رسانه محلی باید منعکس کننده واقیعتهای جامعه محلی باشد

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

IMG_20170306_111421

IMG_20170306_111218

IMG_20170306_111213
معاون خبر صدا و سیمای استان یزد در جلسه هم اندیشی خبرنگاران آزاد شهرستانهای استان با اشاره به اهمیت رسانه محلی گفت : رسانه محلی باید منعکس کننده واقیعتهای جامعه محلی باشد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، حمید رضا جعفری معاون خبر صدا و سیمای استان یزد وظیفه رسانه محلی را بسیار مهم و تعیین کننده دانست و گفت : اعتماد به رسانه محلی بیش دیگر رسانه ها است و آمار های منتشره نشان می دهد بیش از 70 درصد مردم اخبار و اطلاعات خود را از طریق صدا و سیما بدست می آورند .

جعفری با اشاره به اقبال فضای مجازی در اطلاع رسانی بخاطر سهل الوصول بودن و دسترسی همگانی گفت : تحقیقات نشان داده مردم گرچه این اطلاعات را از طریق فضای مجازی دریافت می کنند اما تایید اخبار را در رسانه های رسمی و رسانه های منحلی جستجو می کنند .

معاون خبر صدا و سیمای استان یزد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستای 96 وظیفه خبرنگاران رسانه ملی را بسیار مهم ارزیابی نموده و گفت : خبرگزاری صدا و سیما ضمن بی طرفی سعی در پوشش مناسب اخبار انتخاباتی استان خواهد داشت و از خبرنگاران صدا و سیمای استان یزد در شهرستانه خواست در راستای تحقق اهداف خبرگزاری صدا و سیما با توجه به چارچوبها و قواعد تعیین شده و سیاستهای کلی نظام فعالیت خود را پیگیری کنند .

حمید رضا جعفری در بخش دیگری از سخنان خود به فضای پر نشاط و پویای روزهای پایانی سال و آغاز سال نو اشاره و گفت : اینکه برخی از رسانه ها الخصوص در فضای مجازی نسبت به سیاه نمایی و نا امید کردن مردم در حال فعالیت هستند ، نکته جدیدی نیست و رسالت خبرنگاران رسانه محلی اینست که واقعیت جامعه که همان شور و نشاط مردم در روزهای پایانی و فرارسیدن سال نو است را به تصویر بکشند .

معاون خبر صدا و سیمای یزد ضمن اعلام آمادگی خبرگزاری صدا و سیمای استان یزد برای انعکاس اخبار محلی و منطقه ایی استان گفت : خوشبختانه خبرگزاری صدا و سیمای مرکز یزد در همه مناطق شهرستانها و حتی روستاهای استان خبرنگار فعال دارد و سرعت و دقت خبرنگاران صدا و سیما باعث افتخار استان یزد در عرصه خبر رسانی استان یزد است .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۴
برچسب ها: