جایگاه بافق در زمینه ایجاد نیروگاه خورشیدی کجاست؟

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

استاندار یزد با اشاره به انعقاد قرارداد ساخت ۱۲ نیروگاه انرژی خورشیدی در یزد، از بهره‌برداری سه نیروگاه در سال آینده خبر داد.

سیدمحمد میرمحمدی در نشست شورای اداری استان یزد در ارتباط با اقدامات زیربنایی که در استان یزد انجام شده است اظهار داشت: بسترسازی‌های توسعه، سرمایه‌گذاری، اشتغال و همه پیشرفت‌هایی که دنبال می‌کنیم به وسیله توسعه اقدامات زیربنایی انجام میشود.

وی در ارتباط با عملکرد دولت در یزد خاطرنشان کرد: اجرای روکش راه‌های روستایی به طول 800 کیلومتر، 300 کیلومتر راه روستایی، رفع اشکال از 29 مورد نقاط حادثه‌خیز در استان یزد، بهسازی و روکش راه اردکان نائین به طول 70 کیلومتر، احداث زیرگذر مهریز، احداث راه ابرکوه مروست به طول 70 کیلومتر، احداث 55 کیلومتر باند دوم راه اردکان چوپانان و بهسازی 30 کیلومتر باند قبلی از جمله اقداماتی است که در این دولت انجام شده است.

میرمحمدی از تحویل 11 هزار و 31 واحد مسکن مهر به متقاضیان خبر داد و گفت: 250 کیلومتر از راه آهن بافق زرین‌شهر بر اساس مصوبه باید دوبانده می‌شد که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 69 درصد و هزینه کرد 250 میلیارد تومان انجام شده و ان‌شاءالله سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار یزد با بیان اینکه قطعی برق در یزد خیلی کم بوده است، گفت: در ارتباط با انرژی خوشبختانه تلاش‌های زیادی صورت گرفته و این تلاش‌ها سبب شده که تولید برق در استان یزد مازاد بر نیاز باشد و بتوانیم شبکه‌های ملی را تغذیه کنیم.

وی به ظرفیت استان یزد در حوزه تامین برق از طریق نیروگاه‌های خورشیدی گفت: بیش از 12 مورد از درخواست‌های ساخت نیروگاه خورشیدی منجر به قرارداد ساخت شده و سه مورد هم ان‌شاءالله تا سال آینده به بهره‌بردرای می‌رسد.

میرمحمدی در ارتباط با گازرسانی در استان یزد گفت: شبکه‌گذاری برای گازرسانی در یزد از سال 75 تا 92، پنج هزار کیلومتر بوده و در دوره این دولت دو هزار و 40 کیلومتر انجام شده است.

رئیس شورای اداری استان یزد بیان کرد: در زمینه پذیرش اشتراک هم در سالهای 75 تا 92 تعداد 303 هزار و 874 مشترک بوده و در این دولت این آمار 95 هزار مورد بوده است.

استاندار یزد ادامه داد: حجم جایگزینی سوخت مایع در صنعت استان یزد هم از سال 75 تا 95 به مقدار یک میلیون و 191 هزار متر مکعب در ساعت بوده که در این دولت این میزان 823 هزار و 960 متر مکعب بر ساعت بوده است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
زاده رحماني این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۴:۱۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
در بافق، مجوز احداث دو نيروگاه اخذ و در حال طي فرايند خود جهت اخذ مجوز اتصال از سانا (سازمان انرژي هاي نو ايران) مي باشند.

اعضای آفتاب توسعه وعمران بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا با پول های این تعاونی نیز نیروگاه احداث سود ویا در صورت کم بودن دراین طرح شرکت داده شود؟