توسعه کارخانجات هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان در برداشته است

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ فروردین ۱۳۹۶

مدیر عامل کارخانجات لکوموتیو شهرستان بافق از توسعه کارخانجات با هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان خبر داد.

محمد انوری اظهار داشت: احداث کارخانجات تعمیر لکوموتیو در دهه 60 آغاز و در ابتدای دهه 70 به بهره برداری رسید.
وی افزود: کارخانجات 76 هکتار وسعت دارد که از این میزان 4 هکتار فضای مسقف کارگاهی و اداری را به خود اختصاص داده است.

انوری همچنین با بیان اینکه ماموریت ابتدایی کارخانجات لکوموتیو بافق تعمیر و نگه داری ناوگان لکوموتیو” جی ای” بوده است عنوان کرد: راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ابتدای دهه 70 ناوگان لکوموتیوهای” جی ای” را به منظور کمک به حمل بار خریداری کرد و این کارخانجات با ظرفیت نیروی انسانی نزدیک به 200 نفر کار را شروع کرد .

مدیر عامل کارخانجات لکوموتیو بافق تصریح کرد: با توسعه فعالیت ها و همچنین توسعه راه آهن و ورود ناوگان جدید به راه آهن جمهوری اسلامی ایران لکوموتیو” الستون” با “جی ای” به عنوان دو ناوگان سنگین به لحاظ توان حمل بار جزء لکوموتیو های روز دنیا توسعه پیدا کرد و در حال حاضر بالغ بر 600 نفر نیروی انسانی در مجموع کارخانجات فعال است.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای کار با 200 نفر فعالیت آغاز شده است خاطر نشان کرد: امروز 530 نفر در بخش غیر دولتی بصورت غیر مستقیم در مجموعه کارخانجات و مجموعه کارگاههای وابسته به آن که توسط بخش خصوصی فعال شده است فعالیت دارند.

انوری همچنین اضافه کرد: دو ناوگان ذکر شده نزدیک به یکصد دستگاه در بخش تعمیرات جاری براساس تعاریف و دستورالعمل های کارخانه سازنده لکوموتیو و همچنین در بخش تعمیرات اساسی به ان پرداخته است که این یکصد دستگاه لکوموتیو بیش از 150 دستگاه معادل را با سطح دسترسی به 85 الی 90 درصد ایجاد می کند.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه به منظور ایجاد نیروی کشش حدود 35 درصد ظرفیت لکوموتیو باری شبکه راه اهن جمهوری اسلامی ایران توسط این دو ناوگان تامین می شود گفت:بافق به دلیل قرار گرفتن در چند راه مواصلاتی ضرورت ایجاد کارخانجات با ماموریت تعمیر و نگه داری لکوموتیو داشته است .

وی یادآور شد: مجموع فعالیت ها اعم از روند قراردادها، واگذاری و تمام امور تصدی گری و خدماتی در حوزه تعمیر و نگه داری لکوموتیو به بخش غیر دولتی واگذار شده است.

انوری همچنین از فعالیت 75 درصدی کارگاههای خصوصی در بخش تعمیر و نگه داری لکوموتیو خبر داد و اظهار داشت: در سال 390 مجموع فعالیت و قراردادها کارخانجات در حوزه تعمیر و نگه داری خدماتی و پشتیبانی نزدیک به 5 میلیارد تومان بوده است که در حال حاضر این اعداد وارقام به 110 میلیارد تومان می رسد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
کارمند کارخانجات این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای مهندس انوری یقینا” زحمات شبانه روزی شما بر هیچکس پوشیده نیست حتی همکاران منتقد نیز بر مدیریت دلسوزانه و آینده نگر شما اعتراف میکنند . نمی دانم چگونه و با چه احساسی میتوان از شماتشکر کرد .شما دقیقا” همانند معلمی هستید که از قبولی شاگردان خود با نمره عالی خوشحا لتر میشودودر عین حال برای آینده دیگران هم زمینه موفقیت را فراهم میکنید .هرگونه فکر میکنم نمی توانم شما را بگونه ای که حق شما هست معرفی کنم . فقط میتوان بگونم خسته نباشید.خدا را گواه میگیرم که در این موقعیت از زمان هرکس دیگر به جای شما بود کارخانجات افق نامعلومی را می بایست تجربه میکرد .امیدوارم که ما نیز قدر این موقعیت و همچین مدیریتی را بدانیم.

سیروس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باتشکرازاقای مهندس انوری و همه کسانی که درکارخانجات باعث چرخیدن چرخهای اهنین می شوند.
کلمه “الستوم “نیز اشتباها الستون تایپ شده.

کارمند این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش شرکتهایی که در کارخانجات کار میکنند ، حق کارکنان را نیز بدرستی میدادند.پولهای کلان گرفته میشه ولی به کارمند و کارگر بدرستی حقوق نمیدن.مخصوصا شرکت …