نامه تعدادی از فعالین کارگری بافق به مدیرعامل شرکت سنگ آهن

دسته: عمومی
۱۶ دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

جناب آقای عسکری باقرآبادی
مدیرعامل محترم شرکت سنگ آهن مرکزی بافق
با سلام و دعای خیر
احتراما مصاحبه حضرتعالی را در سایت وزین «بافق فردا» را خواندیم مواردی را درباره انجمن صنفی بیان فرموده بودید ایکاش قبل از انجام چنین مصاحبه ای لااقل یه تحقیق کوچک انجام می دادید که ما علی رغم میل باطنی و به جهت شفاف سازی مجبور به پاسخگویی نمی شدیم.
فرموده بودید که دو مرحله انتخابات برگزار شد اما مورد استقبال قرار نگرفت باید به استحضار برسانیم که هم شما و هم اداره کار می دانستید که کارگران نسبت به تشکیل شورای اسلامی کار با توجه به عملکرد ضعیف شورها مود استقبال قرار نمی گیرد و خوب می دانید عدم استقبال کارگران از شورای اسلامی کار بدلیل رغبت آنهت جهت تشکیل انجمن صنفی کارگران است حال مراجعه یکی از مدیران شما به اداره کار استان جهت جلوگیری از تشکیل انجمن را هنوز هضم نکرده ایم .
فرموده بودید اگر بررسی کنید هیچ شکایتی در اداره کار بافق و یزد پیدا نمی کنید. چرا به این فکر نکرده اید شاید هم فضا به گونه ای شده که هیچ کارگری بخاطر ترس از آینده شغلیش این ریسک رانمی کند وباید بسازد و بسوزد فضا آنقدر ملتهب است که ما امضا کنندگان هم که برای خود ادعا نترس بودن را هم داریم و از کارگران فعال هستیم بخاطر این فضاها جرات انتشار نام را خود را نداریم .
فرموده بودید خود مدافع حق و حقوق کارگر هستید و هر تصمیمی تا جزء ترین مد نظر مدیر است . آیا خبر دارید در مورد روزمزد دایم کردن بچه ها بعد از دو سال چه سختگیریها نابجا که انجام نمی شود( تا کنون احکام کمتر از 100 نفر از 1600 نفر صادر شده ) ایا به نظر شما این روزمزد کردن در یک شرکت خصوصی از تبدیل وضعیت کردن در زمانی که شرکت دولتی بود سخت تر است یادتان است که تبدیل وضعیت به ان مهمی در کمتر از یک سال بیشتر طول نکشید .
فرموده بودید تفکر شورای کارگری به طور کامل در ایران جا نیفتاده و زود با احساسات داخل فازهایی می شویم که باعث صدمه زدن به کارگر می شود این سوالات راداریم در طول 6 سال مدیریت مهندس احمدیه که دوران بسیار حساسی بود مگر تعامل بسیار خوبی بین مدیریت و انجمن نبود مگر در سال 90 که این انجمن نبود که مسایل را به خوبی مدیریت کرد؟! آیا با اتحاد و همدلی که به وجود آورد باعث افتخار و بالندگی شهرستان نشد؟ درسال 93 که دیگر این تشکل کارگری بخاطر سیاستهای شما وجود نداشت چه بی احترامی ها چه رسوایی ها و چه شرمساریها برا شما و شهرستان صورت نگرفت ؟! مظمن باشد سال 93 انجمنی که متاسفانه حضرتعالی باعث به حاشیه رفتنش شدید اگر وجود داشت مانند سال 90 احساسات کاذب کارگران را درست هدایت و مدیریت کرده بود .
اما سخن پایانی گفته بودید که سه سال سکوت کنید ما پنج سال سکوت کردیم اما پیشنهاد میکینم بجای مد نظر قراردادن مسایل ریز کارگری فکر و ذکرتان معطوف به مسایلی چون گندله – فولاد و … کنید.
اجازه بدهید انجمن صنفی کارگران که میتواند بال برای شما باشد نه وبال تشکیل گردد.استخدام کارگرها تسهیل یابد و رابطه تان و ذهنیتان درباره فعالیتهای کارگری مثبت باشد . زود واکنش نشان ندهید . زود شکایت نکنید چرا که سنگ آهن ملک شخصی هیچ کس نیست اگر قبول دارید که این کارگران صاحبان اصلی این شرکت هستند . پس بهشون حق بدهید که نسبت به اینده خود و تغییراتی که در اینده نزدیک در حال رخ دادن است حساس باشند .
ایام به کام

تعدادی از کارگران فعال


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هرکسی یه تاریخ مصرفی داره و یاد و خاطره در اذهان باقی خواهد ماند یکی بد یکی خوب

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت…………

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تفنگ ابپاش که داره مطلب میزنه و همه را رسوا میکنه.

حقگو این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

انجمن صنفی کارگران فقط وسیله ای است برای ابزار کردن کارگران و بالا کشیدن افراد سود جو و فرصت طلبی چون ع یزدانی

ناراضی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۲:۵۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

راست میگن مدیر عامل اینا آوردن

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام به نظر میرسد بافق فردا از یک رسانه بیطرف به رسانی نه طرفدار یک حزب نه طرفدار یک گروه که هر دوی اینها جای اشکال دارد بلکه بدتر به یک رسانه بابت مقصود و اهرم فشار یک عده ای کمتر از انگشتان دست قرار گرفته متاسفم که آینده سیاسی یک رسانه و تمامی نویسنگان آن به آینده چند فرد یا به جرات یک فرد گره زده میشود و براحتی آلت دست میشویم. البته گذر زمان خیلی موارد را شفافتر خواهد کرد. انشاله که غشی شخصی در کار نباشد و از چشم مردم که همانا ناظرینی فهیم هستند نیافتید. ایام به کام یکی از فعالین کارگری

یک بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما گروه دیگری ازفعالین کارگری دقیقا خلاف این صحبتها را میگوییم. اقای عسکری بدون کوچکترین خللی در تصمیماتتان بکارتان ادامه دهید. کارگران دعاگویتان هستند وازکسانی که بنام کارگر پیگیر منافع شخصی خود هستند بیزاری میجویند.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود عالی بود
فقط اونجا که گفتیدتغییراتی که در آینده نزدیکدر حال رخ دادن است چیه؟

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من با تشکل کارگری صد در صد موافقم واین را هم می دانم که انجمن صنفی فقط دنبال منافع خودش بوده وهمواره جناحی عمل کرده
است

بی نام این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام دوست عزیز پست خالی ندارم فعلا دست نگه دارید.

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

انجمن صنفی نگو”بگو انجمن سیاسی

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا خیلی متاسفم دوستان انجمن یا پست به دیگر دوستان نرسیده یا اینکه متوجه شده اند که خورشید مدیریت حاجی اقا به غروب نزدیک شده که این حرفها را میزنند دوستان انجمن اگر واقعا فعال ودلسوز بافق هستید حاجی اقا گفتند سه سال هیچی نگت من سه هزار میلیارد سرمایه گذاری میکنم بعد از سه سال که دیدت همه اش دروغه چرا هیچی نگفتد چرا نگفتد امارهای گندله غلطه چرا نگفتد گندله باهمین روشی که داره پیش میره بیست سال دیگه هم راه نمیفته ، چرا نگفتدکوره بلند پشت آهوی نره وامار پیشرفت هشت درصد ی که پارسال تو مسجد جامع برا کوره بلند دادن دروغ بود چرانگفتد 80 میلیارد تومنی که به فولاد سمنان دادن وهنوز پس نگرفتند ونمی تونن پس بگیرن اسمیش اختلاسه ، نه معوقه ، چرا نگفتد 130 میلیارد تومنی که پیش پارسان پوششه اسمیش اختلاسه نه معوقه ، چرا نگفتد همه این پولها برای ماندگاری بر پست ریاست داده شده وچراهای دگر !!! کاگرا به خدا همه اینها رو میدونن ونمیدنن به کی اعتماد کنن چون میبینن اکثرا سم دارن حتی نهادهای نظارتی ، مگر امام زمان بیاد به داد مردم برسه ومردم را از دست این قوم هزار رنگ ومتلب و دروغگو نجات بده

حسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۹:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نه .درست نگفتید سنگ اهن ملک شخصی اقای عسگری ودوستانش هست وهر چه او گفت در ست است وبقیه غلط..بی خود اعتراض نکنید

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کو گوش شنوا احسنت بر شما گفتنی هارو گفتید

فتاحی قلعه ای این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این انجمن هرچی بود سماجت کرد خیلی از کارگران تبدیل وضعیت شدندو اگر هم الان بود این وضعیت نبود و یکنفر وقتی تشریف اوردند فرمودند مطمئن باشید اگر نتونستم کسی را تبدیل وضع کنم پاچه های شلوارم را بالا می کشم و ابهای اسیدی ته استخراج راه میرم.

منوچهر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۷:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام در مورد عدم استقبال پرسنل از شورای کارگری را خوب اومدی من هم صد درد موفقم