اجرای طرح تاب آوری اجتماعی ویژه بانوان در بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

مسئول دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری بافق از اجرای طرح تاب آوری اجتماعی ویژه بانوان در این شهرستان خبر داد.

ناهید مظفری هدف از اجرای این طرح را ارتقا آگاهی و سطح سلامت روانی، جسمانی و اجتماعی زنان و خانواده ها دانست و افزود:افزایش تاب آوری اجتماعی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی می تواند از بروز تعارض خانوادگی جلوگیری کند.

وی بیان کرد: توسعه مشارکت در امور شهری، ارتقای فرهنگ شهرنشینی و کاهش آسیب های اجتماعی از دیگر اهداف برگزاری این طرح است.

مشاور فرماندار در امور بانوان در رابطه با اجرای این طرح در بافق تصریح کرد: در مرحله اول این طرح، دو مدرس منتخب از شهرستان با حضور در دوره های آموزشی استان اطلاعات لازم را کسب نموده و درمرحله بعدی با توجه به رده بندی محلات مختلف کارگاههای آموزشی ۸ ساعته با موضوع زندگی، شامل مهارت های ده گانه زندگی برگزار و به بانوان آموزش داده خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه آسیب اجتماعی و تاب آوری اجتماعی از موضوعات روز می باشند لذا اجرای آن موجب می شود تا میزان تحمل اجتماعی در خانواده ها بخصوص بانوان افزایش یابد و همچنین توانمندی آن ها برای حل مسائل رشد پیدا کند.

مظفری با اشاره به نتایج اجرای این طرح نیز گفت: افزایش اعتماد به نفس و مهارت حل مسئله بیش از هر مورد دیگری در اجرای طرح تاب آوری اجتماعی لحاظ خواهد شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۸
برچسب ها: