افتخار می‌کنم که بانوان یزدی به حجاب شهره‌اند / مسئولان؛ ورزشکاران را حمایت کنند

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزد بانو؛ در پی افتخارآفرینی ارزشمند «مبینا فلاح» ورزشکار تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان در آمریکا و کسب نشان برنز این مسابقات، افتخاری دیگر در پرونده دختران یزدی ثبت شد.

شایستگی و توانمندی دختران این مرزوبوم بارها به اثبات رسیده و گویای این مطلب است که پرورش استعدادها و توانمندی‌های بانوان و دختران یزدی می‌تواند برای استان و ایران عزیز افتخار بیافریند.

سایت یزد بانو مصاحبه‌ای را با این بانوی ورزشکار انجام داده است که در ادامه می‌خوانید:

مبینا فلاح در معرفی گفت: این‌جانب متولد سال 1378 و دانشجوی ترم دوم رشته تربیت‌بدنی هستم؛ در خانواده‌ای مذهبی در شهر بافق به دنیا آمدم. برادرم محمد مبین و خواهرم رومینا محصل بوده و به ترتیب در پایه هفتم و سوم تحصیل می‌کنند. پدرم مهندس معدن و مادرم خانم منصوریان فرهنگی هستند.

وی بابیان اینکه به دلیل بزرگ شدن در خانواده ورزشی از کودکی عاشق ورزش بوده‌ام، خاطرنشان کرد: تا دو سال پیش در رشته کاراته ‌کار می‌کردم و موفق به کسب چندین مقام اول و دوم کاراته در سطح استان شدم. آخرین موفقیتم درزمینهٔ کاراته کسب مقام اولی در المپیاد دارالعباده استان بود.

فلاح ادامه داد: دو سال است که تیراندازی را شروع کردم به علت علاقه زیاد به این رشته با سختی‌های فراوانی که داشت آن را ادامه دادم. چند مقام اول و دومی استان، یک طلا کشوری و سه مدال برنز جهانی دارم.

این بانوی ورزشکار بابیان اینکه از مهرماه به تیم ملی دعوت شده و اکنون عضو تیم ملی هستم، تصریح کرد: در مسابقات جهانی مراکش مقام هفتم، در تایلند مقام پنجم و اکنون مقام سوم جهانی را در لاس‌وگاس آمریکا به دست آوردم.

وی عوامل موفقیت خود را 4 مورد عنوان کرد و افزود: توکل بر خدا، پشتکار و تلاش فراوان، حمایت خانواده و امید به آینده جمله عواملی است که کسب موفقیت را برایم رقم زد.

فلاح برای ارتقا سطح دیگر کمانداران یزدی پیشنهاد کرد: تیراندازان با غلبه بر سختی و امید می‌توانند به موفقیت دست یابند، مربیان مجربی درزمینهٔ تیراندازی در یزد داریم که علاقه‌مندان می‌توانند با بهره‌گیری از آن‌ها پیشرفت کنند. تیراندازی از جمله رشته‌هایی است که پیامبر اکرم (ص) بر آن تأکید داشته‌اند.

وی ادامه تمرینات با جدیت بیشتر تا افتخارآفرینی‌های بیشتر برای ایران اسلام را از جمله برنامه‌های آتی خود عنوان کرد و گفت: تا هر وقت که توان داشته باشم تیراندازی را ادامه می‌دهم؛ البته این رشته پرهزینه است و اگر مسئولان حمایت نکنند ورزشکار دچار مشکل می‌شود. اگر حمایت‌های مالی خانواده‌ام نبود هرگز نمی‌توانستم با سختی‌هایی چون نبود مربی و … به این مقام برسم؛ از لحاظ مالی و معنوی مدیون خانواده‌ام هستم.

مدال‌آور قهرمانی جهان در آمریکا، امید به خدا را از مؤلفه‌های اصلی در رسیدن به موفقیت دانست و اذعان کرد: در طول مدتی که در اردو بودیم، از 6 صبح تا شب تمرین داشتیم، با اینکه خسته می‌شدم امیدم به خدا بود و در مسابقات آمریکا از ناحیه پشت دست دچار آسیب‌دیدگی شده بودم، ایمان داشتم که می‌توانم.

فلاح حجاب را نشانه وقار و متانت یک بانوی مسلمان ایرانی عنوان کرد و افزود: در هر جای دنیا که باشم حجاب مایه افتخارم بوده و سعی می‌کنم در هر مرحله‌ای آن را حفظ کنم. حجاب من در مراکش، تایلند و آمریکا با وقتی که در ایران هستم هیچ فرقی نداشت و مقنعه بود. من نماینده دختران استان یزد بودم و افتخار می‌کنم که بانوان یزدی‌ را به‌عنوان افراد با محجبه می‌شناسند.

وی حمایت مسئولان از دختران یزدی جهت پیشرفت آنان را خواستار شد و اظهار کرد: دختران استان یزد، دخترانی توانمند هستند؛ اگر ناامید نشده و با پشتکار و ایمانی که دارند، ادامه دهند، حتماً به موفقیت دست میابند.

عضو تیم ملی تیراندازی با کمان کشورمان صحبت‌های خود را این‌گونه به پایان رساند: از تمام مسئولان و دیگر کسانی که من را حمایت کردند کمال تشکر را دارم؛ همچنین از تمام مسئولانی که در بازگشت از تایلند در بافق به استقبالم آمدند و وجودشان باعث ایجاد روحیه مضاعف و دلگرمی من برای ادامه راه شد. از سایت یزد بانو نیز به خاطر توجه و اهمیت به بانوان ورزشکار استان کمال تشکر را دارم و برایشان آرزوی سلامتی و پیروزی دارم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۰۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن عرض تبریک . افرین بر این نوع فکر یک بانوی ورزشکار ،مسلما حجاب شناسنامه یک بانوی ایرانی در کشورهای دیگر است. و افتخار بانوی ایرانی .

کاظم عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تبریک به این بانوی فرهیخته مسلمآ در پس تمام این موفقیت ها ،تلاش ،سختی و مرارتهای بسیار بوده است و ما تنها شیرینی برد را لمس می کنیم قطعآ حمایت ها و تربیت خانواده محترم ،فرهنگی و متدین مهندس فلاح باعث بروز اقتدارایرانی همراه با با حجاب کامل اسلامی توسط دخترشان در خارج از مرزهای ایران شده است .موفق و موید باشید

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابااین مسابقه ومقاماش که تو زرددراومد