کاندیداهای شورای شهر وعده های دروغ ندهند

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

این روزها برخی از کاندیداها برای کسب آرای بیشتر به نفع خود وعده های رنگارنگی می دهند، آیا واقعا نمی دانند که این چنین وعده ها در حیطه مسئولیت و کار آنان نیست!!
بی تردید بسیاری از افرادی که به عنوان کاندیدای احتمالی مطرح هستند، فعالیت های مختلفی را برای ورود به این نهاد مردمی آغاز کرده اند و یا در دست طراحی و اجرا دارند.

این روزها برخی از کاندیداهای شورای شهردر اکثر شهرها سعی می کنند که برای کسب آرای بیشتر به نفع خود وعده های رنگارنگی را برای انجام کارهای مختلف به مردم و به ویژه به جوانان بدهند که این رویه از هر جهت نیازمند تامل بسیار است.

آیا واقعا کاندیداها نمی دانند که آنان تنها دو وظیفه قانونگذاری و نظارت بر امور عمومی شهر را بر عهده دارند که این چنین مردم به ویژه جوانان را سر کار گذاشته و وعده هایی می دهند که وظیفه قانونی مسئولان اجرایی است.

پای صحبت نامزدهای انتخاباتی که می نشینی سخن از رفع معضل بیکاری، ایجاد اشتغال برای جوانان، ایجاد مراکز علمی و فرهنگی می دهند در حالیکه هیچکدام از اینها از وظایف این کاندیداها نیست.
شاید بهتر است که کاندیداها قبل از ورود به عرصه انتخابات شورای شهر نیم نگاهی هم به وظایف قانونی خود داشته باشند تا از این طریق دیگر وعده های پوچ و توخالی نصیب مردم به ویژه جوانان نکنند و آنان نیز امیدوار به این وعده ها نباشند.
از این رو باید گفت؛ انتظار شایسته این است که نامزدهای انتخاباتی شورای شهر وعده های دروغین، غیرعقلایی و ناممکن به جوانان ندهند، زیرا کاندیدایی که وعده دروغ می‌دهد اگر خلف وعده کند یا این که عمل خود را به گردن مسئولان اجرایی بیاندازند و یا همچنان سعی می‌کند برخی کارشکنی‌ها را عامل تحقق آن معرفی کند در حقیقت باعث بی اعتمادی مردم می شوند.

البته مردم و جوانان هم باید مراقب باشند و وعده هایی که از زبان برخی کاندیداها می شنوند را جدی نگیرند چراکه هیچگونه ضمانت اجرایی برای اینگونه وعده ها وجود ندارد.

آنچه مهم است شورای شهر نیازمند افرادی متعهد، توانمند و باسواد از نظر سیاسی و اجتماعی است تا درد شهروندان و جوانان را در فضای واقعی و نه شعاری پیگیری نمایند.

فراموش نکنیم که امروزه وعده های انتخاباتی از طریق رسانه های مدرن به آسانی ثبت و ضبط می شوند و به آسانی قابل بازیابی و انتشار مجدد است.

اگر در گذشته به دلیل محدودیت رسانه ها کاندیداها به راحتی می توانستند منکر حرف های خود شوند ، باید بپذیریم که امروزه به لطف تکنولوژی های نوین ارتباطی امکان انکار وعده های داده شده وجود ندارد و این خود چالشی برای نمایندگان بد قول خواهد بود.
در خاتمه به واجدین شرایط رأی دادن در انتخابات یادآور می شود که انتخاب نماینده اصلح نیازمند دقت و موشکافی در وعده های آنان و صرف وقت و زمان است که می بایست از سوی رأی دهندگان حوزه انتخابیه انجام شود و هر چه قدرت پرسشگری آحاد جامعه از کاندیداهای احتمالی بیشتر شود، امکان انتخاب فردی با وعده های مبتنی بر برنامه های قابل سنجش بیشتر خواهد بود و به کاندیداهای احتمالی نیز توصیه می شود که به دنبال جلب آراء به هر وسیله ممکن نباشند.

چرا که انجام بسیاری از کارها و تحقق وعده ها، نیازمند فراهم شدن شرایط خاص است و در این میان کاربران رسانه ها، به ویژه ابزارهای ارتباطی مجازی، که امکان تهیه و انتشار هر گونه محتوایی از وعده های شما را در قالب های مختلف صوتی، تصویری، ویدئو،یی متنی وغیره را دارند، به عنوان ناظرانی همیشه حاضر در انتظار تبدیل وعده های کاندیداهای پیروز به اقدامات عملی خواهند ماند و مطالبه وعده های داده شده را حق مسلم خود خواهند دانست.

مهناز عباسی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
قلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به اعضای شورای قبلی که دوباره ثبت نام کرده اند بگویید به کدام وعده هایشان عمل کرده اند من تمام بروشورهایشونو دارم ان شاالله موقع تبلیغات رو می کنم تا دروغهایشون ثابت بشه…

ملت این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۴:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باید به ایشان یادور شویم دروغ گو دشمن خداست به خاطر رسیدن به پست سر مردم را شیره نمالید واقعیت را بگویید اگر راستگو باشند مردم بیشتر خواهان این عزیزان میشوند درکل همانطور که خدا گفته راستگو باشید تا رستگار شوید وخدا کذب گویان را لعنت کرده وسلام