اردیبهشتی دیگر

دسته: عمومی , مقالات
۹ دیدگاه
یکشنبه - ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

این روزها هوا بهاریست و اردیبهشت دومین برج بهار طلوعی دوباره کرده است . اردیبهشتی که برای شهر من حافظ خرمن ها خاطره ، تحرک و جوشش بود اردیبهشتی که لحظاتی تلخ و شیرین را رقم زد تا قطار پیشرفت بافق حرکتی دوباره کند .

از نوشته های حک شده در صفحه اردیبهشت بافق ، میتوان اردیبهشت 90 را خواند آن اردیبهشتی که مردم بافق پس از سال ها صبرشان به سرآمد ، امیدشان از نجابت و تحمل سختی ها برگشت و تدبیر کردند تا شرایط را خود عوض کنند و سلطنت چندین ساله ناملایمات که شهر را به نفس نفس انداخته بود بردارند و برای رهائی از یوغ مافیای سیاسی ، اقتصادی و … همقدم باشند و بالاخره برای صرف کردن فعل خواستن ، قدمهایی انقلابی برداشتند ، قدمهائی همراه و متحد که امروز میتوان ثمره آن را در سرتاسر شهر دید .

یادمان هست ، قدمهای انقلابی و اردیبهشتی مردم بافق که سرشار از مبارزه با ناملایمات بود ، گستره ای داشت که با بیفکری و شاید کم تحرکی مسئولین وقت شهر و یکدندگی در استان به قدوم یگان ویژه نیز مزین گشت و بدتر از آن نیز گشت و گشت تا خوشبختانه شرایط جور دیگری رقم خورد و بازی از دست مافیای چنبره زده در رفت . بعد از آن ، این قدمهای انقلابی و فریادهای جوانان بافقی بالاخره در همان اردیبهشت در دیداری غیر منتظره ، در عین حالی که تمام مسئولین وقت استان و شهر بهت زده شده بودند ، به گوش شخص رئیس جمهور وقت رسید که متاسفانه باز به دلیل وجود مافیا ، فقط شنیده شد .

اما اردیبهشت اخیر ، اردیبهشتی بود که مافیای اقتصادی و سیاسی ، نتوانستند در میدان انتخابات مجلس به گرد پای مردم بافق برسند چرا که اینبار مردم بافق تفکری را فریاد زدند که مردم کل حوزه انتخابیه قاطعانه برای به ثمره نشستنش قد علم کردند و برای اولین بار نماینده ای را در مجلس شورای اسلامی فرستادند که میدانند میتواند به وظایف نمایندگی اش عمل کند .

و امروز باز اردیبهشتی دیگر آمده و قرار است دوباره برای شهر تصمیم بگیریم که راه توسعه و پیشرفت را چگونه بپیماید و در چه مسیری بیشتر قدم بردارد . اما چیزی که مبرهن است آن است که این اردیبهشت را جوری رقم بزنیم تا شورایی داشته باشد که مطالبه گر باشد ، قدرت چانه زنی داشته باشد ، محکم و استوار قدم بردارد ، منفعل نبوده و متحد باشد ، دم از بافق بزند و تفکر نژادپرستانه ی محلگی و حزبی نداشته باشد تا باز بافق درختی در اردیبهشت بکارد که در تنگناها و میادینی که باید به مصاف مافیای زر و زور برود ، میوه خوبی برداشت کند .

محمد مهدی علیزاده فلاح


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۱۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خوبست که در آغاز شش سالگی اردیبهشت نود مسولین کشوری و استانی گزارش عملکرد خود را در تو این شش سال واسه وعده های داده شده در اون بحبوحه و در آغاز سه سالگی اردیبهشت نودو سه که به بزرگترین اعتصاب کارگری کشوری مبدل و به صورتجلسه 9/6 ختم شد کارگروه عزیز گزارش پیگیریها و در پایان چهارسال فعالیت شورای اسلامی شهر بافق اعضای شورا و در پایان یکسالگی فعالیت نماینده محترم مجلس گزارشهای کاملی را ارائه بدن تا مردم قضاوت کنن خدمتگزار واقعی کیست.

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام بله اردیبهشتی که چند نفری به مردم خیانت کردند و پشت سر مردم پناه گرفتن اردیبهشتی که برای پست و مقام اون چند نفر کتک خوردند
اری اکنون میوه ان درخت اردیبهشت 90 به بار نشسته و تا استان هم هرچند در حد خرده پایی در ورزش پست گرفتند و اکنون هم همچنان به فکر اردیبهشتی جدید برای چنبره زدن در شورا هستند

دلواپس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

منتقدجان اگه بافقی باشی افتخار میکنی که یه همشهریت به رده بالا صعود کرده .ماافتخارمیکنیم که عضوی از انجمنئ صنفی سابق سری تو سرها داره و انشالله روزبه روز باتوکل برخدا به قله های پیشرفت خواهد رسید.وانشالله عضوی قاطع برای شورای شهر یزد خواهد بود.
اردیبهشت نود سر ریز شدن کاسه صبر بافقیها شروع کرد ولی با ورود یگان ویژه که تصمیمی غلط بود با مدیریت عالی همین عزیزان نتایج خوبی گرفتیم و حداقل نتیجه داشتن مدیر عاملان بومی جناب دکتر یاراحمدی و عسکری عزیز بود.

محمد رضا کارگران این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۷:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای منتقد جنابعالی که حل و روزت از متن نگارش مشخصه دیگه نیازی به توضیح نی

یه دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

نتایج اردیبهشت ها فقط شد کینه گرفتن برخی ها از بافق و بافقی خراب شدن وجهه بافق حقوق های معوق سنگ آهن بر باد رفته ارزوهای خیالی وعده های پوچ و بی اساس و همچنان ساده فرض کردن مردمانی نجیب که حتی با داشتن یک نماینده در مجلس صدایشان به هیچ جا نمی رسد و نخواهد رسید باید نشست و دل به صورتجلسه بی اساس و بی مفهوم داد و دلخوش به وعده ها بود و زیر لب گفت زهی خیال باطل ….این بود ثمرات اردیبهشت ها

امیر قاسمی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دلسوز حوادث اردیبهشت بافق حاصل عمل نکردن چندساله مسوولان ارشد استانی و کشوری به قول و وعده هایشان بود.مثل مصوبه احداث بزرگراه- گمرک و بارانداز- تعمیرات اساس کارخانه جات- خصوصی کردن فولاد و غیره. اردیبهشت نود یک رخداد ملی بود برای مردم ستمدیده بافق از دست ظلم و جور استان

منتقد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دلواپس جان و اقای کارگران
افتخار به اینه که اگر کم ترین سمت حتی در کم ترین مدت داری بتونی کار شایسته ای انجام بدی نه اینکه …..
ما به ظاهر در اردیبهشت 90 موفق بودیم اما امان از باطن ماجرا که ترکش هاش به نسل های بعدی هم خواهد خورد و غیر قابل جبرانه
ضمنا اقایی که میگی از نحوه نگارش …. شما اصل مطلب رو بچسب کار به نگارشش نداشته باش

حسین فتاحی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مهندس جان مطلب زیبا و قشنگی بود خدا لعنت کنه کسانی را که تفکر تخریب و افترا دارند

محمد عل این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام یک ضرب المثل ژاپنی. میگه اگر خواستی پست کسی را اشغال کنی. او را بطرف پست بالاتر. هل بده تا جا برای تو باز شود نه اینکه اورا حرف کنی. دوستان عزیز از اینکه هر فرد بافقی در مرکز استان. یا کشور پست بگیرد از هر جناح یا تفکری خوشحال شوید و برای احراز پستهای بیشتر تلاش کنید نه اینکه او را تخریب کنید