامه ریزی های قبلی این مقدار از جاده باید تا پایان دی ماه افتتاح می شد .
سوال اما این است پانزده کیلومتری که قرار بود تاپایان دی ماه افتتاح شود ولی در دهه فجر افتتاح می شود و جزو افتتاحات محسوب نمی شود فی نفسه امری پسندیده است یا مذموم و به قول امروزی ها خوب است یا بد یا زشت؟

دکتر حسین ارجمند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۰
برچسب ها: