کوه بافق سنبل مناطق حفاظت شده ایران مرکزی/وضعیت موجود جاده گزوییه معادله باخت باخت است

دسته: عمومی
۹ دیدگاه
یکشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

معاون اداره کل محیط زیست استان یزد گفت: کوه بافق سنبل مناطق حفاظت شده ایران مرکزی است.

اکبری با بیان اینکه ۸ درصد از خاک استان در قالب مناطق حفاظت شده مدیریت می شود اظهار داشت : کوه بافق با ۸۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده سنبل و گل سرسبد مناطق حفاطت شده ایران مرکزی است.

وی افزود: به جرات می توان گفت منطقه حفاظت شده کوه بافق به لحاظ تنوع زمین شناسی، چشم انداز و رویش گیاهان بویژه جنگل های اورس و رویش دشت شیطور و زیستگاه پلنگ یکی از مناطق حفاظت شده بااهمیت ایران است.

اکبری با اشاره به اینکه بسیار مهم است که بتوان منطقه را به شکل طبیعی و تا حدامکان بکر نگه داشت تصریح کرد : به عنوان یک کارشناس وظیفه شرعی دارم که بیان کنم به لحاظ کارشناسی اجرای جاده گزوییه در منطقه حفاظت شده به صلاح نیست.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به مسائل اجتماعی بوجود آمده و پاسخگو نبودن دستگاههای مسئول از جمله راه و شهرسازی محیط زیست را وادار می کند تا برای رفع مشکل مردم فکری بیندیشد.

معاون اداره کل محیط زیست استان همچنین با بیان اینکه در حقیقت به صلاح نیست بیشتر از این محیط زیست و مردم منطقه سبزدشت روبروی هم قرار گیرند یادآور شد: در جمع معترضین هم به مردم هم اعلام کردیم درخواستی به تهران مبنی بر برگزاری جلسه در سازمان مرکزی دفاتر تخصصی ارسال و به یک نحوی این مشکل برطرف می شود.

وی گفت: پیگیری و نتیجه گرفتن این موضوع منوط به حمایت مسئولین بویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان است و چنانچه مسئولین نامبرده کمک و همکاری کنند خواهیم توانست در تهران به توافقاتی برسیم .

اکبری بیان کرد: اگر حمایت فرماندار و مخصوصا نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نباشد به هیچ وجه نمی توانیم تضمین انجام چنین کاری را ظرف بیست روز که هیچ در چند سال آینده هم بدهیم.

وی با بیان اینکه این وضع نه شایسته مردم است نه محیط زیست عنوان کرد:وضع بوجود آمده کمک به محیط زیست و مردم نمی کند و یک معادل باخت باخت است و برای اینکه بتوان از این وضع بیرون آمد باید با بکارگیری تمهیدات کافی بتوان گزینه مناسبی را برای مردم ایجاد کرد.

اکبری ادامه داد : نیاز است جلسه در سازمان مرکزی برگزار شود و مسیولین استان نیز حمایت قاطع از این موضوع داشته باشند.

وی همچنین به برگزاری جلسه معاونت عمرانی استانداری با فرماندار بافق اشاره و تصریح کرد: در این جلسه برنامه ی خوبی برای ادامه کار مدنظر قرار گرفت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
تیزبین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حضرت آقای کارشناس که احساس شرعی می کنی اگر کمی دقت نظر داشته باشید متوجه مغلطه کاریتان می شوید:
1- جاده فعلی که در حال استفاده مردم است حدود 70 کیلومتر است از وسط همین جنگل اروس وشیطور می گذرد درحالی که جاده گزوییه حدود 35 کیلومتر است .عقل آدمیزاده حکم می کند که کمتری را احداث کند.اینقدر کارشناسی های مملکت دقیق است که گاهی به مدارک دانشگاهی هم باید شک کرد!!چرا دقت ندارید؟؟؟
2- معدن دی 19 میلیونها هکتار خاک ودشت ومرتع را اصلا ازبیخ وبن نیست خواهد کرد چرا محیط زیست سکوت کرده و با گرفتن قولهایی می خواهد اجازه بدهد؟؟؟انگار فقط مشکل درصد محیط زیست است که چون مردم روستاها ندارند نمی شود ولی برای معدن می شود!!
3- بنظر شمای کارشناس آیا زجر دادن بیهوده و اضافی مردم موجب تشویق مردم به حفاظت منابع طبیعی می شود یاآنان را به تخریب بیشتر می کشاند؟؟؟
4- شما چرا برای بزرگراه تهران-شمال که میلیونها هکتار جنگل قدیمی را با خاک و قیر وآسفالت یکسان کرده و پوشش جانوری آن صدهابرابر بیاناهای شیطور است دل نمی سوزانید و احساس شرعیتان بجوش نمیآید؟؟؟

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی هم به صرفه بنظرنمیرسه

انتقاد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جاده گزوییه حق مسلم مردم بافق و مردم سبزدشت بافق است
اهالی روستای” گ ” به خاطرحفظ منافع و مراتع خود و نسبت فامیلی با یکی از مسیولین شاخص شهر میخواهند جلوی پیشرفت جاده را به بهانه یوزی که اصلا در این مسیرجاده وجود خارجی ندارد بگیرند .
شماهم اگر نمیخواین کاری کنین بهانه تراشی نکنیدلطفا
این جاده بافق را به نوعی ازبن بست نیز بیرون خواهد برد

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این جاده کجاش بافق رو ازبن بست خارج میکنه!!!!!
بایدهمه جوانب .اقتصادی.محیطی ووووووو….رادرنظرگرفت.همه جوانب رو که درنظربگیریدساخت این جاده مضراتش بیش ازمنفعتهایش می باشد.بایدکلی دیدوکلی اندیشیدنه شخصی.

علی زمانی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نظرم کوه باجگان درست می باشد

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۴:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا این جاده فقط 28 کیلومتر راه را نزدیک می کند ایا ارزش تخریب محیط زیست را دارد ضمنآ اگر جاده را از مسیز تلخاب و سیروس اباد احداث کنند بهترین مسیر است و مشکلی هم برای محیط زیست ایجاد نمی کند نمی دانم چرا این مسیر را ایجاد نمی کنند.؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه عجب آقای اکبری بعد از این همه سال فهمیدند که در مقابل مردم قرار گرفتن خوب نیست…

سبزدشتی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اصلا اگر کسی رد پای یوز را در ده سال قبل تو این منطقه جاده گزوییه دیده عکسش روبیاره به یکی از دهیاریهای منطقه سبزدشت تحویل بده تا جایزه در حد جایزه نوبل رو بگیره ، بابا یوز شده خمره نون دونیه بعضی ها ومحیط زیست ، میدونید چرا نمیگذارن جاده در بره ؟ چون دیگه دوستان نمیتونن برن تو اون منطقه شکار بزنن مردم رفت واومد میکنن ولوشون میدن دوستان محیط زیست گوشتیشون از این منطقه تامین میشه !!! خداوکیلی شما اگه جای محیط زیستیا بودت میگذاشتد جاده در بره ؟ نون خودتونو آجر میکردت ؟ تازه من فکر میکنم سهمیه بعضی مسئولین هم میرسه

    ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    نه دوست عزیز اینجوری نیست.درسته بودجه داره .یوزهم دیده شده ولی متآسفانه تعدادشون افزایش نیافته که احتمال دادندیاهمشون نر ویا همشون ماده هستند(یکی ازاحتمالات)واحتمال بعدی ازترس و وحشتی که از رفت وآمدهای جاده گزوئیه است.بایددنبال کامنت شماره6راگرفت ومسیرراتغییرداد