افزایش یک میلیارد ریالی اعتبار صیانت از ذخیره گاه ارس باجگان بافق/ احیاء بیابان های بافق توسط خیران جنگل کار

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

photo_2017-03-08_09-09-39

photo_2017-03-08_09-09-43

photo_2017-03-08_09-09-46

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال از افزایش یکصد میلیون تومانی اعتبار برای توسعه جنگل های ارس باجگان بافق خبر داد .

فریبرز غیبی اظهار داشت: باتوجه به وضعیت و پتانسیل های موجود در بافق، این مبلغ به جمع اعتبارات استان یزد افزوده می شود.

وی همچنین با اشاره به فعالیت خیران جنگل کاری در سطح کشور، گفت: تعدادی از خیران که قصد اختصاص خمس یا زکات مال خود در راه ایجاد فضای سبز و خدمت به محیط زیست دارند در شهرستان بافق متمرکز می شوند تا بیابان زدایی، جنگل کاری و کشت گیاهان دارویی انجام دهند.

مسئول جنگل های خارج از شمال کشور به کشت گیاهان دارویی از طریق اقتصادی کردن عرصه های طبیعی و ایجاد اشتغال در شهرستان بافق اشاره و بیان کرد: برنامه ای به عنوان کشت گیاهانی مثل علف بار یا آویشن و.. که در این منطقه وجود دارد اجرا می شود.

غیبی افزود: کارگاه کوچکی نیز با هماهنگی یک سرمایه گذار برای فرآوری محصولات، ایجاد و بازاریابی آن توسط وزارت جهاد کشاورزی صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سطح کشت گیاهان دارویی حدود 170 هزار هکتار است، تصریح کرد: حدود 500 هزار هکتار از سطح کشت این گیاهان در کشور توسط وزارت جهاد کشاورزی، افزایش می یابد.

مشاور معاون مزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سطح زراعت در برنامه ششم حداقل 250 هزار هکتار افزایش می بابد، گفت: علاوه بر آن در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور 550 هزار هکتار احیاء و توسعه رویشگاه کشور با گونه های گیاهان دارویی دارای اقتصادی ( گونه های بومی هر منطقه) انجام می شود.

غیبی افزود: هدف از اجرای این برنامه توانمند سازی جوامع محلی از طریق حفاظت توسط ساکنین این شهرستان است.

وی میزان حفاظت مشارکتی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور را تاکنون10 میلیون هکتار عنوان کرد وگفت: حفاظت مشارکتی به منظور حفاظت عرصه ها در قالب طرح به مردم و جوامع محلی است که علاوه بر ایجاد اشتغال، از عرصه های خود حفاظت، احیاء، توسعه و بهره برداری می کنند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۷
برچسب ها: