با نهادینه کردن فرهنگ عذرخواهی موجبات عملکرد بهتر را فراهم آوریم

دسته: اخبار ویژه
۱۸ دیدگاه
دوشنبه - 2 اسفند 1395

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز صبح امروز در جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس ضمن خیر مقدم به وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه گفت:قبل از بحث استیضاح و صحبت درباره ی آن باید عرض کنم بنده سعی کردم وابستگی جناحی و گروهی نداشته باشم البته تا بحال فردا را نمی دانم.
محمدرضا صباغیان بافقی با بیان اینکه برای تمام دیدگاهها و نظرات احترام قائل هستم اظهار داشت: شاید عرایض من در قالب نگاه مرسوم در مجلس دولت به استیضاح نگنجد براین اساس قبلا از عزیزان عذرخواهی می کنم.
نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با اشاره به اینکه طبق مختصر بررسی که انجام داده ام آقای آخوندی را وزیری توانمند و صاحب ایده دیدم بیان کرد: بین وزرای فعلی با آن حجم و وسعت کار و شرایط سخت اقتصادی به ایشان نمره قابل قبولی می دهم.
وی افزود:کمتر وزارتخانه ای را من یاد دارم که در طول چند سال گذشته در این دولت و دولت های قبل پس از این گونه حوادث و اتفاقات مدیر رده بالایی از آنها به دلیل کوتاهی و قصور در زیر مجموعه مرتبط استعفا داده و برکنار شده باشد که این امر پس از حادثه تلخ قطار مشهد صورت پذیرفت.
صباغیان همچنین تصریح کرد: با این حساب حتما سوال خواهد شد که پس چرا استیضاح را امضا کردم و به عنوان موافق استیضاح صحبت می کنم استیضاح بنده از محورهایی که مطرح شده بیشتر مربوط به حادثه قطار تبریز مشهد که در سمنان رخ داد می باشد.
وی با بیان اینکه همانطوری که مستحضرید یکی از ضعف های بزرگ مدیریت و نظارت در کشور ما این است که اصولا در این گونه حوادث و اتفاقات افراد رده پایین مقصر شناخته می شوند و بعضا تنبیه می گردند خاطر نشان کرد: مسئولین ارشد نیز که در راس حوزه اجرایی می باشند از پاسخگویی مصون بوده و در حاشیه امن قرار می گیرند امری که امروزه اکثرا در دنیا و در کشورهای پیشرفته و مردم سالار به عنوان یک اصل شناخته شده و رعایت می گردد و همین عامل به طور اتوماتیک و خودکار بالاترین و بهترین مدیریت و نظارت را از طرف مسئولین اجرایی بوجود آورده است چرا که خوب می دانند و در صورت کوتاهی در زیر مجموعه آنها خود در معرض پاسخ دهی و برخورد قرار می گیرند.
نماینده مردم بافق، بهاباد، مهریز، ابرکوه و خاتم در مجلس شورای اسلامی گفت:ما و شما نمونه های زیادی از آن را در کشورهای پیشرفته و مردم سالار شاهد هستیم که در برابر اینگونه حوادث وزیر و نخست وزیر و رییس قوه مجریه عذرخواهی کرده کنار می رود برای مثال غرق شدن کشتی کره جنوبی استعفای نخست وزیر را در پی داشت و با قطع شدن بیست دقیه برق در ژاپن باعث شد وزیر نیروی ژاپن بیست دقیقه در حالت تعظیم ازمردم عذرخواهی کند.
صباغیان بافقی ادامه داد: این اندیشه و تفکر در سطوح مختلف اجرایی کشورها جاری و ساری می باشد بنابراین اعتقاد بنده این است که تا موضوع که امری عقلانی و اخلاقی و قانونی است و ابزار آن را هم قانونگذار در اختیار نمایندگان قرار داده است بدان عمل نشود مطمئن باشید بجایی نخواهیم رسید و مشکلات و کوتاهی ها مرتفع نخواهد شد.
وی با اشاره به اینکه با این روند هر روز شاهد نمونه های از آن در حوزه های مختلف خواهیم بود یادآور شد: اگر ما به این درجه از احساس وظیفه درکار خود می رسیدیم که در این گونه از مواقع نه حتی وزیر بلکه شخص رییس قوه مجریه را مورد استیضاح و پاسخگویی قرار می دادیم به راحتی بسیاری از مشکلات در کشور سامان می گرفت اگر مسئولین ارشد قوه ی مجریه می دانستند در قبال افزایش اعتیاد، بیکاری، طلاق، الودگی هوا، حقوق های نجومی، اختلاس ها، املاک نجومی، تخریب پلاسکو و امثال آنها باید خودشان پاسخگو باشند و حداقل خواسته عمومی که همان استعفا و برکناری هست تمکین می کردند جامعه ما روزگار بهتری داشت.
این مقام مسئول عنوان کرد:بنابراین با این نگاه و با توجه به اینکه در حوزه این وزارتخانه این حادثه ناگوار اتفاق افتاده و نزدیک به یکصد نفر از هموطنان عزیزمان کشته و مجروح شده و خانواده های یادی داغدار شده اند و خسارات زیادی به وجود آمده است استیضاح را امضا و به عنوانموافق عرایضی را عرض کردم باشد که با نهادینه کردن فرهنگ عذرخواهی و پذیرش مسئولیت در برابر هر نوع کوتاهی در زیر مجموعه خود موجبات عملکرد بهتر دستگاهها را با نظارت قوی تر و مستمر فراهم آوریم .
وی از نمایندگان مجلس تقاضا کرد تا با در نظر گرفتن جمیع شرایط و دقت نظر و فارغ از نگاههای سیاسی رای خود را آنچه مصلحت می دانند اعلام فرمایند.
صباغیان ابراز امیدواری کرد: اینگونه استیضاح ها باعث برطرف شدن ضعف و کاهش تخلفات و رشد و توسعه ایران اسلامی گردد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
داود خ.ش.م این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 1:20 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
پس از توصیه ی پدرانه ی مقام معظم رهبری به دکتر محمود احمدی نژاد مبنی بر عدم شرکت در انتخابات و پذیرش این مهم و همچنین اعلام عدم حمایت از کاندیای خاص از سوی وی ، بر همگان مشخص گردید که جریان احمدی نژادی در پی ایجاد دو قطبی در انتخابات نیست . از این روی انتظار می رود که مردم بافق از فردی مستقل و انقلابی همچو مهندس بقایی حمایت کنند . باشد که بهاری جاوید پس از این زمستان سخت و جانکاه برآید .
با آرزوی طول عمر مقام معظم رهبری ، از خداوند منان دوام سعادت ، عزت و موفقیت ملت ایران را تحت عنایات خاص امام عصر(عج) مسالت دارم.
داود خ.ش.م

    خشم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 22 اسفند 1395 - 9:53 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    این نظر را پس می گیرم ، احمدی نژاد و بقائی و مشایی هم نمی توانند کاری بکنند . تحلیل من در مورد این افراد اشتباه بود .

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 7:21 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت که با جرأت علیرغم فشارهای فراکسیون طرفدار دولت حرفتان را زدید .در بررسی مختصری از تعداد و نفرات موافق استیضاح بنظر میرسد فقط نمایندگان مناطق محروم کشور از فرط خستگی از بی عدالتیهای حاکم در احداث جاده ها و… طراحان استیضاح بودند.نمونش نماینده محترم خودمان.کاش عدم احداث چهل کیلومتری جاده بافق را پس از چهار سال چاشنی صحبتهایتان قرارداده بودید.و دهها هزار کشته جاده ای را.

امید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 8:22 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای نماینده .جا داشت نامی هم از ناتمام ماندن جاده بافق می بردیدبه جای تعریف از خود و وابستگی نداشتن به جناح.به جای بر میخ و نعل کوفتن

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 8:23 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

همانطور که در تصویر آقای صباغیان مشاهده می کنید 9 نفر در قسمت هیئت ریسه هستند که دارند با هم حرف می زنند وهیچ کدام به حرف نماینده گوش نمی دهند واقعا” وقتی مجلس به نظروحرف نماینده هیچ توجهی ندارد واصلا” همه امور فرمایشی وظاهرسازی ویرای فریب مردم است وای به حال مردم بیچاره و بدبخت

بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 8:42 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

دارم کم کم به این ضرب المثل ایمان می اورم که میگه کار هر مرد نیست خرمن کوفتن یعنی هر وقت صباغیان صحبت میکنه بیشتر ایمان میارم

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 8:49 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این سخنان نشان ازبی تجربگی نماینده شهرمان است چراکه ایشان موافق استیضاح بودولی به تعریف وتمجیدوزیرراه پرداخت که هیچ همخوانی نداشت وباعث خنده اطرافیان شده بود

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 10:29 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    جناب بافقی با کمال تاسف باید خدمتتان عرض کنم اگر شما درست به مطالب گوش داده بودید و میخواستید بدون غرض ورزی صحبت کنید هرگز چنین نظری نمیدادید.آقای صباغیان دلیل استیضاح خودشون رو در کمال احترام عنوان کردند.اطرافیان نخندیدند ولی بنده به حال شما هم خندیدم و هم تاسف خوردم

حاجی غلامحسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 9:52 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگردیدیدآقای تابش بیادتواین کارهادخالت کنه دیروزهم همین جورکه وزیرراه اومدتومجلس سریع بایه نامه رفت پیش وزیرمطمئن باشیدیه امتیازبزرگ برای شهرش گرفته وبهش رای مثبت داده ولی نماینده ماراه راگم کرده است

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 10:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با نظر کامنت 6 کاملا موافقم یک کلمه از جاده بافق نگفت قشنگ دقت کنید:قبل از بحث استیضاح و صحبت درباره ی آن باید عرض کنم بنده سعی کردم وابستگی جناحی و گروهی نداشته باشم البته تا بحال فردا را نمی دانم.
یعنی چی ؟مثل اینکه بگی جناب پادشاه ،مالک و سرور ما،همه وجود ما،جان نثارا،و…بغل کفش چپتون یکم خاکی شده
اقای قاسمزاده جناب مشاور صباغیان :یکم به این نماینده بگید کجا داره میره ؟

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 2:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دروووود بر صباغیان

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 3:00 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

افرین بر اقای صباغیان وخسته نباشید

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 6:04 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر آقای صباغیان
انشالله که در تمامی مراحل موفق و موید باشید

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 6:14 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باز هم صباغیان صحبت میکند ولی کدام نماینده تابه حال در تلویزیون دیده شده

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 2 اسفند 1395 - 9:55 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود برجناب صباغیان .مرد سخت کوش و خستگی ناپذیر،

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 3 اسفند 1395 - 10:15 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر نمایندگان پنج حوضه به اندازه یک سوم صبا غیان قدم برداشته بودند این پنج حوضه از ارد کان پیشر فت ان کمتر نود مثال گرفتن امبولانس برای همه حوضه گرفتن زمین برای دامداران مهریز وووو

فرهنگی بهابادی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 اسفند 1395 - 5:31 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم به سهم خود از جناب آقای صباغیان نماینده ی بزرگوار و معلم عزیز دیارمان بهاباد تشکر می کنم امید وارم همیشه سالم وتندرست باشند و بیشتر خدمات این مرد صادق درستکار وراستگورا ببینیم

نا صر دهقانزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه 4 اسفند 1395 - 10:52 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظر من بهتره پشتیبان این نماینده باشیم چون دل بندگی به مال دنیا ندارد وهر کار از دستش بر بیایید انجام میدهد وبايد در همه موارد پشتيبانش باشیم هنوز اول راه هست تا سه سال دیگر خیلی وقت هست پس زود قضاوت نکنیم