انتقاد صباغیان از تعدد، تشریفاتی و دست و پاگیربودن بودن برخی از قوانین محیط زیست

دسته: عمومی
۷ دیدگاه
دوشنبه - ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

نماینده مردم ابرکوه،بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی از تعدد، تشریفاتی و دست و پاگیربودن برخی از قوانین محیط زیست و عدم وجود ساز و کارهای مناسب برای اجرایی شدن آن انتقاد کرد.

محمدرضا صباغیان بافقی در جلسه علنی مجلس و در روند تصویب بندی از قوانین مربوط به محیط زیست با انتقاد از برخی قوانین این بخش اظهار داشت: در این ماده وارد کردن گونه های دارویی و جانوری غیربومی مضر و تاکنون ممنوع است.

نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور گفت: سالیانه فهرست گونه های گیاهی و جانوری ممنوع توسط سازمان محیط ‌زیست اعلام می شود که به این نکته باید توجه کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری به طور ناخواسته و با توجه به نوعی ارتباطات وارد می شود عنوان کرد : احساس می شود این ماده تشریفاتی است و ساز و کارهایی که باید جلوی این کار را بگیرد در نظر گرفته نمی شود.

صباغیان افزود: نکته دیگر این است که مدام قانون تصویب می کنیم و اختیارات ویژه ای به سازمان محیط‌ زیست داده می شود و از طرفی دیگر ساز و کارها دیده نشده و بر این اساس در شهرها و کارها خودبخود محیط‌ زیست را دچار مشکل می کند.

وی با بیان اینکه مردم در حوزه انتخابیه مهریز چندین سال است که برای گرفتن زمین دامداری معطل هستند خاطر نشان کرد : با توجه به نظر مثبت استان و شهرستان موافقت شورای عالی محیط زیست به دست نمی آید و تذکر نیز فایده ای ندارد.

نماینده مردم حوزه انتخابیه مهریز بیان کرد: قدرت و اقتدار به محیط زیست دادن برای جلوگیری از تخریب محیط زیست کاری پسندیده است اما نباید جلوی زندگی، رشد و توسعه گرفته شود.

محمدرضا صباغیان گفت: باید ببینیم مواد تصویب شده چه بر سر مردم می آورد چرا که گاهی خیلی راحت می گویند سازمان محیط زیست در زمینه ای مخالف است و کارها مختل می شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۸:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب صباغیان همین صحبت های شما را زمانی ساکنان اطراف دریاچه ارومیه میزدند و از اینکه محیط زیست با احداث چاه و توسعه زمین های کشاورزی اطراف دریاچه ارومیه مخالف است گله مند بودند ولی حالا که دریاچه ارومیه در معرض خشک شدن است و چند شهر بزرگ ایران من جمله کلان شهر تبریز در خطر دفن شدن در زیر طوفان نمک میباشد، جملگی از کرده خود پشیمان هستند و دست به دامان همان محیط زیستی شده اند که روزی از آن انتقاد میکردند .

    علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

    موافقم،حتماجاده گزوییه می‌خوام اسفالت کنن

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان پیشنهاد می کنم قانونی در مجلس تصویب کنید که رییس سازمان محیط زیست در مجلس پاسخگو بوده و نمایندگان بتوانند از این سازمان سوال کنند.

فدایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱:۳۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای صباغیان شما با یه هیجان کاذب اومدی.. ما فک کردیم چه شود با اقای صباغیان!!! چی شد اخر؟؟ کو از وعده هاتون.. الان یک ساله گذشته

دهقانزاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هر چه فکر میکنم همان نماینده های قبلی به درد شما م یخورند که سالی یک مرتبه هم در مجلس صحبت نمی کردند وقت خود را می فرو ختند و پول ميگرفتند حیف از صبا غیا ن که برای شما وقت گذاشته

روح الله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شرفت جناب آقای صباغیان

بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲:۱۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

که چی ؟ دیگر بهانه نیار قانون دست شماست که بنویسید .از اون رئیس و خانم مبتکرش چی بوجود میاد؟ فریادی بزنید و داد بزنید بشرط اینکه بلد باشید .عوض کنین